Balayı İçin Yurt Dışı Önerileri

Balayı İçin Yurt Dışı Önerileri

Genç çiftler evlilik kararı aldıktan sonra bir dizi süreç ardı ardına yaşanmaya başlar. Örneğin kız isteme, nişan, kına gecesi, düğün, ev döşeme ve balayı organizasyonu… Bunlar arasında belki de en keyifli ve çifti en mutlu eden kısım, balayı kısmıdır.

Çünkü gereksiz yere oluşan düğün streslerinden, eve alınan eşyalara yapılan kamyon kamyon ödemelerden ya da benzer durumlardan kurtulup, stres atmak ve kafa dinlemek için tatile çıkılan döneme balayı denir. Balayı, doğrudan düğün gecesinden sonra olmak zorunda değildir. Çiftler isterlerse birkaç hafta ileriye de atarak bu tatili daha da farklı bir konsepte çevirebilirler. Bütün bunlar düşünüldüğünde ise balayının en heyecanlı yeri olan ülke ya da şehir seçimi gelir. Yurt dışında balayını geçirmek için karar alan çiftler ise en güzel yerlerde bu isteklerini karşılayabilirler.

Pukhet Adası

En popüler balayı merkezlerinden birisi bu adadır. Uzun bir uçak yolculuğu sonucu varılan, güneşin ve kumun tadını çıkarıp denize balıklama atlanan, tertemiz suları ve doğal besinleri ile çiftlerin aşık olduğu Pukhet Adası herkes tarafından tercih edilebilir. Kaldı ki bu ada, sadece ülkemizden değil dünyadan da çok sayıda çiftin balayı için ziyaret ettiği bir yerdir. Hem güzel restoranlarda yemek yemek, hem konforlu otel odaları ya da ağaç evlerde zaman geçirmek için burası tercih edilebilir.

Garda Gölü

İtalya sınırlarında bulunan Garda Gölü, adeta denizi andıran bir büyüklüğe sahiptir. Söz konusu gölün etrafında zirvesi karla kaplı dağlar yer alırken, ormanların ve yemyeşil arazilerin de bu göl çevresinde bulunması durumu söz konusudur. Dileyen herkes bu güzellikleri yakından görebilir ve gölün etrafındaki konaklama tesisleri ile otellerde kalabilirken, balayı çiftleri için özel olarak döşenmiş mekanlarda eğlenceli ve romantik dakikalar yaşanabilir. İtalya bu konuda fazlası ile güzel bir ülke olduğu için, çalışanlar ya da tesis yetkilileri de güzel bir tatil geçsin diye canla başla çalışırlar.

Cayman Adaları

Amerika Birleşik Devletleri’nin güneyinde kalan bu adalar, balayı için de tercih edilir. Gerek irili ufaklı adalar, gerek Jamaika suları, gerek ise geminin hareket ettiği Miami sahilleri balayı çiftleri açısından oldukça güzel ve özel yerlerdir. Bu anlamda pek çok çift için unutulmaz bir balayı serüveni yaşanabilir. Turun rotaları öğrenilip, Cayman Adaları başta olmak üzere muhtemel duraklarda anılar biriktirilebilir.

Saint Petersbourg

Aşıklar şehri olarak bilinen, beyaz geceleri ile ünlü olan St. Petersbourg, Rus topraklarının en Avrupai şehri olarak da tanımlanabilir. Pek çok çift bu kente gelerek balayını geçirebilirken, aynı zamanda mevsim şartları ve ilgili dönem de uygun olursa beyaz geceler izlenebilir ve balayı çok daha unutulmaz bir hale bürünebilir. Dileyen her çift burayı balayı kenti olarak düşünebilir.

Yorumlar
 • Durmuş Yel
  11 Ocak 2018
  Pukhet Adası'na eşiyle birlikte balayına giden var mı ya? Büyük cesaret vallahi.
 • Dila Tanyeri
  Petersbourg'u ben de görmek istiyorum. Nişanlımı zorluyorum ama o yurt dışına çıkma taraftarı değil. İkna etmek için uğraşıyorum, inşallah kabul eder.
 • Merve
  Bizim insanımız gitse gitse Antalya'ya, Alanya'ya gider. Yahu gidin farklı bir medeniyet görün değil mi :) Yalnız Pukhet Adası pek iyi bir seçenek gibi durmuyor, daha yolun başında çiftleri boşatır burası :)
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar