Kışı Sevmeyenlere Sıcak Güney Turları

Kışı Sevmeyenlere Sıcak Güney Turları

Ülkemizde kış için sıcak tatil seçeneklerinin başında Antalya geliyor. Bodrum da ülkemizde kış tatili yapmak için uygun seçenekler içerisinde yer alıyor. Fakat illa ki daha da sıcak olsun isterseniz güney ülkelerinde birbirinden uygun tur seçenekleri sizleri bekliyor.

"Kış mevsimi bana göre değil" demelerine rağmen tatil fırsatlarını da değerlendirmek isteyenler için ülkemizde olduğu kadar yurt dışında da pek çok tatil alternatifi bulunuyor.

Güneye daha da Güneye... Avusturalya

Sıcacık ikliminin yanı sıra güler yüzlü ve hoşgörülü insanları ile içinizi ısıtacak bir ülke olan Avusturalya, kış tatili yapmak isteyenlerin seçenekleri arasında bulunuyor. Avusturalya, kangurular diyarı olarak da biliniyor. Bu ülke plajları ve berrak denizi ile farklı ülkelerden yılın her dönemi turist çekiyor. Ayrıca modern görüntüye sahip olan ülkede yaşam standartları ortalamanın üzerindedir.

Renkli ve Sıcak İnsanların Ülkesi: Arjantin

Her dönemin gözdesi Arjantin birbirinden renkli görüntülere sahip festivalleri ile sürekli adından söz ettiriyor. Sıcak iklimi gibi sıcak dansları ile aşkın merkezi olarak ifade edilen ülke dünyada görülmesi gerekenler listesinde mutlaka bulunmalıdır. Başkent Buenos Aires turistlerin buluşma noktası olmakla birlikte dünyaca ünlü olan İguazu Şelalesi de ülke sınırları içindedir.

Sakin Bir Ada... Şeyşeller

Kış mevsimi devam ederken sıcak bir tatil yapmak için Seyşeller de kaçırılmayacak fırsatlara sahiptir. Seyşeller bir ada ülkesi olduğu için bu ülkede ihtiyaç duyacağınız tek şey mayonuz olacaktır. Çünkü Seyşeller'de bulunan berrak denizi başka hiçbir yerde bulamayacağınızdan tatilinizi sürekli denizde geçirmek isteyeceksiniz.

Balayı Çiftlerinin Mekanı: Maldivler

Maldivler denince her ne kadar balayı çiftleri akıllara gelse de Maldivler herkes için ideal bir tatil ülkesidir. Kışın hem sıcak hem de huzurlu bir tatil yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri olan bu ülkede teknolojiden uzak huzura yakın bir tatil yapacaksınız.

Uzak Doğunun Göz Bebeği: Tayland

Uzak Doğu turlarının aranan şehirlerinden olan Tayland ilginç kültürü ve sıcak iklimi ile turistler için cazibe merkezlerinden biri durumundadır. Pasifik ve Hint okyanuslarına kıyısı olan ülkenin farklı kültünü keşfedebilirsiniz. Bunun yanı sıra Tayland'da okyanusta yüzmenin de tadını çıkabilirsiniz.

Çölde Bir Vaha: Dubai

İlginç bir ülke olan Dubai Ortadoğu’nun ticaret merkezi olmak ile birlikte son dönemlerde turizm alanında da dikkatleri üzerine çekiyor. Dubai denince pek çok kişinin aklında 828 metrelik yüksekliğe sahip olan Burç Halife ile gelmektedir. Oldukça gösterişli olan bu yapı yükseldikçe daralan bir mimariye sahiptir.

Sıcak bir iklime sahip olmak ile birlikte petrol zengini olan bu ülke hareketli gece hayatı ve Basra körfezi üzerine palmiye biçiminde inşa edilmiş olan lüks otelleri de dikkat çekiyor. Tüm bunların dışında eğlenmekten zevk alan turistlerin sadece kış mevsiminde değil yaz mevsiminde sürekli olarak tercih ettiği alternatifler arasında bulunuyor.

Yorumlar
  • Binnaz Gür
    Her yeni gelinin olduğu gibi benim de balayı hayalim Maldivler ancak gel gelelim çok pahalı.
  • Hasan Yaşar
    Tayland abi. Youtube'da videolarını izledikçe kendimi zor tutuyorum. Gezilecek yerleri bilmiyorum ama gece hayatı çok hızlı, biran evvel gitmek istiyorum.
  • Balgin
    Dubai her mevsim sıcak ve ülkemize en yakın olan güney ülkelerinden biri. Biz burda kışı yaşarken adamlar orda denize giriyor :)
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar