Avustralya’ya Seyahat Etmek İçin 10 Neden

Avustralya’ya Seyahat Etmek İçin 10 Neden

Ülkemizden oldukça uzak bir coğrafyada yer alan Avustralya, aynı zamanda bambaşka bir kıta olarak da dikkat çeker. Bu topraklar her daim insanların ilgisini çekerken, ülkemizden de pek çok kişinin söz konusu ülkeye seyahat etmeye sıcak baktığı bilinmektedir.

Elbette ki bu seyahatlere olan sıcak bakışın altında temel bazı sebepler yatar. En belirgin olan 10 sebebi ise sizler için derledik…

Hoşgörü ve Özgürlük

Bu ülkenin belki de en belirgin özelliği, insanların birbirine baskı uygulamaması, ötekileştirmemesi ve toplumun farklı kitleler üzerinde mahalle baskısı oluşturmaması… Bunun sebebi ise ülkeye gelen pek çok göçmenin ve farklı etnik kökenlere sahip kimselerin burada yaşaması olarak görülüyor. Eğitim sistemi de hoşgörü, saygı ve özgürlükler konusunda etkili oluyor.

Doğa Güzellikleri ve Harika Sahilleri

Bilindiği gibi Avustralya bir ada ülkesidir, yani farklı bir kara parçası ile bağlantısı yahut sınır yoktur. 4 tarafı denizler ile çevrili bir toprak parçasının çok fazla sayıda sahillere sahip olması ise gayet normaldir. Aynı zamanda doğal güzellikler de sahiller gibi dikkat çeker.

Çok Sayıda Hayvan Türü

Avustralya dendiği zaman akla kanguru gibi bazı hayvan tipleri gelse de, binlerce farklı türün bu topraklarda yaşadığı bir gerçektir.

İklim Koşulları

Ilıman ve güzel bir iklime sahip olmasından dolayı bu kıtada yaşam şartları da son derece güzeldir. İklimden dolayı buraya yerleşen çok sayıda kimse söz konusudur.

Hayat Standartlarının Yüksek Olması

Bugün 3 kuruşa tamah edip saatlerini iş yerlerinde öldüren insanların Avustralya’daki çalışma saatleri ile aldıkları öğrenince göç etmek istemeleri oldukça mantıklıdır.

İnsanların Huzur ve Mutluluk Duygusu

Dünyaya bir defa geldiğinin bilinci ile hareket eden mutlu, huzurlu ve sağlıklı 25 milyon insan, bu kıtada yaşıyor. İşte bu bile, seyahat için başka bir sebep…

Yeni İş İmkanları

Avustralya göç almaya açık bir kıta. Bundan dolayı da yeni iş imkanlarının yaratılıp göçmenlik programlarının uygulanması durumları ortaya çıkmakta. Bu da seyahat fikrini ve hatta göç düşüncesini güçlü kılıyor.

Yöresel Lezzetler

Tamam, bu belki çok geçerli bir sebep olmayabilir, sonuçta dünyada Türk mutfağı gibi bir lezzet deryası yok; ancak Avustralya’nın kendine has yemeklerini de küçümsememek lazım.

Kültür

Adanın kendine has bir kültürü var ve bu kültür de çarpıcı pratikler ile gidilip görülmesi gerekenler arasında geliyor. Dansları, modern yaşamı, müziği, ezgileri ve diğer özellikleri ile kültür önemli bir etken olarak görülebiliyor.

Farklı Topraklara Geçiş Kolaylığı

Avustralya üzerinden pek çok uzak doğu ülkesine, Amerika Birleşik Devletleri’ne ya da farklı topraklara geçiş yapılabilir. Coğrafi konumundan dolayı bu tarz seyahat ve aktarmalara uygun bir yer olarak bu kıta gösterilebilir.

Yorumlar
  • Burcu
    Avustralya iyi, güzel de 20 saatlik bir yolculuk kötü. Bir hafta tatil yapacaksın, 2 günü yolda geçecek :)
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar