Interrail Gezi

Interrail Gezi

İnternetin hayatımızın merkezine oturması, özellikle akıllı telefon uygulamalarında gezilen görülen yerlerin paylaşılması herkesin içindeki gezginci ruhu ortaya çıkartmış durumda. Hal böyle olunca da birçok kişi özellikle yeni coğrafyalara ve medeniyetin beşiği dediğimiz Avrupa'ya seyahat etmek istiyor.

Ancak uçak biletlerinin fiyatları göz önüne alındığında bu pek de kolay olmuyor. Bu noktada devreye giren interrail dediğimiz uygulama oldukça pratik ve ekonomik bir çözüm sunuyor.

Farklı versiyonları bulunan interrail dediğimiz uygulama aslında bizim belediyelerin büyük kentlerde uygulamış olduğu ulaşım araçlarının tamamında geçerli olan kart uygulamasına benziyor. İnterrail pass dediğimiz uygulama ile beraber Avrupa'daki 30 ülkede tek bir bilet satın alarak tren ile birlikte demiryolu kanalıyla seyahat edebiliyorsunuz. Üstelik son derece kolay bir şekilde alınabilen uygulama sayesinde 5 gün ile 1 ay arasında değişen sürelerde Avrupa'nın 30 ülkesini tek bir bilet opsiyonu ile beraber seyahat etme şansına erişiyorsunuz. “İnterrail Global Pass” 5 günle 1 ay arasında size özgürlük tanırken “İnterrail Bir Ülke Pass” maksimum 8 güne kadar sınırsız seyahat olanağı tanıyor. İnterrail uygulaması ile beraber trene bindikten sonra istediğiniz güzergâhta inip gezebilir, kalabilir ve tekrar başka bir trene binip seyahatinize farklı bir güzergâhta devam edebilirsiniz.

İnterrail Uygulamasından Nasıl Faydalanılır?

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, interrail uygulaması ile beraber Avrupa'yı gezmeyi düşünüyorsanız planlarınızı mutlaka erkene almalısınız. Çünkü interrail dediğimiz biletin alınabilmesi için en az 3 ay önceden müracaat edilmesi gerekiyor. Vize işlemlerini hallettikten sonra interrail başvuru formunu doldurup gerekli olan ücreti yatırmalısınız. İnterrail pass bilet ücretleri de değişkenlik göstermekle beraber ortalama olarak 20 Euro civarında bir ödeme ile beraber İstediğiniz yere erişim sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca 4 ve 12 yaş arasındaki çocuklar için ücretsiz olarak uygulamada genç bilet çözümleri de mevcut.

İnterrail Hangi Ülkelerde Geçerli?

Avrupa sınırları dâhilinde olup Avrupa Birliği'ne mensup olan bütün ülkelerde uygulama geçerli. Almanya, Avusturya, Fransa, İngiltere, İspanya, İsveç, İsviçre başta olmak üzere Türkiye ve Yunanistan’ın da dâhil olduğu 30 ülkede interrail uygulaması ile beraber seyahat edebiliyorsunuz.

İnterrail Konaklama Olanağı Sunuyor mu?

İnterrail Avrupa'da seyahat etmek için kullanılan trenlerde uygulanan bir bilet uygulamasıdır. Dolayısıyla kesinlikle konaklama ve barınma hizmetlerini kapsamamaktadır. Bundan dolayı interrail uygulaması ile beraber Avrupa'da seyahat etmeyi düşünüyorsanız öncesinde mutlaka barınma alanları ile ilgili rezervasyonlarınızı yaptırmalısınız. Uygulamadan faydalandığınızda Avrupa'nın 30 farklı ülkesinde çok rahat bir şekilde seyahat edebiliyorsunuz. Ekonomik bilet gibi önemli bir opsiyonu bünyesinde barındıran interrail uygulamasında aynı zamanda sürekli olarak seyahat etmek için araç belirleme zorunda kalmıyorsunuz. Size sınırsız bir özgürlük tanıyan uygulama ile beraber tren yolculuğunun nostaljik seyahat imkanı ile hiçbir ayrıntıyı ıskalamadan bütün bir Avrupa'yı bir uçtan bir uca gezebilirsiniz.

Yorumlar
  • Alp Ender
    17 Ocak 2018
    Facebook'ta Türkiye grubuna üyeyim, sizin de takip etmenizi tavsiye ederim. Yararlı bilgiler paylaşılıyor.
Benzer Makaleler