En Çok Turistin Ziyaret Ettiği Yerler Belli Oldu!

En Çok Turistin Ziyaret Ettiği Yerler Belli Oldu!

Yapılan bir araştırmaya göre dünyanın en çok ilgi gören ve en fazla sayıda turistin ziyaret ettiği bölgeleri ortaya çıkarıldı.

Bu araştırmaya göre göre Türkiye 6. sırada yer alırken Rusya, doğal güzellikleri ve kültürel ögeleri ile ilk sırada bulunan ülke oldu. Listede İngiltere, İtalya, Çin gibi ülkeler de sıralamaya girmeyi başardı.

Rusya Ve Meksika'ya İlgi Oldukça Yoğun

Dünya edebiyatının kalbi olarak adlandırılan Gorki, Dostoyevski ve Çehov gibi dünyaca ünlü edebiyatçıların vatanı olan Rusya, yapılan bu araştırmada dünyanın en çok ziyaret edilen bölgesi oldu. Rusya'ya özellikle sanat ve kültür için düzenlenen turlar ilgi görüyor. Rusya'ya gidip Bolşoy Balesi'nin gösterilerini izlemek, dünyaca ünlü Kızıl Ordu Korosunun konserlerine katılmak ve bahsedilen edebiyatçıların doğdukları evleri ziyaret etmek, Rusya turlarında yapılan en önemli etkinlikler. Bununla birlikte Rusya'nın dillere destan bir tarihi dokusu olan Kızıl Meydan'ında gezmek, Kremlin Sarayı'nı ziyaret etmek fikirleri, turistlerin kalbini fethediyor. Rusya'da bu etkinliklere katılmak için şehir içindeki turlara bir otobüs bileti bulmak yeterli. 

Dünyanın en çok ziyaret alan ikinci ülkesi de Meksika. Güney Amerika'nın en renkli atmosferine sahip ülkelerinden olan Meksika'da keşfedilmeyi bekleyen pek çok güzellik turistleri bekliyor. Dünyanın tarihteki en gizemli medeniyetlerine ev sahipliği yapan Meksika'da Maya harabelerini ziyaret etmek, İspanya hakimiyeti döneminden kalan mimari eserleri görmek veya tropik iklime sahip olan ormanlarda doğa ile baş başa vakit geçirmek, Meksika ziyaretinde bulunan turistlerin en çok yaptığı eylemler. 

İngiltere'nin Kendine Has Kültürel Dokusu

Listede en çok ilgi gören bölgeler sıralamasına İngiltere, üçüncü sırada yer alıyor. İngiltere'nin yağmurlu ve yemyeşil doğasında dilerseniz şehir dışına çıkarak doğa ile vakit geçirebilirsiniz. Veya İngiltere'nin simgelerinden biri haline gelmiş London Eye ile Londra'yı yüksekten seyretmek ve Big Ben saat kulesini yakından görmek mümkün.

İngiltere ziyaretinde en çok ilgi gören yerlerden biri de Sherlock Holmes'ün evi. Sir Artur Conan'ın unutulmaz hikayelerinin hayali kahramanı Sherlock'un aynı hikayelerde anlatıldığı gibi 221 B numaralı evi, gerçeğe dönüştürüldü ve bir müze olarak sergileniyor. Hatta Londra'nın simgelerinden bir diğeri olan çift katlı kırmızı otobüslere binerek, şehir turu yapmak, İngiliz edebiyatının ve sinemasının unutulmaz eserlerinden olan Harry Potter'ın film stüdyosunu ziyaret etmek ve İngiltere'ye kadar gelmişken meşhur beş çayı etkinliklerine katılmak da turistlerin ilgi odağında. İngiltere'de tüm bunları yapmak için satılan biletler oldukça uygun fiyatlı. 

Dünyanın Gizemlerini Keşfetmek

Dünyanın en çok ziyaret alan bölgeleri arasında elbette yalnızca Avrupa ülkeleri yok. Bu ülkeler arasında Çin, Tayland gibi uzak doğu ülkeleri de mevcut. Çin, dünyadaki en eski medeniyetlerinden biri. Dolayısıyla Uzak Doğu turları denilince akıllara gelen ilk bölge oluyor. Çin'de ilgi gören en önemli mekan elbette Çin Seddi. Aynı zamanda birçok saray ve müze var. Çin söz konusu olduğunda turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bir çay kültürü de söz konusu. Hatta ülkeyi ziyaret eden turistler, meşhur Çin çayından satın alarak ülkelerine götürüyorlar.

Listenin sıralamasında yer alan başka bir ülke de İtalya. İtalya'nın en çok ziyaret alan bölgesi de Venedik. Tarihi atmosferi, gondolları, leziz pizzaları ve şaraplarıyla ünlü Venedik dışında İtalya'da Roma, en sık uçak bileti satılan şehir. Roma ismi ile bütünleşen tarihi Kolzeyum, Trevi Çeşmesi, Navona Meydanı gibi yapılar, turistlerin beğeniyle gezdikleri mekanlar. Son olarak tüm bu ülkeler ve şehirler dışında en çok ziyaret edilen yerlere Fransa'yı ve tabii ki Paris'i de dahil etmek gerekiyor.

Yorumlar
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar