Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - Sancaktepe Metro Hattı ile Harem’e Nasıl Gidilir?

Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - Sancaktepe Metro Hattı ile Harem’e Nasıl Gidilir?

Üsküdar Sancaktepe metro hattı yeni açılmış bir metro hattı olup İstanbul trafiğinin azalmasına oldukça katkıda bulunmuştur.

Üsküdar - Harem gibi İstanbul'un en kalabalık ve en çok insanın gün içerisinde gelip geçtiği bölgelere kolay bir ulaşım imkanı sağlamıştır. Anadolu yakasında Çekmeköy - Sancaktepe - Dudullu - Ataşehir gibi bölgelerde oturan İstanbullular için metro hattı kurtarıcı niteliktedir.

Metro Hattından Harem'e Nasıl Geçilir?

Üsküdar - Sancaktepe metro hattını kullanarak Harem'e geçmek isteyen kişiler için ulaşım oldukça kolaydır. Metro kullanılarak Üsküdar durağına kadar gelen yolcu Üsküdar metro durağından Harem'e geçmek isteyen yolcular için 4 seçenek bulunmaktadır. Bunlar yürümek, otobüse veya minibüs hatlarından birine binmek veya teleferik kullanmaktır.

Yürüyerek gidecek yolcular için zaten Üsküdar metro istasyonundan çıktıktan sonra Harem'e 30 - 45 dakikalık bir yürüyüş ile ulaşılabilir. Hareket etmek isteyen ve zamanı olan kişiler sahilden yürüyerek gidebilir.

Zamanı olmayan veya yürümek için müsait olmayan yolcular otobüs hatlarını kullanabilirler. Üsküdar'dan Harem doğrultusunda giden otobüsler 12 H, 13 M, 16 A, 16 U, 18 Y hatlarıdır. Duraktan bu otobüs hatlarından herhangi birine binen yolcular Harem ilçesine ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs seçeneğini kullanmak istemeyen yolcular minibüs ile de Harem'e geçebilirler. Harem otogarı için 10 dakikada bir sarı minibüsler Harem - Üsküdar arasında gidip gelmektedir. Bu minibüslerden birini tercih ederek de Harem'e ulaşım sağlanabilir.

Daha turistik bir seçenek olarak Üsküdar'dan Harem'e gidecek yolcular teleferik sistemini de kullanabilirler. Teleferik diğerlerine göre daha yavaş bir seçenektir. Üsküdar’ın yukarı kesimlerinden sahil yoluna inişi sağlamaktadır.

En Hızlı Seçenek Hangisidir?

Üsküdar'dan Harem'e geçmenin en hızlı yolu otobüs hatlarını kullanmaktır. Otobüs hatları genellikle en hızlı rotalardan, beklemeden Harem'e gelinmesini sağlar. Minibüs hatlarını kullanmak yolcu indirme bindirme aralıkları yolculuğu daha fazla uzattığı ve otobüs hatlarına göre daha maliyetli olduğu için pek fazla tercih edilmemekte ve tavsiye edilmemektedir. Otobüs hatları aracılığı ile rahatlıkla Harem'e, Harem otogar bölgesine veya daha iç kesimlere ulaşmak tamamen mümkündür.

Yorumlar
  • Atila
    17 Ocak 2018
    Zaten her yerden belediye otobüsü kalkıyor, metroya gerek duymuyorum.
Benzer Makaleler