Lapland Husky Safari Nerede, Nasıl, Ne Zaman?

Lapland Husky Safari Nerede, Nasıl, Ne Zaman?

Finlandiya'nın kuzey bölgesinde yer alan Laponya, ülkenin en büyük bölgelerinden biridir. Seyahat edeceklerin oldukça ilgisini çeken bölgede Lapland Husky Safarisi yapılabilmektedir. Kuzey Kutup Dairesi'nde yer alan bölgeye en uygun şekilde tur paketleriyle seyahat edilebilmektedir.

Kışın seyahat yapmayı düşünenler Lapland turlarını tercih edebilir. Gidilecek yer oldukça soğuk olduğundan; bavulda mutlaka termal içlikler, sıcak tutan ayakkabılar ve kıyafetler bulundurulmalıdır. Gideceğiniz yerde bu ürünleri uygun fiyata bulmanız mümkün olmayabilir. Pahalı olan termal ürünleri uygun fiyata satın alıp, seyahatinizde yanınızda bulundurmalısınız. Husky Safarisi ‘ne gittiğinizde, sizlere uygun ölçülerde termal kıyafetler verilmesi de mümkündür. Her verilen kıyafet bir sonraki safari için sterilize edilmiş olacaktır. Bu nedenle eğer size kıyafet verirlerse hijyen açısından şüphe duymadan bu kıyafetleri giyinebilirsiniz. Gitmek istediğiniz Husky çiftliğine ulaştığınızda ise, kızak kullanmanın kolaylıkları ile ilgili bir anlatımla bilgilendirilirsiniz. Daha sonra bembeyaz bir ormanda safariye başlayabilirsiniz.

Lapland Turu Gezileri

Lapland'ı gezmek ve Husky Safarisi yapmak istiyorsanız; Lapland turlarına katılmanız hem pratik hem de ekonomik olacaktır. Yolculukta ilk önce Finlandiya’nın başkenti olan Helsinki’ye oradan da iç hat uçuşu ile Rovaniemi’ye gitmeniz gereklidir ve toplam 4,5 saatlik süren bir yolculuğun ardından Kuzey Kutup Dairesi'ne ulaşırsınız. Noel babanın resmi ülkesinin resmi havaalanı olan Rovaniemi Havaalanı, The Offical Airport of Santa Claus olarak bilinmektedir. Burada noel baba figürlerine, maskelere ve geyiklere rastlamanız mümkündür. İçeriden bir oyun alanı görünen havalimanından çıkarak, safari için yolculuğunuza devam etmeniz gerekmektedir. Tur kapsamında gidiyorsanız; rotanız bellidir. Seyahat planınız hazırdır. Sizin yapmanız gereken, zorlu hava şartlarına uygun kıyafetlerle yola çıkmanızdır. Hava sıcaklığı eksilerde olduğundan, en kalın kıyafetlerinizi yanınızda bulundurmanızda fayda vardır.

Laponya Beyaz Cenneti

Laponya beyaz cennetinde Husky safarisine çıktıysanız; eğlenmeye hazır olmalısınız. Macera dolu yolculukta, Huskylerin çektiği kızaklarla keyifli bir safari yaşamanız mümkündür. Safari yolculuğunun ardından bir Lapon kulübesine gidilerek, orada vakit geçirilmektedir. Kulübeden çıkıp, yeniden safariye devam ettikten sonra yolculuk sona erdiğinde kalacağınız yerlere güvenle geri dönebilirsiniz. Otelde dinlenerek, safaride geçirdiğiniz güzel anları düşünebilirsiniz.

Lapland Husky Safarisi, pek çok insanın hayal ettiği bir yolculuktur. Bu yolculuğun tek zorluğu, soğuk hava koşullarıdır. Genelde kışın tercih edilen bu seyahat turları, kendisine bembeyaz bir macera arayanların ilk adresidir. Kişilere yepyeni bir deneyim yaşatan safari, hem zorlu hem de bir o kadar keyifli bir yolculuktur. Husky Safarisi dışında, ren geyiği safarisi de yapılabilmektedir. Ren geyiği turlarında ren geyiği çiftliklerine ziyaret düzenlenmektedir. Ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği safarilerden olan Husky Safarisi'ne tur ile birlikte katılmanız gerekmektedir. Böylesi sizler için daha güvenlidir. Gideceğiniz Laponya turuyla harika Husky Safarisi yapabilmeniz mümkündür. Kış seyahati yapmak istiyorsanız; Lapland Husky Safarisi'ni tercih edebilirsiniz.

Yorumlar
  • Ayhan Çelik
    17 Ocak 2018
    Görüntüleri çok güzel ama sırf bunlar için tura katılmak çok saçma olur :) Köpek görmek isteseydim Sivas'a giderdim :)
Benzer Makaleler