Uzun Yolculuklarda Rahat Etmenin Yolları

Uzun Yolculuklarda Rahat Etmenin Yolları

İnsanoğlu kuş misali, sabah uçağa atlayıp birkaç saat içinde farklı bir yerde olabiliyor; ya da hızlı bir yol serüveni ile gideceği yere hemen varabiliyor. Ancak her yolculuk böyle mi? Tabi ki değil.

15 saati aşkın otobüs yolculukları, aktarmasız uzun mesafe uçak yolculukları, tren yolculukları ve bunlara benzer türlü yol maceraları elbette ki saatler alabiliyor. Önemli olan ise, söz konusu yolculuklar sırasında en iyi ve en rahat biçimde hareket etme imkanı bulabilmek… Kısacası, uzun yolculuklarda rahat edebilmek için bir takım önlemler alabilmek… Bunun için de şu noktalara dikkat etmek gerek;

Yanınızda Yastık Taşıyabilirsiniz

İzmir’den otobüse bindiniz, Trabzon’a kadar yolu çekmek zorundasınız. O kadar saat yolda uyumak isteyebilir, dinlenmek için kendinize imkan tanıyabilirsiniz. Koltuğunuzda rahat bir şekilde yol almak için de yanınızda seyahat tipi yastıklarınızdan taşıyabilirsiniz. Hem taşınması kolay, hem de kullanması pratik olan bu yastıkları her şekilde değerlendirmek mümkün. Üstelik, başkalarının kullandığı yastıkları kullanmadan, doğrudan kendi yastığınız ile gönlünüz rahat şekilde keyfinizi sürebilirsiniz.

Rahat Kıyafetler Rahat Yolculuk Demek

Yolculuklar insanlara dinlenme, film izleme, kitap okuma gibi aktiviteler için fırsatlar sunar. Ancak elbette ki araç kullanan kişi siz değilseniz ya da kendinizi her şekilde rahat hissederek yola çıktıysanız bunları yapmak mümkündür. Kişinin rahatlığı ile giydiği kıyafet de doğrudan alakalıdır. Bu nedenle de, uzun ya da kısa yolculuk fark etmeksizin, rahat bir eşofman takımı, nefes alan kumaşlardan yapılmış bir giysi, uyumaya ya da bacakları rahat şekilde katlamaya uygun bir kıyafet her anlamda avantaj sağlayacaktır. Ayrıca, giyecek olduğunuz ayakkabınızın seçiminde de büyük bir hassasiyet oluşturmalı, en rahat ve en iyi hissettiğiniz ayakkabınız ile yola çıkmalısınız.

Müzik Dinlemek için Kulaklık Bulundurun

Bazen yolculuklar gürültülü de geçebilir. Etraftaki bebek ağlamaları, sesli şekilde cep telefonu ile konuşan insanlar ya da sesini ayarlayamadan yanındaki kişi ile sohbet eden diğer yolcular sizin keyfinizi kaçırabilir. Bu tarz zamanlarda kendi dünyanıza dönebilmek için kulaklıklarınızı takıp müzik dinlemek, sevdiğiniz parçaları içinizde hissetmek ve kendinizi dış dünyaya komple kapatmak mümkün olur. Müzik ruhun gıdası, kulaklıklar ise dışarıdaki sesleri iç dünyanıza almayan gardiyanlarınızdır.

Sindirimi Kolay ve Rahatlatıcı Meyve Yiyin

Gelin itiraf edelim, aslında hepimiz uzun yola çıkmadan önce tuvalete uğrar ve yolda sıkışırsak tuvalet aramamak için kendi çapımızda önlemler alırız. Evde tuvalete girip rahatlamak ve yola çıkınca keyifli bir maceraya atılmak mümkündür. Fakat uzun yollarda, her halükarda tuvalet ihtiyacı baş gösterecektir. Gerek yol esnasında midenin hazımsızlık yaşamaması, gerek ise gaz oluşumu veyahut benzer sorunlar ile karşılaşmamak için muz gibi mideyi rahatlatan ve sindirimi kolaylaştıran meyveler tüketilebilir. Çorba ve su da yine uzun yollarda kişiyi rahatlatan yiyecekler ve içecekler arasında gelir.

Yorumlar
  • Mualla
    09 Ocak 2018
    Cam kenarı koltuk, kitap ve kulaklık. Şansınıza otobüste/uçakta bebek yada mızmız çocuk yoksa o yolculuk tadından yenmez.
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar