Lüks ve Konfordan Ödün Vermeyen Oteller

Lüks ve Konfordan Ödün Vermeyen Oteller

Bütün bir yılın yorgunluğunu atmak, iş stresinden uzaklaşmak, şehrin gürültüsünü terk etmek isteyenler kendini ülkenin veya dünyanın farklı bölgelerine atmakta ve tatil planları yapmaktadırlar. Tatil planlarının merkezinde mutlaka kaliteli ve konforlu olan otellerin bulunması gerekmektedir.

Rahat Bir Tatil İçin Konforlu Oteller

Barınma alanı çözümleri günümüzde farklı alternatiflerle ve turizm işletmeleri tarafından solunan marjinal çözümlerle zirveye varmış durumdadır.

Klasik otel anlayışının dışına çıkmış olan işletmecilik portföyünde müşterinin rahatlığının sağlanabilmesi için her türlü opsiyona yer verilmektedir. Özellikle bireysel kullanım alanlarının ön plana çıktığı günümüz otelcilik anlayışında lüks de konforu bir araya getiren Bungalov tipi evlerden oluşan oteller giderek popülerleşmektedir. Ayrıca sadece aileye ait olan villalardan ve modern barınma alanlarından oluşan tatil konseptinin uygulandığı tatil köyleri tekrar popüler hale gelmektedir. Bu şekilde arzulanmış olan sükûnet dolu tatil gerçekleştirilebilirken diğer taraftan da evin içerisinde bütün konfor unsurlarına yer verilmektedir. Özellikle banyo kısımlarında jakuzi tarzı alternatifler müşterilerin beğenisini kazanırken klimadan LED televizyona sınırsız internetten masaj koltuğuna kadar pek çok önemli opsiyona da yer verilmektedir.

Natürel Dokuya Önem Veren Oteller

Tatilcilerin rahatı için farklı fikirler uygulamaktan çekinmeyen turizm işletmeleri özellikle sürdürülebilir projelere önem vermektedir. Bundan dolayı natürel dokunun ön plana çıkmış olduğu otellerde her türlü lüks ve konfora da yer verilmektedir. Otelin konuşlandırılacağı bölgedeki taşlardan veya ahşap unsurlardan imal edilerek tamamen otantik bir hava oluşturulurken otelin salaş ve doğal görünümüyle tezat oluşturacak bütün konfor unsurlar ve teknolojik donanımla odalarda ve otel kullanım alanlarında yer almaktadır. Bu şekilde bir taraftan doğal tatil konsepti sunulurken diğer taraftan da tatilcilerin alışkın oldukları yaşam tarzlarını ve konfor unsurlarını otel içerisinde bulmaları muhteşem bir fırsattır.

Aktivite Alanları ve Sportif Faaliyetler

Tatil kimileri için uzanıp dinlenmek demek iken özellikle genç kitle açısından ekstrem sporlarının ve adrenalin dolu anların yaşandığı zaman dilimleridir. Bundan dolayı otel yerleşkesinde mutlaka sportif faaliyetler için ekstra alanlara ihtiyaç bulunmaktadır. Mini futbol sahasından kapalı spor salonlarına kadar bütün alternatifler yer almaktadır. Ayrıca eğlenme açısından son derece kaliteli aktivitelerin yapılabilmesi için çeşitli ortak kullanım alanları da oluşturulmaktadır. Premium bir havanın hissedilmiş olduğu konser salonları, dans pistleri oldukça önemlidir.

Modern Mobilyalar ve İç Mimari

Lüksün ulaşılabilir ve dokunulabilir olması için kaliteden taviz vermeyen otellerde mobilya tercihinde en modern uygulamalar yer almaktadır. Kullanılacak olan yatak, koltuk ve tekstil ürünlerinde dekoratif anlamda muhteşem şıklık mutlaka sağlanmaktadır. Ayrıca otel odasının içerisinde yer alan bütün objelerde Premium hava kendisini hissettirmektedir. bir taraftan klasik çizgiyi yakalamış olan lüks oteller diğer taraftan modern ve marjinal unsurlara kolaylıkla uyum sağlayabilmektedirler. Bu şekilde otel odasından lobisine restoranından havuzuna kadar tüm alternatiflerde lüks ve konfor kendisini hissettirmektedir.

Yorumlar
  • Hakan
    Ben bungalow evler dışında rahat edemiyorum tatilde.
  • Pervin Düzgün
    5 yıldızlı oteller bile bazen içler acısı olabiliyor. Bence gitmeden önce otelle ilgili yorumları okuyun mutlaka internetten. Ben öyle yapıyorum.
  • Deniz
    Parası neyse vereceksiniz ve 5 yıldızlı otellerden şaşmayacaksınız. Diğerleri hep sıkıntılı.
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar