Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - Sancaktepe Metro Hattı İle Atatürk Havaalanı’na Nasıl Gidilir?

Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - Sancaktepe Metro Hattı İle Atatürk Havaalanı’na Nasıl Gidilir?

Yeni yıla girmeden açılması planlanan Üsküdar-Sancaktepe metro hattı İstanbul trafiğini rahatlatacak.

Şehrin en yoğun trafiğine sahip olan bölgede açılacak metro hattı Türkiye'nin ilk sürücüsüz akıllı metro projesi olacak.

Üç İlçeden Geçecek Metro Hattının Bağlantıları

20 kilometrelik hatta 16 durak bulunacak. Hattın kullanıma açılmasıyla beraber, İstanbul'un Anadolu Yakasındaki ana ulaşım planlı tamamlanmış olacak. Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattının bağlantıları sayesinde;

- Üsküdar İstasyonunda inen yolcular Marmaray Hattına geçerek Yenikapı ve Atatürk Havalimanı'na,

- Altunizade İstasyonunda inerek mevcut metrobüs hattına rahatlıkla ulaşabilecek.

Metroya Sancaktepe durağından binen bir yolcu 45 dakika sonra Yenikapı metro durağında olabilecek.

İstanbul Toplu Taşımacılığında Son Güncellemeler

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattı hizmete açıldığı zaman Sancaktepe durağından metroya binecek olan yolcular 68 dakika sonra Atatürk Havalimanı'na inerek konforlu, hızlı ve ekonomik bir yolculuk yapmış olacak. İstanbullular, yerli veya yabancı turistler için Sancaktepe ‘den Atatürk Havalimanına nasıl gidileceğine dair yapılan listeye göz atabilirsiniz.

1. Alternatif: Metrodan Altunizade durağında inenler 34 AS metrobüs hattına binerek Şirinevler durağına kadar gelebilirler. Burada inerek M1 A havalimanı metrosuna transfer olanlar dakikalar sonra havalimanında istedikleri bölüme giriş yapabilirler.

2. Alternatif: Metrodan Altunizade durağında inenler 34 A Cevizlibağ, 34 AS Avcılar veya 34 Z Zincirlikuyu hattından sonra M2 Yenikapı metro hattına geçebilir ve buradan da M1 A Havalimanı metro hattına geçiş yapabilirler.

3. Alternatif: Metrodan Üsküdar durağında inenler 9, 9Ü, 9 ÜD, 9Ş ve 11A otobüslerine binerek Marmaray hattına geçiş yapabilirler. Son durak olan Kazlıçeşme'de inerek M1 A metro hattına geçenler Atatürk Havalimanı'na ulaşabilirler.

4. Alternatif: Altunizade cami durağında metrodan inenler 11 ES ve 11Ü otobüsleri ile Marmaray hattına ulaşabilirler. Kazlıçeşme'de Marmaray hattından inerek M1 A hattına geçenlerin Atatürk Havalimanı'na ulaşma süresi en fazla yarım saat olacaktır.

Trafiğin en yoğun olduğu saatlerde dahi Anadolu Yakasının en uç noktasından Avrupa Yakasının en uç noktasına Atatürk Havalimanı'na ulaşma süresi 70 dakika civarında olan yolcular bu avantajı konfor, ekonomi ve hızla birleştirebilirler. Hatlar arasında zaman kaybetmeden yapılacak aktarmalarda indirimler alacak olan yolcular ara duraklarda inerek İstanbul Avrupa Yakasında istedikleri her noktaya kesintisiz ulaşım sağlayabilirler.

Yorumlar
 • Abdullah Doruk
  Hizmet vermeye başladı. Açılışında mahşer kalabalığı vardı zaten, çok güzel geçti. Yalnız arkadaşlara katılıyorum, ne kadar yapılırsa yapılsın İstanbul'a yetmiyor.
 • Muhittin
  Memleketimize hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen herkese çok teşekkürler. Daha iyileri de olacak inşallah.
 • Hakan Ata Sanik
  Ne kadar yeni ulaşım projesi yapılırsa yapılsın yine yetmiyor yine yetmiyor. Metrobüs büyük nimet ama tıklım tıklım, saniyede bir otobüs kalsa da yine dolu yine dolu, bırak oturmayı ayakta bile gidemiyoruz. Sadece İstanbul değil, şimdiden tüm Türkiye metro ağları ile örülmeli.
 • Mehmet
  Zaman gelecek ulaşım sadece ya yer altından ya da yer üstünden sağlanacak. İstanbul artık bu nüfusu kaldıramaz oldu.
 • Dilek Aca
  Bugün Üsküdar-Ümraniye metro hattı açıldı, darısı geri kalan kısmına inşallah. Sürücüsüz metro özelliği olan ilk metro projesi.
Benzer Makaleler