Güney Yarım Küredeki Tatil Noktaları

Güney Yarım Küredeki Tatil Noktaları

Güney yarım küredeki tatil noktaları özellikle güneşi, kumsalı ve denizi çok seven, kışın da ayrılmak istemeyen tatilciler tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Güney yarım küre ülkeleri, Türkiye gibi ülkeler karlar altındayken sıcacık ve tam yaz tatili havasındadırlar.

Bu sebeple soğuktan bunalan ve yazı özleyen tatilciler için ilaç niteliğinde tatil noktalarından bahsetmekte yarar var.

1. Küba

Küba tatilcilere güzel bir yaz tatilinin yanı sıra bambaşka bir kültürü tanıma imkan da sunmaktadır. Uzun bir uçak yolcuğu sonucunda Küba’ya varan tatilciler, sürekli karşılaşılan sokak sanatçıları ve güneşin sımsıcak ışığı eşliğinde mükemmel bir tatil yaşayabilirler. Modern Dünya ve kültüründen çok fazla etkilenmemiş olan bu ülke, özgün yapısını korumaya devam etmektedir. Bu sebeple tatil için Küba’yı tercih etmiş olan kişilerin pişman olmayacağına ve geri döndüğünde anlatacağı bir ton tatil hikayesi olacağından eminiz.

2. Seyşeller

Seyşeller ismini ilk defa duyulduğunda kulağa çok yabancı gelebilir. Ancak Hint Okyanusu’nun ve Madagaskar bölgesinin kuzey tarafında kalan bu bölge, aslında balayı tatilcileri ve aşklarında yeni arayışlara yelken açmak isteyen romantik çiftler tarafından her sene bir akın yaşamaktadır. Seyşeller palmiye yapraklarının altında dinlenilebilecek, dinlenmek istemeyen hareketli tatilcilerin köpek balıkları ile okyanusta sörf yapabileceği, kışın güneşi arayanlar için mükemmel bir adres. Ayrıca tatil için burayı tercih edecek tatilcilere ada içerisindeki tüm bitkilerin ve hayvanların koruma altında olduğunu da belirtelim.

3. Dubai

Dubai, maddi anlamda biraz daha rahat olan tatilciler için özenle oluşturulmuş bir cennet. Dubai’nin ünlü otelleri, havuzları ve tatilcilere hizmet etmek için bekleyen inanılmaz alışveriş dünyası ile bambaşka bir hayat tecrübesi yaşatabilir. Tatil yaparken eğlenmek, alışveriş yapmak ve uygun teknolojik ürünler ile kendini şımartmak isteyen tatilciler için en uygun adresin Dubai olduğunu söyleyebiliriz.

4. Maldivler

Kışın güneşli bir tatilden bahsedip, Maldivler gibi bir dünya harikasını es geçmek olmaz. Hint Okyanusu içerisinde bulunan ve lüks otellere sahip bu bölgede, birçok su sporu yapmak mümkün. Dalış, sörf gibi sporlar ile enerji atmak, sonrasında incecik kum taneleri üzerinde dinlenerek gökyüzünü izlemek isteyen tatilciler Maldivleri düşünebilirler. Balayı için de en sık tercih edilen bölgelerden biri olduğunu büyük ihtimal ile herkes biliyordur. Maldivleri olası bir seçenek olarak gören tatilciler için 2 çok güzel avantajı daha var. Birincisi bu güzelim adalara THY’nin doğrudan uçuşları bulunuyor, ikincisi ise Maldivler Türk vatandaşlarından vize istemiyor.

5. Dominik Cumhuriyeti

Dominik Cumhuriyet’i televizyonlardan sıkça duyulan bir isim. Karayipler içerisinde bir ülke olan Dominik Cumhuriyeti yalnızca yarışmalar ile değil, doğa güzellikleri ve denizi ile de gelenleri büyülüyor. Dominik Cumhuriyeti içerisindeki lüks otellerde rahat bir tatil geçirmenin yanı sıra, heyecan arayan misafirler avlanma ve dalış gibi seçeneklerden de faydalanabilmektedir.

Yorumlar
 • Hakan
  17 Ocak 2018
  Dubai'de otobüs duraklarının klimalı olduğunu gördüğümden beri şoktayım ama hak veriyorum, kendimi bir an eriyeceğim sandım, çoook sıcak!
 • Gamze Çakmak
  16 Ocak 2018
  Listedeki her yer çok güzel ama bize uzaklar. Bir tek Dubai yakın kalıyor, zaten bizim insanımız da anca oraya gidebiliyor. Yoksa bi Seyşeller, bi Maldiveler tatili yapmak isteriz :)
 • Elif
  16 Ocak 2018
  Nişanlımla birlikte balayı için Küba'yı düşünüyoruz fakat uçak biletleri çok pahalı olduğu için kararsızız.
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar