Avrupa’da Yeme İçme Rehberi

Avrupa’da Yeme İçme Rehberi

Çoğu insanın yurt dışındaki bir ülkede tatil yapma hayali bulunmaktadır. Özellikle Avrupa’da tatil yapmayı planlayan kişiler, hem bilet masraflarından hem de yeme - içme gibi ihtiyaçlarından dolayı yüksek masraflardan çekinmektedir. Ancak Avrupa’da ücret konusunda tasalanmanıza gerek kalmadan tatil yapabileceğiniz ve rahatlıkla gezip eğlenebileceğiniz ülkeler vardır.

Aşağıda en popüler Avrupa ülkelerinin en uygun yeme ve içme mekânlarına değinilmiştir.

Milano

İtalya denildiği zaman akıllara ilk gelen pizza olmaktadır. Ancak keşfedilmeyi bekleyen birçok lezzet sizleri çağırmaktadır. Milano’ya gelen kişilerin diyeti bir süreliğine unutması ve kendini bu harika yemeklerin kollarına bırakması gerekir.

Milano’da tatlı yiyelim tatlı konuşalım derseniz ilk tercihiniz Gelateria Le Colonne olmalıdır. Milano’nun dondurmaları meşhurdur. Ancak krepleri ile hazırlanan tatlıları dondurmaların önüne geçmiştir. Ayrıca çok uygun fiyatlar ile sunulan tatlıları kesenize de yardımcı oluyor. Eğer tatlınıza ekstra malzemeler koydurmak isterseniz, uygun fiyatlar ile daha büyük porsiyonlarda tatlının keyfine varırsınız.

Bu müthiş tadı en özel yerde tatmak isterseniz, Navigli bölgesinden yürüme mesafesinde bulunan Corso Di Porta Ticinese Caddesine gitmelisiniz. Milano’ya gidip Panzerotti Cenneti Luini’nin farkına varmamak mümkün değildir. Ne zaman gidilse aşırı kalabalık ile karşılaşılmaktadır. Mekânı çok küçük olsa da, tadı mekânın önüne geçmiştir. Milano’da en iyi Panzerotti yapan burasıdır. Buraya ulaşmak için Via Santa Radegondaki 16 numaraya gitmeniz gerekir.

Londra

İngiliz mutfağı çok çeşitli değildir. Ancak Londra kozmopolit bir şehir olduğu için tüm dünya mutfağını burada bulmak mümkündür. Londra kahvaltıları ile meşhurdur. Full English Breakfast adı verilen meşhur kahvaltıyı her mekânda uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Ancak en çok tercih edilen en ünlü mekânlar The Breakfast Club, Caravan ve Albion’dur.

Köln

Almanya’nın en ünlü şehri olan Köln’e gidenlerin ilk uğradığı mekânlardan biri Cafe Rico’dur. Gezi planlarına güzel bir kahvaltı ile başlamak için en doğru seçim burasıdır. Doyurucu özelliği ve uygun fiyatı ile birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bir diğer popüler ve ucuz mekânlardan biri de Cafe Senhsucht’tur. Ehrenfeld’de bulunan bu kafe şirin görüntüsü ile herkesi etkilemektedir. Doyurucu bir kahvaltı, öğlen yemeği ve akşam yemekleri için en ideal seçimlerden biridir.

Marsilya

Taze sebzeleri, deniz mahsulleri, zeytinyağı ve şarabı ile meşhur olan Milano’da Akdeniz’in bütün sağlıklı malzemeleri ile hazırlanan menülerin keyfini çıkarabilirsiniz. Marsilya mutfağının olmazsa olmazlarından biri, deniz mahsullerinden yapılan Bouillabaisse çorbasıdır. Kayık şeklini andıran Navette kurabiyesi ile de meşhur olan Marsilya’da çok uygun fiyatlara karnınızı doyurabilirsiniz.

Yiyeceklerin yanında şarabı ile meşhur olan Marsilya’da Fransız rakısına benzeyen Pastis likörü de meşhurdur. Provans bölgesi yalnızca roze şarapları ile ünlü olmamıştır. Sevilerek tüketilen yerel biralar da uygun fiyatlar ile sizlere sunulur. Bu konuda en çok tercih edilen mekanlar Le Grain de Sel, Le Cafe des Epices ve Le Gout des Choses’tır.

Yorumlar
  • Esra Altan
    20 Ocak 2018
    İngiliz kahvaltısını merak ediyorum. Vize verirlerse gidip deneme imkanım olacak fakat vizemi onaylamıyorlar. Duy sesimi İngiltere!
  • Kamil
    20 Ocak 2018
    Asıl anlatılması gereken rehber Türkiye'dir. İtalya'da pizza yiyeceğime Adana'da şırdan yerim..
Benzer Makaleler