Türk Vatandaşları İçin En Kolay Vize Alınabilecek Ülkeler

Türk Vatandaşları İçin En Kolay Vize Alınabilecek Ülkeler

Yurt dışına yapılacak bir seyahat söz konusu olduğunda şüphesiz ki en çileli konu vize almaktır. Hal böyle olunca seyahat planlayanların da ilk tercihi kolay vize veren ülkeler oluyor.

Bazı ülkeler hem tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkarken hem de diğer ülkelere kıyasla daha kolay vize alınabildiğinden dolayı seyahat tercihlerinde öne çıkıyor. İnternetten satılan uçak biletlerine bakıldığında, kolay vize alınan ülkelerin ilk sıralarda yer aldığı göze çarpıyor.

Türk vatandaşlarına kolay vize veren ülkeleri ise şöyle sıralayabiliriz:

Macaristan

Hakkında biraz bilgisi olan herkesin hayallerini süsleyecek bir şehir olan başkent Budapeşte ve ya ülkenin diğer tarihi bölgelerini ziyaret etmek için gerekli vizeyi almak oldukça kolay. Macaristan konsolosluklarından ve ya internet adresinden başvuru için gerekli belgeleri öğrenerek, yolculuğa hazırlanabilirsiniz.

Ayrıca vizenizin geçerli olduğu süre içerisinde diğer Schengen ülkelerini de görmek için buradan seyahat edebilirsiniz.

Yunanistan

Yunanistan vize alması en kolay Avrupa ülkeleri sıralamasında en üstte yer alıyor. Antik çağın muhteşem kalıntıları, Mikanos, Santorini ve Girit gibi adalar, Mustafa Kemal Atatürk’ün Evi, Beyaz Kule gibi eserler ile dikkat çeken Selanik kesinlikle görülmeye değer yerler olacaktır.

Üstelik bazı Yunan adalarında kapıda vize uygulaması sayesinde daha kolay giriş yapma şansı elde edilebiliyor.

İtalya

Vize konusunda sağladığı kolaylık nedeniyle Avrupa’da birkaç ülkeyi görmek üzere seyahate çıkacaklar genellikle Schengen başvurularını İtalya üzerinden yapıyorlar.

Başkent Roma, Venedik ya da Floransa… Olası bir İtalya tatili düşünenler için nereden başlanacağına karar vermek gerçekten zor.

Rusya

Rusya’ya vize almak da çok zor değil. Hızlı ve kolay şekilde işlemleri halledebiliyorsunuz ve bir hafta gibi kısa bir süre içerisinde vizenizi alabiliyorsunuz.

St. Petersburg, Moskova, Kaliningrad… Görebileceğiniz onlarca Rus şehrinden sadece birkaçı…

Özbekistan

Eğer Özbekistan vizesi alabilmek için gereken vize uyum şartlarına sahipseniz, 3 iş gününde vize başvurunuz sonuçlandırılır.

Size de sadece Taşkent, Semerkant ve Buhara gibi muhteşem şehirleri gezip görmek kalıyor.

Hindistan

Hindistan’a vize almak çok kolaydır. Hem çok fazla evrak derdiniz yok, hem de reddedilme ihtimaliniz oldukça düşük. Vize alınması öyle kolaydır ki gerekli belgeleri hazırlayıp başvuru yaptığınızda aynı gün içerisinde vize verilebilir.

Sonra da Tac Mahal, Hawa Mahal gibi muhteşem yapıları ziyaret edebilirsiniz…

Azerbaycan

Pasaportu olan Türkiye vatandaşları; harç ücreti ödemeden Azerbaycan’a 30 günlük giriş vizesi alabiliriler. Yapılan müracaatlara en geç 3 iş günü içinde bakılır. Azerbaycan’a gitmek için Türkiye`de vize almadığı takdirde; Bakü’de H.Aliyev Uluslararası Hava Limanında, Gence Uluslararası Hava Limanında, Nahçivan Uluslararası Hava Limanında ve Türkiye-Azerbaycan (Dilucu-Sederek) sınır kapısında giriş vizesi alabilirler.

Azerbaycan zengin bir kültüre sahip ve Türkler için gezmeye değer bir ülke. Öncelikle başkent Bakü olmak üzere, Nizami Gencevi’nin anır mezarının da bulunduğu Gence şehri, Büyük Kafkas Dağları’nın eteklerinde yer alan Şeki şehri ve Azerbaycan’ın en turistik yeri olan Haçmaz kesinlikle görülmeye değecektir.

Ayrıca Azerbaycan yemekleri de ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekecektir.

Yorumlar
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar