Egzotik Güney Asya Turları

Egzotik Güney Asya Turları

Seyahat etmeyi sevenlerin en gözde rotası, egzotik Güney Asya turlarıdır. Çok sayıda verimli deltaları, ormanlık alanları, yükselen ve yeşilliklerle kaplı dağları, güzel nehirleri ve gezilecek yerleriyle Güney Asya, egzotik bir tatil geçirmek isteyenlerin bir numaralı tercihidir.

Yeni yerler keşfetmek isteyenler tatil planlarına Güney Asya'yı da dahil etmelidir. İklimi, geniş coğrafyası ve kültürel güzellikleriyle dikkat çeken ülkelere ziyaret düzenlemeniz mümkündür. Unutulmaz bir tatil yaşanmak isteniyorsa; Güney Asya turları tercih edilebilir. Bu turlara katılabilmek için çok yüksek bütçelere de ihtiyacınız yoktur.

Ekonomik bir bütçeyle Güney Asya'nın pek çok yerini gezebilirsiniz. İster kısa vadeli, ister uzun vadeli bir tur programını seçebilirsiniz. Tayland, Malezya, Singapur ve Endonezya’nın dahil olduğu Güney Asya turu sayesinde, bu yerleri planlı bir şekilde gezebilirsiniz. Gün şeklinde planlanan gezilerinizde görmek istediğiniz pek çok yeri görebilirsiniz. Tur ile gezileriniz daha uygun bir fiyata gelebilmektedir. Turlarda farklı fiyat, gezi ve rota seçenekleri mevcuttur.

Tapınak Ülkesi Myanmar

Dünya'nın keşfedilmemiş ülkelerinden biri olan Myanmar, hayatınızın unutulmazları için göz kamaştıracak derecede güzel bir Uzakdoğu ülkesidir. Konum olarak; Çin, Laos, Bangladeş ve Tayland'a komşudur. Yüzünü de Hint Okyanusu’na çevirmiştir. Altın Topraklar ile bozulmamış Asya dokusuna sahiptir. İnle Gölü'nün üzerine özenle inşa edilen ve kazıklar yardımıyla yapılan evler, paletli balıkçılar ve Budist tapınakları bölgede dikkat çekmektedir. Bagan'da balon uçuşu yaparak, hayatınıza renk katabilirsiniz. Ayrıca Myanmar bölgesinde keşfedilmeye değer pek çok yer bulunmaktadır. Dolayısıyla çıkılacak bir Güney Asya turunda uğranabilecek bir ülkedir. Buraya gidildiğinde Kandavgyi Doğal Parkı'nı görmeden gitmek büyük bir eksikliktir. Çünkü bu park müthiş bir doğaya sahiptir. Doğayı sevenlerin görmesi gerekir.

Tayland Gezilecek Yerler

Uzakdoğu ülkesi olan Tayland, ünlü adalar ve şahane plajlara sahip bir bölgedir. Tayland'a gidenlerin yapması için en uygun aktivite, dalıştır. Tayland, birbirinden güzel adalara sahiptir. Bunların başında gelen Phuket adası bölgenin en turistik yeridir. Phuket'in doğal harikalarından biri olan Bang Pae şelalesi Khao Phra Thaeo Ulusal Parkı'nda bulunmaktadır. Phuket adasının en önemli heykeli ise, Big Buddha Heykeli olarak görülmeye değerdir. Çok uzak mesafelerden görülebilmektedir. Çevrede sessizlik ve sakinlik hakimdir. Dharma müziği ve rüzgarlı hava gezinin ilgi çeken kısmıdır.

Dünyanın en iyi 10 dalış merkezinden biri olan Patong Plajı da Phuket adası batı sahillerinde bulunmaktadır. Türkiye'de yer alan Bodrum'a benzerliğiyle dikkat çeken ada, turistik geziler için uygundur. Phuket adasına giderseniz; tapınaklar, tema parkları, şelaleler, manzara noktaları ve milli parkları mutlaka görmeniz gerekir. Dünya'nın sevilen mutfaklarından biri olan Tay mutfağı lezzetini de yerinde tatmanız uygun olacaktır. 30 güne kadar vize istememesi Tayland gezileri için büyük bir avantajdır. Katılacağınız bir Güney Asya turu ile Tayland'ın güzel yerlerini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar
 • Hayri Yanmaz
  12 Ocak 2018
  Tayland'a gece hayatı dışında giden birini görmedim. Gece kulüpleri dışında bir çekiciliği yok bence.
 • Muhammet
  Bambaşka medeniyetler ve bambaşka kültürler. Çevremizdeki ülkerlerle hemen hemen aynı şeylere sahibiz, o yüzden önce buraları görmek istiyorum. Her şeyleriyle bizden farklılar, o yüzden gidip göreceğim bir gün.
 • Osman Nuri
  Onca gün gezdim, imkanım olsa tekrar giderim. Tayland mükemmel bir yer arkadaşlar. Para birimiz Türk Lirası'ndan değersiz ver her şey çok ucuz. Ayrıca doğası mükemmel. Tek sıkıntı biraz sıcak ve insanı boğuyor, mevsimi ayarlarsanız bu sorun da ortadan kalkar ve mükemmel bir tatil sizi bekler.
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar