Latin Amerika’nın Uygun Tatil Yerleri

Latin Amerika’nın Uygun Tatil Yerleri

Latin Amerika yani diğer adı ile Güney Amerika, tatil için en çok tercih edilen yerlerden biridir. Latin Amerika’yı tatil amacı ile tercih etmek için birçok geçerli sebep vardır. Yaşamı, tarihi, muhteşem doğal güzellikleri ve insanlık tarihinin tüm gizemlerini yansıtan Latin Amerika, 3 – 5 gün gezme ile bitirilebilecek bir yer değildir.

Doğal güzelliklerinin yanında kültürü ve sıcakkanlı insanları ile dünyanın her yerinden tatil yapmak isteyen kişilerin hayalini süslemektedir. Türkiye’den Latin Amerika’ya yalnızca Buenos Aires ile Sao Palo’ya direkt olarak uçuş vardır. Kendi imkânlarınız ile gittiğiniz zaman buradan sonrasına otobüs ile devam etmeniz gerekecektir. Latin Amerika’ya düzenlenen uygun kampanyalı turlar da vardır. Latin Amerika’da tatil için tercih edilebilecek uygun yerler şunlardır:

BREZİLYA

Birbirinden farklı olan yeni tatlar ve görüntüler tatil severleri Brezilya’da karşılamaktadır. Renkli, canlı ve eğlenceli olduğundan dolayı dünyanın 4 bir tarafından turist akmaktadır. Meşhur Karnavalını ise bilmeyen yoktur. Tropikal bir ülkenin sahip olduklarının keşfinin en kolay ve en güzel yapılabileceği yerdir. Atlas Okyanusu’na uzunca bir kıyısının olması da güzelliklerini artırmıştır. Ormanları, denizi ve eşsiz canlı hayatı ile büyüleyen Brezilya’ya en uygun fiyatlar ile tatile gidilebilir.

ARJANTİN

Başkenti Buenos Aires olan Arjantin, Latin Amerika’nın güney kısmında yer almaktadır. Bir tango ülkesi olarak belirtilen Arjantin And Dağları ve Atlas Okyanusu’nun arasında yer almaktadır. Çok geniş topraklara sahip olan Arjantin’de et üretimi ile şarap üretimi çok meşhurdur. Yüksek zirveleri ile meşhur olan Arjantin’de özellikle Patagonya görülmeye değerdir. Uygun kampanyalar ile Arjantin’e tatile gitmek çok avantajlıdır.

PATAGONYA

Şili ve Arjantin’in kesiştiği noktada yer alan Patagonya, Magellan Boğazı’na da yakındır. Serin bir iklime sahip olan Patagonya milli parkları, gölleri, dağları, müzeleri, anıtları ve buzulları ile herkesin görmesi gereken muhteşem yerlerden biridir. Buraya da uygun fiyatlar ile düzenlenen turlar bulunmaktadır.

PERU

Başkenti Lima olan Peru, Latin Amerika Kıtasının batısında yer almaktadır. Büyük Okyanus’a da sınırı olan Peru, farklı özellikleri ile her yıl birçok turistin akınına uğramaktadır. En ünlü doğal değeri Amazon Nehri’dir.

KOLOMBİYA

Başkenti Bogata olan Kolombiya, Büyük Okyanus ve Karayip ile çevrilidir. Başkentte yer alan Maloka Müzesi ile bilim insanlarını etkilemektedir. Merkezde kurulu bir hayvanat bahçesi olan Cali Zoo ile dikkat çeken Kolombiya, National Coffee Park ile de gelenleri kendine hayran bırakmaktadır.

URUGUAY

Başkenti Monteviedo olan Uruguay, Latin Amerika’nın güneyinde yer alır. Atlas Okyanusu ile bitişik olan Uruguay, tarihi değeri ile dikkat çeken Palacio Salvo ile ünlüdür.

ŞİLİ

Başkenti Santiago olan Şili, birçok dağ ve zirveye sahiptir. Bu nedenle de tatilcilerin ilgisini çekmektedir. Torres Del Paine Milli Parkı ile gelenleri büyüleyen Şili, Chungara Gölü ile de gezilmeye değer yerlerden biridir.

Yorumlar
  • Hüseyin
    Güzel kızların memleketi Latin Amerika'ya hoş geldiniz :) Bu ülkeler çok çok ucuz ülkeler ama bize çok uzaklar aynı zamanda. Uçak bileti pahalı olabilir ama yaşam gerçekten ucuz.
  • Yasin Ata
    Narcos dizisinden sonra Kolombiya'yı çok merak ediyorum. Çok güzel bir yere benziyor. Eğer gidersem dizideki her yeri gezeceğim.
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar