Hafta Sonu İçin Kış Turizmi Turları

Hafta Sonu İçin Kış Turizmi Turları

Hafta sonu da olsa iki günlük küçük bir tatil kaçamağı herkese iyi gelecektir. Şehrin gürültüsünden ve iş stresinden uzak bir tatil haftaya zinde başlamak için oldukça idealdir. Ülkenin pek çok yerine uçak ile birkaç saatlik bir uçuş sonrasında ulaşım sağlamak mümkündür.

Bu neden ile tercih edeceğiniz mekanın uzak olmasını dert etmeyin.

Kar Keyfini Sonuna Kadar Yaşayın

Kış denince aklınıza kar geliyorsa Uludağ elbette ki kayak merkezlerinin canlılığı ve kalitesi ile ilk seçeneğiniz olmalıdır. Birçok ilden Bursa'ya da uçak seferleri düzenleniyor. Ayrıca Uludağ, İstanbul ve civarında olanlar için mükemmel bir seçenektir. Bu bölgede bulunanlar için başka bir alternatif de Kartepe‘dir. Burası birbirinden farklı ve konforlu otel fırsatları ile hafta sonunu keyifle geçirebileceğiniz bir seçenektir.

Acıklı bir hikayesi bulunan Kaz dağları da hafta sonu kaçamakları için değerlendirilebilir. Kaz dağları, Biga yarımadasında bulunan en büyük dağ olma özelliğine sahiptir. Kaz dağlarının eteklerinde trekking yapabilir ve Hasan Boğuldu şelalesini görebilirsiniz.

Bolu'nun eşsiz güzellikleri içinde cennetten bir köşe gibi duran Abant’ta iyi bir kış kaçamağı olacaktır. Abant gölü ve Abant milli parkı sadece kışın değil yazın da görülmeye değer yerlerin başında geliyor. Fakat Abant görülün kar ile birleşmiş kış manzarası herkesi büyüleyen bir güzelliktedir.

Belirgin mimari yapısı ve lezzetli şarapları ile Şirince de İzmir'de kış kaçamağı yapılabilecek alternatiflerden biridir. Konaklama konusunda sıkıntı yaşanmayacak yerlerden biri olan Şirince'de geçecek sakin bir hafta sonu haftaya keyifle başlamanıza ve tüm haftayı enerjik geçirmenize yardımcı olacak.

Denizden Vazgeçemeyenler İçin...

Yazın olduğu kadar kış tatilinde de denizden vazgeçemeyenler arasına bulunuyorsanız Asos tam da size göre bir tatil beldesidir. Kışın ayrı bir güzelliği olan Asos günümüzde sit alanı olarak kabul edildiği için değişmeyen doğal bir güzelliğe sahiptir. Belde mavi bayraklı Kadırga sahili ve dar sokakları ile dillere destan bir güzelliktedir. Meşhur Athena Tapınağı da bu beldede bulunuyor. Kış tatilinin yanında iyi bir kültür tatili alternatifidir. .

Doğu Beyazıt kışın oldukça güzel bir manzaraya sahiptir. Ağrı dağının mistik kokusunu alarak İshak paşa sarayını da ziyaret etmek kış için en iyi tatil seçeneğidir.

Engebeli yolları ile film sahnelerinden fırlamışçasına bir görüntü vaat eden Yedi göller yurdumuzun kusursuz güzelliklerinden biridir. Burası özellikle kamp için uygun bir alan olmak ile birlikte fotoğraf tutkunları için de bulunmaz bir fırsat niteliğindedir. Hele ki kışın kar ile buluşmasından sonra oluşan manzara tam kartpostallık tarzdadır.

Osmanlı mimari yapısını attığınız her adımda görebileceğiniz ve yakın bir zamanda sakin şehir unvanını almış olan Taraklı'da sakin bir hafta sonu geçirmek isteyenler için başka bir seçenektir. Taraklı el değmemiş doğası ve organik lezzetleri ile hızlı akan şehir hayatından uzak geçecek iki gün için oldukça idealdir.

Yorumlar
 • Hakkı
  11 Ocak 2018
  Sırf sucuk ekmek keyfi için gideceğim şu kayak merkezlerinden birine. Kaymayı bilmiyorum ama benimki zaten boğaz meselesi.
 • Necip Can Yılmaz
  04 Ocak 2018
  Yılbaşında gidelim dedik gitmez olaydık! Bütün herkes Uludağ'a gelmiş sanki yollar kalabalık, tırmanış zordu.
 • Gizem Nur
  Ben de Whitewest 2018'i bekliyorum, çok güzel geçiyor. Kayak tatili ile eğlenceyi bir arada çıkarıyorum. Geçen sene etkinlikte tanıştığımız arkadaşlarla gideceğiz bu sene, her sene yeni kişilerle tanışıyoruz.
 • Burak Turan
  Whitewest başlasın da Bursa'ya gideyim diye Ocak ayını bekliyorum. Bayılıyorum bu etkinliğe :)
 • Nazan
  Türkiye'de kış tatili denince akla gelen ilk yer Uludağ. Her kış olduğu gibi bu kışta tıklım tıklım olur muhtemelen.
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar