Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Otobüsle yolculuk yaparken en dikkat edilmesi gereken şeylerden bir tanesi koltuk seçimini doğru yapmaktır. Koltuk seçimini doğru yapabilmek için önceden biletin alınacağı yere bakılması gerekir.

Koltuk seçiminin önemi kişinin daha iyi bir şekilde seyahat yapmasını sağlar. Örneğin Orta kısımlarda olup, koridor tarafında yolculuk yapan bir birey için yolculuk pek de keyifli geçmez. O yüzden kişinin tüm durumları göz önüne getirerek seçim yapması gerekmektedir. Hastalık, otobüs tutması gibi problemler yaşayan kişiler için genellikle tekli koltuklar önerilmektedir. Eğer kişi tek başına seyahat edecekse ve rahat bir şekilde hareket etmek istiyorsa tekli koltuk seçimi kişinin daha iyi bir şekilde seyahat yapmasına yardımcı olacaktır.

 

 1 - Hava Durumuna Göz Atmak

 

Kişi eğer alanının daralmasını istemiyorsa ve tüm bunların yanı sıra bacak hareketlerini daha geniş bir açıyla yapmak istiyorsa tekli koltuğu tercih etmelidir. Kişinin koltuk seçimi yaparken havanın durumuna da göz atması gerekir. Seyahat yapacağınız süre uzunsa ve o gün hava güneşliyse mutlaka güneşten koruyacak kişisel bakım ürünlerinizi yanınıza almalısınız. Perdenizi çekmek yeterli olmayabilir ve güneş sizi sürekli rahatsız edebilir. Bundan dolayı otobüste bulunan klimayı kişisel tercihinize göre açabilirsiniz. Koruyucu kremlerini yanınızda bulundurmanız sağlık açısından size faydalı olacak ve önlem almış olacaksınız. Seyahat esnasında cep telefonunuzdan veya karşınızda bulunan android cihazdan nerelerin güneşli olduğunu hesaplayabilir ve yolculuğunuzu daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

 2 - Arka Taraflarda Bulunan Koltukların Tercih Edilmemesi

Arka tarafta bulunan koltuklar ruh halinizi kötü etkileyebilir ve genellikle o koltukları 5 veya daha fazla olan kişiler tercih etmektedir. Bundan dolayı kendinizi kötü hissedebilirsiniz ve arkada oluşan sohbetten rahatsız olabilirsiniz. Arka koltuklar yerine daha çok ön kısımlarda bulunan koltukları tercih ederseniz daha sessiz bir şekilde seyahat yapmış olacaksınız. Otobüs yolculuğu esnasında arka kısmın daha fazla sarsılması ve arka tarafın motora yakın olması rahatsız verici diğer problemlerden biridir. Motorun sesi ve sürekli sarsılıp, vücudunuzu kötü etkilemek istemiyorsanız olabildiğince ön koltukları tercih etmeniz gerekir. Aksi taktirde bu problemlerle karşılaşıp, yolculuğunuzu çekilmez bir hale getirebilirsiniz.

3 - Kapılara Yakın Olan Koltukların Tercih Edilmemesi

Yolculuğu kötü hale getiren durumlardan bir tanesi kapı yanlarından koltuk seçimi yapmaktır. Kapıların yanında bulunan koltuklar yüksek basınç sebebiyle kişiye rahatsızlık verebilmektedir. Bu basınç kişinin kulaklarına kadar etki etmektedir. Böylelikle müzik seven birinin kapı yanlarında koltuk tercihi yapması oldukça yanlış bir karardır. Müzik dinlemeyi seven, basınçtan etkilenmek istemeyen, daha sessiz bir seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilerin şoföre yakın koltukları tercih etmesinde feda vardır. O kısımlarda bulunan koltuklar basınçtan fazla etkilenmemektedir. Kapı yanlarından koltuk tercihi yapan kişilerin hasta olma olasılığı da oldukça yüksektir. Soğuk bir havanın sürekli yan taraftan vurması kişinin sağlığını kötü etkileyecektir. Kapı yanlarında bulunan koltuklarda seyahat eden yolcuların dikkatli giyinmesinde fayda vardır.

4 - Ön Kısımlardaki Koltukları Tercih Etmek

Ön kısımlarda yolculuk yapmanın en büyük avantajlarından bir tanesi otobüsün gidiş yönünü görebilmektir. Gidiş yönünü görebilmek aynı zamanda kişinin seyir zevkini de ortaya koyacaktır. Yolu daha rahat bir şekilde izlemek ve şerit seyriyle birlikte seyahat edebilmek her insanın sevebileceği şeylerden bir tanesidir. Ön kısımlarda bulunan koltuklar kişinin kendini iyi hissetmesine de yardımcı olmaktadır. Özellikle seyahati uzun süren kişilerin bu tarz tercihlerde bulunduğunu da söylemek gerekir. Seyahat esnasında uyuyabilmek için en uygun yerlerden bir tanesi de ön kısmın cam kenarı veya tekli koltuklardır.

Yorumlar
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar