Avrupa Gezi Turları

Avrupa Gezi Turları

Medeniyetin beşiği olarak kabul edilmekte olan Avrupa pek çok tarihi kente de ev sahipliği yapmaktadır. Bundan dolayı yapılacak olan bir Avrupa gezisi turunda oldukça geniş alternatifler sizi bekliyor olacaktır. Avrupa seyahatine çıkmadan önce ne tarz bir tatil planı yapmayı düşündüğünüze karar vermeniz gerekmektedir.

Çünkü Avrupa geniş lokasyonu ile birlikte her türlü tatil ihtiyacına cevap verebilmektedir. Avrupa gezi turları arasında mutlaka Romanya'ya yer vermelisiniz. Romanya tarihi perspektifi ile beraber doğal dokusunu muhafaza eden geniş caddeleri ve meydanları ile dikkat çeken bir tatil beldesidir. Romanya ziyaretinizde Bükreş için özel bir parantez açmak oldukça faydalı olacaktır. Sibiu, Transfagarasan yolu mutlaka görülmelidir. Ayrıca efsanelerle bezenmiş olan Transilvanya da doğal dokusu ve muhteşem tabiatıyla beraber tarihten hoşlanan tatilciler için iyi bir alternatif olmaktadır. Avrupa gezi turlarından olan İspanya ziyaretinizde otantik bir atmosferde aradığınız bütün tatil etkinliklerine ulaşma şansınız olacaktır. Bir masal ülkesi olan İspanya pek çok tarihi kente de ev sahipliği yapmaktadır. Barcelona, Madrid, Malaga; pek çok tarihi yapının bağrında bulunduğu özel kentlerdir. Ayrıca Endülüs’ten kalmış olan tarihi arka plan her zaman için fonda bulunmaktadır.

Adrenalin Dolu Avrupa Gezi Turları

Eğer sizin için tatil, adrenalin ve yoğun bir tempo demekse güzergâhınızı İsviçre'ye çevirmelisiniz. Dünya kış turizminin adeta başkenti olan İsviçre'de onlarca modern kayak merkezi bulunmaktadır. Pek çok kış etkinliğinin yapıldığı İsviçre'de aynı zamanda alternatif sportif faaliyetleri de yer almaktadır. Muhteşem kayak pistlerinin olduğu köylerde konaklarken soğuk havanın içerisinde gece partileri ile beraber içinizi ısıtabilirsiniz. Muhteşem krater göllerinin yer aldığı İsviçre Alplerinde alışveriş yapmak için de son derece otantik dükkânlar bulunmaktadır. Eğer kayaktan ve kardan hoşlanıyorsanız Fransız Alplerine de uğramalısınız. Courchevel el değmemiş tabii dokusu ile beraber her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Amatör ve profesyonel kayakçıların uğrak yeri olan Fransız Alplerinde aynı zamanda dağ tırmanışı etkinliklerine de katılabilirsiniz. Özellikle fotoğraf tutkunlarını uğrak yeri olan bölgede tamamen doğal ortamlarda konaklamanız için kaliteli köy evi formatında tesisler bulunmaktadır.

Nostaljiden Hoşlananlar İçin Avrupa Turları

Avrupa turları arasında yer alan Paris seyahati inanılmaz romantik anların ve nostaljik duyguların yaşanması için birebirdir. Avrupa'nın sembollerinden olan Eiffel Kulesi çevresinde turlamak ve Paris'e yukarıdan bakmak inanılmaz bir keyif olacaktır. Diğer taraftan modayı takip edip lüksten hoşlanıyorsanız Paris sokakları sizi çağırıyor demektir. Helenistik dönemin izleri ile beraber Rönesans’ın ayak seslerini bu sokaklarda duyabilirsiniz. Ayrıca Avrupa turlarında İtalya seyahatine de özel bir yer ayırmanız gerekmektedir. Alışılmış olan ortaçağ Avrupa’sının doğal siluetini taşımakta olan Roma'nın sokaklarında dolaşırken yüzlerce tarihi eser arasında keyifli günler geçirebilirsiniz. Roma'ya yolunuz düştüğünde Vatikan ve İspanyol merdivenlerini de mutlaka görmelisiniz. Avrupa tarihi arka planıyla, doğal dokusuyla, konaklama alanları ile beraber her zevke hitap eden bir tatil alternatifini barındırmaktadır. Sizin yapmanız gereken ise size hitap eden Avrupa gezi turunu belirleyip seyahate çıkmaktır.

Yorumlar
 • Ensar Yılmaz
  12 Ocak 2018
  Millet daha kendi ülkesini gezemiyor, kaldı ki Avrupa'yı gezecek.. Tatil bizim insanımız için çok lüks.
 • Dila
  02 Ocak 2018
  Aynen artık hafta sonlarını değerlendirmek için bile gidiyor millet 2 günlüğüne de olsa. Uçak biletleri de oldukça ucuz zaten.
 • Mevlüd
  02 Ocak 2018
  Avrupa'ya çıkmak artık öyle zor değil, biletini alan gidip geziyor. Eğer bu yazımı okuyupta hala gitmemiş olan varsa bir düşünsün, ben neden yaşıyorum diye sorsun kendine.
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar