Ucuz Uçak Bileti Almanın Yolları

Ucuz Uçak Bileti Almanın Yolları

Sık sık seyahat edenleri en çok üzen durum herhalde uçak biletlerini istedikleri fiyattan bulup satın alamamak. Genelde 6-7 ay öncesinde alınan uçak biletleri daha ucuz oluyor ve seyahat edecekler, bu yolu seçmeye çalışıyor.

Ancak bu kadar uzun bir süre öncesinde seyahat planları netleşmemiş olabiliyor ya da değişme ihtimali olabiliyor. Bu gibi sıkıntılar nedeniyle, aylar öncesinden plan yapmanıza gerek kalmadan, son anlarda da ucuza uçak bileti bulmak için sizler için küçük ama etkili tüyoları derledik.

Uçuş Gününü Seçerken Günlere Dikkat Edin

Gideceğiniz destinasyona göre, tatil beldesine gidiyorsanız mesela gidiş için pazar, dönüş için cumartesi gününü seçebilirsiniz. Genelde uçuş firmaları arasındaki pazartesi gecesi süren rekabetten kaynaklı, salı günleri de fiyatların inişte olduğu bir gün oluyor. Ayrıca özel günlerde de bilet almaktan kaçınmalısınız. Yılbaşı, bayram ve benzeri gibi günlerde bilet fiyatları normal fiyatın çok çok üzerinde oluyor. Eğer o özel günde, planladığınız konumda olmanız şartsa, bir gün öncesi veya sonrası seferlerinin bilet fiyatlarına mutlaka bir göz atın. Hem belirlediğiniz tarihte istediğiniz yerde olabilir, hem de tek bir gün ile tomarla para harcamamış olursunuz.

Sefer Saatini Yoğunluk Olmayan Aralıktan Tercih Edin

Genelde tercih edilen ve yoğunluk olan uçuş saatleri sabah 8.00-10.00 arası, akşam 17.00-19.00 arası olduğundan, bu saatlerde uçak biletleri çok daha pahalı olabiliyor. Gece uçuşlarını tercih ettiğinizde de fiyatlarda neredeyse 40%’ a varan bir ucuzluk olduğunu fark edeceksiniz. Üstelik gece uçuşları konaklama maliyetlerini de masraflardan düşmüş olacaksınız. Bir taşla iki kuş. 

Biletleri İnternetten Satın Alın

Online bilet almak, hem tüm firmaların aynı uçuş için fiyatları karşılaştırmak için büyük kolaylık sağlar hem de bilet fiyatlarının yüzde 1 ila 5’i arasında bir oranda nakit para puanı kazanma imkânı da yakalayabilirsiniz.

Duyuruları Sürekli Takip Edin

Her havayolu şirketi, farklı zamanlarda farklı dönemlerde kampanyalar düzenleyerek boş kalan koltuklarını doldurmak ve biletlerini satmak ister. Bu kampanyaların olduğu dönemlerde aldığınız bilet, aylar öncesinden aldığınız biletten dahi ucuza gelebilir. Bu nedenle, hangi firmanın hani zaman aralığında kampanyası var, bunu kaçırmamak için sık sık duyuruları takip etmeniz ve kampanyalardan faydalanmanız, çok ciddi bir oranda kar edebilirsiniz.

Aktarmalı Seferlere Bakın

Havayolu şirketleri, genelde yolcuları maksimum düzeyde tutabilmek adına, aktarmalı uçuş fiyatlarını çok daha uygun fiyatlardan satışa sunuyorlar. Bu sebeple aktarmalı sefer bileti alarak, daha ucuza uçabilirsiniz.

Düşük Bütçeli Firmalara Yönelin

Bagaj ve yemek servisi olmadığı için, düşük bütçeli havayolu şirketleri ile düşündüğünüzden çok daha makul bir fiyata uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Son yıllarda oldukça yaygınlaşan bu firmaların kullanımı, sık seyahat edenlerin gözdesi durumunda.

Yorumlar
 • Mecnun Şakir Kalender
  Yurt içi bilet alırken çok araştırmanıza gerek yok fiyatlar arasında 2-3 TL oynuyor. Yurt dışı biletlerinde ise kampanyaları kovalamak gerekiyor. Ondan dolayı çok düşünen çok öder :)
 • Erman
  Uçak biletini internetten alıyorum. Bilet karşılaştırma siteleri bu anlamda çok işe yarıyor. Artık insanlar istediği tarihlerde değil de biletin ucuz olduğu tarihlerde seyahat eder oldu. Çok garip.
 • Nagihan
  Bazen uçuş yaklaştığında eğer uçak dolmamışsa da fiyatlar ucuz olabiliyor. Yani ya erken alacaksın ya da en son dakikaya bırakacaksın.
 • Samet
  Erken alacaksın, ucuz alacaksın olay bundan ibaret. Yolculuk ne kadar yaklaşırsa fiyat o kadar artar.
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar