En Ucuz Kış Tatili Bölgeleri

En Ucuz Kış Tatili Bölgeleri

Yaz sezonunun kapanması ardından tatil severler direkt olarak kış sezonu için rezervasyon yaptırmaya başlamıştır. Yoğun iş temposundan bunalan kişiler de yılbaşı tatili için farklı bölgeleri ziyaret etmeyi düşünmektedir. Bütçesi kısıtlı olan kişiler ise alternatif bölgeler aramaktadırlar.

Yazımızın içerisinde, düşük bütçe ile gidilebilecek yerler hakkında kısa kısa bilgiler verilecektir.

En Uygun Kış Tatili Seçenekleri

Kış tatili denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri Kapadokya’dır. Yaz dönemlerinde de binlerce kişinin ziyaret etmekte olduğu Kapadokya, aynı şekilde kış sezonunda da tatil merkezi olma özelliğini korumaktadır. Ziyaretçiler, peri bacalarının beyaz ile kaplanmış görüntüsünü görebilmek ve bu alanda unutulmaz fotoğraflar çekebilmek için bölgeye akın etmektedir. Kapadokya’nın diğer ilgi çekici yönü ise herkesin bildiği gibi balon seyahatidir. Grup halinde gidildiğinde düşük fiyatlar ile balon kiralanabilmekte ve peri bacalarının çevresinde tatil sezonu boyunca konaklama yapılabilmektedir.

Kış sezonu geldiğinde çoğu kişinin aklına kamp gelmektedir. Kış kampı, kimilerine göre yaz sezonunda yapılan kamplardan daha zevklidir. Bunun için de farklı kamp alternatifleri değerlendirilmektedir. Her kış sezonunda çok sayıda kişinin gitmekte olduğu yerlerden birisi de Bolu’da yer alan Yedigöller’dir. Yedigöller, ismi gibi yedi farklı gölden oluşan bir bölgedir. Birbirinden farklı gölleri içerisinde barındıran bu alanın çevresinde serbest bir şekilde kamp yapılabilmektedir. Oldukça cüzi miktarlarda çadır başına ödeme yapıldıktan sonra bu bölgede uzun süreler boyunca kalınarak, kış sezonundan ve yılbaşı tatilinden en üst seviyede verim alınmaktadır.

Uygun fiyatlı kış tatili için bir diğer alternatif ise Kartepe’dir. Kartepe, hem en uygun fiyatlara sahip olması ile hem de İstanbul’a en yakın olma özelliği ile bilinmektedir. Şehrin sessizliği ile birlikte tatil dönemi huzur içerisinde geçirilebilmektedir. İzmit şehir merkezinden kalkan otobüsler ile bu bölgeye ulaşmak mümkün. Günü birlik geziler de yapılabilen bölge, her sene binlerce misafiri farklı konaklama merkezlerinde ağırlamaktadır.

Kış sporlarının yapılamadığı fakat kışın en güzel geçirildiği yerlerden birisi de Şirince’dir. Şirince, İzmir’in küçük bir ilçesidir. Yaz dönemlerinde oldukça sık ziyaret edilmesine ek olarak kış sezonunda da Şirince uğrak yerlerden biri haline gelmiştir. Köyün kar ile kaplı görüntüsü neredeyse her ziyaretçiyi büyülemektedir. Şirince köyünün en güzel özelliği ise farklı meyve şaraplarının üretilmesi ve misafirlere ikram edilmesidir. Sıcakkanlı insanları ile vakit geçirip, ünlü meyve şaraplarını tadarak mükemmel bir kış tatili geçirilebilmektedir.

Kış tatili denildiğinde artık bir klişe haline gelen Uludağ da tercih edilebilmektedir. Uludağ, uzun yıllardır kış tatiline ve kış sporlarına ev sahipliği yapmaktadır. Fakat diğer tatil mekanlarına göre Uludağ tatil fiyatları bir nebze daha tuzlu kaçmaktadır. Bu sebeple genel olarak esnek bütçesi olan gruplar Uludağ’da konaklamaktadır. Fakat bazı dönemlerde konaklama merkezlerinin her birinin fiyatları düşmektedir. Bu dönemler içerisinde rahatlıkla gidip, doyasıya kış sporları yapılabilmektedir.

Yorumlar
 • Şamil
  17 Ocak 2018
  Ucuz etin yahnisi yavan olur gençler, biraz paraya kıyın ve Uludağ'a gidin.
 • Memduh Şahin
  16 Ocak 2018
  Kartepe güzel ve hemen dibimizde ama kalabalık olmayınca zevk alamıyorum. Biraz insan trafiği artsın, o zaman değerlendireceğim.
 • Mehmet Yanmaz
  16 Ocak 2018
  Uludağ klasiğinden vazgeçemediğimiz için ucuz/pahalı olması fark etmiyor bizim için. Otel konforlu, eğlence tam gaz olsun yeter.
 • Kadriye
  16 Ocak 2018
  Benim bildiğim en ucuz kayak merkezi Kayseri/Erciyes kayak merkezidir. Hem uçak/otobüs biletleri uygun, hem de oteller.
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar