Çiftler İçin En Romantik Dünya Şehirleri

Çiftler İçin En Romantik Dünya Şehirleri

Çiftler, birbirleri ile oldukları zaman dünyanın en mutlu insanları olurlar. Çünkü birbirlerine karşı olan güven ve sevgi burada önemli bir enerjiyi de ortaya çıkarır. Bununla beraber elbette ki her çift, kendilerine göre planlar yaparak gezmek, tozmak, yeni yerler görmek isteyebilir.

İşte bu noktada da bazı destinasyonlar dikkat çeker. Çünkü dünyanın pek çok yerinde oldukça ilgi çekici kentler öne çıkar. Hele ki romantik şehirler söz konusu ise, iyi bir araştırma ile harika bir zaman dilimi yaşanabilir. Söz konusu gezintiler ya da seyahatler daha önceden planlanırsa, gezi esnasında ufak dokunuşlar ile bambaşka bir romantizm etkisi de ortaya çıkabilir. Çiftlerin ilk olarak nereye gideceklerine karar vermeleri gerekir… Bu nedenle de romantik dünya şehirleri sıralanmalıdır;

Paris, Fransa

Nedendir bilinmez, ama Paris dendiği zaman akla aşk ve bağlılık geliyor. Halbuki Paris’in diğer Avrupa başkentlerinden romantizm anlamında çok büyük artıları yok. Ancak yine de, Eyfel Kulesi manzarasında bir akşam yemeği, hoş bir Fransız kafesinde içilen Fransız şarapları ile ilişki taçlandırılabilir. İster bir hafta sonu için olsun, ister biraz daha uzun soluklu bir dönem için ayarlansın çiftlerin en romantik aşk kentinde yer almaları ciddi anlamda güzel bir duyguyu oluşturur.

Milano, İtalya

Sanat ve moda dendiği zaman akla gelen Milano, aynı zamanda romantik restoranları ve güzel kadınları ile de dikkat çeker. Bu kent, İtalyan mimarisinin de kendini en çok gösterdiği yerleşim yerlerinden biri olduğu için ziyaretçilerine gotik tarzda restoranlarıyla güzellikler sunabilir. Çiftler de bu kentte alışveriş yapıp, akşamında ise şık bir mekanda harika bir akşam geçirebilirler. Karşılıklı sevginin aşka dönüştüğü, bu esnada ise önemli bir beraberliğin kutsandığı Milano, tarih boyunca da ünlü aşıklara ev sahipliği yapmıştır.

Venedik, İtalya

Biraz klasik bir öneri olabilir ancak; bu kentin sularında gondola binip aşk tazelemek, farklı coğrafyalarda çok da yaygın bir aktivite olmasa gerek! İtalya’nın en gözde kentlerinden olan bu su şehrinde her sokak bir akıntıya açılmaktadır. Köprülerde öpüşen çiftlerin aşklarını asma kilitler ile Venedik sokaklarına perçinlediği görülürken, akşama doğru gondol sefası ile gelen evlilik teklifleri, taze çiftleri her zamankinden daha mutlu yapabilir.

Gdansk, Polonya

Baltık Denizi’ne kıyısı olan, Polonya’nın en kuzeyinde kalan Gdansk, son derece şık mekanları ve restoranları ile çiftleri ağırlamaktadır. Gece olduğunda, Baltık sahillerinde yalınayak yürüyen çiftler, bir yere oturup ünlü Leh votkalarından birer shot yuvarlayarak daha heyecanlı ve duygu dolu anlara yelken açabilirler. Kentin genelinde bulunan mekanlar, sabaha kadar açık olan pek çok eğlence yeri ile beraber bütün çiftlere hem romantik dakikalar yaşamaları için, hem de eğlenebilmeleri için seçenekler sunar.

Yorumlar
 • Hüsnüye
  14 Ocak 2018
  Sevgilimin yanımda olduğu her şehir benim için romantiktir.
 • Funda Tok
  Paris'i tek geçerim. Tam bir aşk şehri. Sonraki tercihim Milano. Orası da çok güzel.
 • Hakan
  Bırakın Paris'i, Milano'yu; en romantik şehir Adana'dır bizim için. Sevgilinle otur bici bici ye, şırdan ye, ciğer ye :) Hem kalbine hem midene yarar Adana.
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar