2018’in Muhtemel Seyahat Rotaları

2018’in Muhtemel Seyahat Rotaları

Pek çok kişi açısından gezmek, yeni yerler keşfetmek, farklı kültürleri tanımak ve bu tarz değişik ortamlarda bulunmak heyecan vericidir. Mutlu olmak ve huzuru tatmak için alternatif rotaları kendisi için belirleyen ve yeni yerler keşfederek tatilini planlamak isteyen herkes 2018 yılında bu amaçlarına ulaşabilir.

Burada önemli olan ise hangi destinasyon ya da rotaların takip edilecek olmasıdır. 2018 yılındaki muhtemel seyahat rotaları arasında hangi ülkelerin olduğu, hangi şehirlere gidileceği ya da nerelerde zaman geçirileceği gibi önemli detaylar oldukça merak edilir ve detaylar da tabi ki ön plana çıkar.

Uzak Doğu Seyahatleri

Muhtemel seyahat rotaları arasında her zaman kendini gösteren uzak doğu ülkeleri, farklı kültürleri ve değişik coğrafyaları ile 2018 senesinde de merak edilen cazibe merkezlerini oluşturacaklardır. Batılı kültürün daha çok birbirine benzemesi, uzak doğu ülkelerinin ise her birinin batıya göre çok daha farklı ve enteresan kültürlere sahip olmaları, söz konusu ülkeleri en iyi seyahat rotaları arasına sokar. Hele ki Japonya, Çin, Hong Kong, Endonezya, Güney Kore gibi ülkeler bu sene de sıkça ziyaret edilecektir. Dileyen herkes Orta Asya’dan başlayarak farklı rotalar izlemek koşulu ile Japonya’ya kadar Çin, Moğolistan, Kazakistan gibi farklı yerleri görebilir.

Kuzey Avrupa Seyahatleri

Modası hiç geçmeyen, hatta internet kullanımının artması ile daha da güçlü bir cazibe merkezi haline gelen Kuzey Işıkları, yalnızca belli başlı kuzey ülkelerinden görülebilmektedir. O da her zaman değil, senenin belli başlı haftalarında ortaya çıkar. Ancak yine de kamp kurmayı sevenler, iglolarda kalabilenler ya da bunlara benzer alanlardan konaklayabilenler için her daim bu bölge dikkat çekicidir. Saint Petersburg, Helsinki ve Talin seyahat noktaları, burada aynı zamanda bir üçgeni de oluşturmaktadır.

Jamaika, Cayman Adaları ve Gemi Turları

Son dönemlerde Amerika Birleşik Devletleri’nin Miami kentinden kalkan yolcu gemileri, bu konudaki merak duygusunu hareket geçirmişken, söz konusu gemilerde onlarca turistin sevdikleri ile bütün imkanlara sahip olmaları fark ediliyor. Bu nedenle bölgenin turist çekimi daha da artıyor. Örnek olarak tur öncesi 2 gün daha erken gelip Miami’yi gezmek isteyen kişiler, ardından gemi ile açılarak Grand Cayman adaları, Jamaika açıkları gibi türlü yerlere gidebiliyorlar. Açıkçası, bu rota ve benzer Güney Amerika deniz turları 2018 yılında çok daha popüler olacağa benziyor.

Adalar ve Kıbrıs

Ülkemizin batı kısmında bulunan Türk Adaları, Yunan Adaları ve iki halkın ortak kullandığı Kıbrıs Adası da 2018 yılında gezmeye değer rotaları oluşturacak. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin eşsiz sahillerinin yanı sıra, adalardaki temiz hava ve bol yeşillikler içinde hoş bir tatil süreci planlanabilir.

Bütün bu rotalar için siz de harekete geçebilir ve planınızı şimdiden yapabilirsiniz.

Yorumlar
  • Aysel Direk
    09 Ocak 2018
    Değil 2018, 2088 olsa da ben gidemem buralara. İş, güç, çoluk, çocuk hangi ara gideceğiz Allah aşkında?
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar