Kabataş Beşiktaş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı ile Sabiha Gökçen Havaalanı’na Nasıl Gidilir?

Kabataş Beşiktaş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı ile Sabiha Gökçen Havaalanı’na Nasıl Gidilir?

Mahmutbey - Mecidiyeköy hattını toplamda 26 dakikada ulaşılabilir yapacak olan metro hattı, Halkalı ve Beşiktaş arasının da yaklaşık olarak 40 dakikada alınmasını sağlayacak.

Kabataş-Mahmutbey hattının birinci etabı olan Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosunda çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor.

Saatte 70 bin Vatandaşa Hizmet Verecek!

Diğer metro hatlarıyla entegre bir hale gelecek olan hattın kullanıma açılmasıyla birlikte İstanbul Avrupa Yakası ulaşımı konforlu, hızlı ve ekonomik bir hale gelecek. İstanbul'un ikinci Taksim'i olarak algılanan Başakşehir Bölgesi'nde yoğunlaşan trafik üzerinde de rahatlatıcı etkisi olan metro hattı çalışmaları “Her yerde metro, her yere metro” sloganıyla sürdürülüyor. 2019 yılının ilk aylarında hizmete açılması planlanan hat sayesinde; Alibeyköy-Taksim 12 dakikaya inerken, Çağlayan-Üsküdar'ın 25 dakikaya inmesi hedefleniyor.

Kabataş - Beşiktaş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı ile Anadolu Yakası'na Nasıl Geçilecek?

Son iki durağı Çağlayan ve Mecidiyeköy olan metro hattının hizmet vermekte olan metrobüs ile entegre olması özellikle İstanbul'un Anadolu Yakası'na geçmek isteyenler için büyük kolaylıklar sağlayacak. Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattını kullanarak Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşmak isteyenler;

1- Metronun Mecidiyeköy durağında inecek olan yolcular metrobüsün 34 Z veya 34 AS numaralı hattına geçerek Uzunçayır durağında inerek metro hattına yürüyebilirler. Kartal'da inerek KM 22 no'lu hat ile Sabiha Gökçen'e ulaşım sağlanabilir.

2- Aynı yolculuğu yapanlar metrobüsün son durağı olan Söğütlüçeşme'de inerek sarı dolmuşlar ile sahil yoluna çıkarak ring servislere binerek de havalimanına ulaşabilirler.

3- Hizmete açılacak olan metro hattının Alibeyköy durağında inerek metrobüs hattına ulaşım sağlayacak olan yolcular Marmaray'a binmek için Kazlıçeşme, Yenikapı veya Sirkeci'ye ulaşabilirler. Marmaray'a binerek Anadolu Yakası'na geçenler Ayrılık Çeşmesi Durağında indikten sonra KM 22 no'lu otobüse aktarma yapabilirler.

4- E11 ekspres otobüs hattı ile de Sabiha Gökçen'e hızlı ulaşım sağlanabilir. Metrobüs ile karşıya geçtikten sonra metro ile Yeni Sahra veya Kadıköy duraklarında inecek yolcular buradan otobüse binerek kesintisiz bir yolculukla havalimanına varabilirler.

Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosunun hizmet vereceği istasyonlar arasında; Mecidiyeköy, Çağlayan, Kağıthane, Alibeyköy, Akşemsettin, Yenimahalle, Tekstilkent ve Mahmutbey sayılabilir. Hattın tamamlanmasının ardından Beylikdüzü ‘ne kadar ulaşacak kısımla entegre olmasıyla birlikte Bahçeşehir-Beşiktaş arasından mesafe 1 saatten daha az bir zamanda aşılmış olacak.

Yorumlar
  • Metin Ters
    02 Ocak 2018
    Esenler, Atatürk havalimanı, Sabiha Gökçen ve Yenikapı şuan ulaşım konusunda sıkıntısız yerler. Bütün ulaşım faktörleri buralarda birleşiyor zaten.
  • Emine
    Ben metrobüsle gidiyorum Sabiha Gökçen'e ama metroyu da öğrenmem iyi oldu çok teşekkürler.
Benzer Makaleler