Hafta Sonu Tatili İçin Yurt İçinde Gidebileceğiniz Yerler

Hafta Sonu Tatili İçin Yurt İçinde Gidebileceğiniz Yerler

Gezmek, görmek, güzel anlar yaşamak, keyifli bir şekilde anılar biriktirmek herkes için önemlidir. Özellikle de gezmeyi ve farklı yerler görmeyi seven kimseler için her an fırsat kollamak ve zaman yaratmak ile geçer.

Bu noktada da hafta sonları son derece kıymetlidir. Hele ki hafta boyunca çalışan, yorulan ve kendini iki gün de olsa dinlendirmek isteyen kişiler hafta sonlarıyla ilgili plan ve program yapmak isterler. Yapılan planlar düşünüldüğünde ise gerek yurt içi, gerek yurt dışı mekanlar ve şehirler dikkat çekebilir. Her ne kadar yurt dışı gezileri çok güzel olsa da, ülkemizde de gezilmesi ve görülmesi gereken mükemmel yerler, tarihi alanlar ve doğal güzellikler bulunur. Peki, hafta sonu kafanıza eser ve yurt içinde çeşitli yerleri görmek isterseniz en doğru seçim sizce nereler olabilir?

Akyaka - Akvaryum Koyu

Muğla’nın güzide beldesi Akyaka, kendisi olduğu kadar koyları ile de ön plana çıkan farklı bir yerleşkedir. Gerek masmavi denizi, gerek ise yemyeşil ormanları ile dikkat çeken Akyaka, aynı zamanda büyük bir limana da sahiptir. Bu limandan günü birlik ya da biraz daha uzun süreli tur tekneleri kalkar. Akyaka merkeze oldukça yakın sayılan Akvaryum koyu da muhakkak görülmesi gereken yerler arasındadır. Bu koyda denizin dibi tepeden bakıldığında bile görülebilirken, tertemiz suyun göstergesi olarak çok çeşitli balıkların da burada yaşadığı görülebilir. İster otellerde konaklama yapmak, ister çadır kampına katılmak, ister karavan ile bölgeye gelip zaman geçirmek mümkündür.

Kaş Adası

Yeryüzünde cenneti arıyorsanız, ülkemizin çeşitli noktalarında bu cennetin parçalarını bulabilirsiniz. Antalya ile Muğla arasında, ülkemizin güney batı yakasında bulunan Kaş da bu parçalardan biridir. Kaş, merkez olarak küçük bir yer olsa da, adası ile beraber doğal güzellikleri ziyaretçilerin önüne sermektedir. Kaş adasında konaklayıp yeşil dağlar ve masmavi denizin ortasında yer almanın keyfine varabilirsiniz. Kuş cıvıltıları ile uyanıp şahane bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Ordu - Ünye Sahili

Daha çok Karadeniz ya da İç Anadolu bölgesinin kuzey kısımlarında yaşayanlar için hoş bir hafta sonu planına konu edilebilen Ünye, kısa süre içinde aklınızda çok farklı yerleri ile kalabilir. Ordu’nun şirin bir ilçesi olarak öne çıkan, uzun ve doğal sahil şeridi ile içinizi ısıtan Ünye’ye bir hafta sonu süresi kadar zaman dilimi elbette yeterli gelmeyebilir; ancak muhakkak bu plan bir şekilde gerçekleştirilmelidir.

Isparta - Salda Gölü

Son yıllarda adını çok daha fazla duyuran Salda Gölü, Isparta iline bağlıdır. Kamp kurmanın ücretsiz olduğu bu göl, kumları ile Maldivler’i andırdığı için adı da bu şekilde kalmıştır. Denizli, İzmir, Aydın, Afyon ya da Antalya gibi illerden birkaç saatlik uzaklıkta yer aldığı için özellikle bu kentlerden her hafta sonu ziyaretçi akını yaşanmaktadır.

Yorumlar
  • Nur
    İstanbul'dayım, yazıdaki yerler bana uzak ama ben fırsat buldukça Ağva/Şile tarafına kaçıyorum. Günübirlik kaçamaklar iyi geliyor insana.
  • Ece Naz
    Hafta sonu eve tıkılıp kalmaktansa Cuma akşamından turlarla yurt içi gezilere katılmayı tercih ediyorum. Her hafta sonu olmasa da fırsat buldukça kaçıyorum. Kaş mükemmel bir yer. Şimdi de Karadeniz'de gidebileceğim yerlere bakıyorum.
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar