Yaz İçin Seyahat Planları

Yaz İçin Seyahat Planları

Tatil denince her ne kadar pek çok kişinin aklına öncelikli olarak denize girerek güneşin tadını çıkarmak gelse de; aslında tatil görülmemiş farklı mekanları hatta şehirleri keşfetmenin en iyi yoludur. Bunun için de sadece bir otele gidip tüm zamanınızı havuz başında geçirmek yerine alternatif tatil seçeneklerini değerlendirmek gerekiyor.

Seyahat Planınızda Yayla Tatili Mutlaka Olmalı

Ülkemiz dolu dolu bir tatil yapmak için binbir seçenek sunuyor. Yayla tatili de bu seçenekler arasında yer alıyor. Özellikle şehrin karmaşasından uzak temiz hava ile ciğerlerinizi dolduracağınız, araç kornalarını duymayacağınız bir alternatif yaz tatili istiyorsanız yayla tatili tam da size göre. Yayla denince ülkemizde elbette ki öncelikli seçenek olarak Karadeniz bölgesi geliyor. Özellikle Ayder yaylası, Ardeşen yaylası ve Trabzon'da bulunan Uzungöl yaylası en iyi alternatifler arasında bulunuyor. Fırtına deresi ve civarında bulunan ahşap konseptli yayla evlerinde konaklayarak sabah kahvaltısını yöreye ait en taze lezzetler ile yaptıktan sonra yeşilin onlarca tonunun bulunduğu yaylada yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca macera ve adrenalin tutkunlarından sanız fırtına deresi rafting için oldukça uygun bir yerdir.

Hiç Kamp Tatili Yaptınız Mı?

Bir kez deneyenlerin bir daha vazgeçemedikleri kamp tatilleri konfor düşkünü olmayan ve tatilde denizden ve güneşte daha fazlasını arayanlar için ideal bir seçenektir. Teknoloji ile her yanımızın sarıldığı çağımızda internet, telefon ya da bilgisayar gibi dijital cihazlardan uzan bir tatil için kamp tatili iyi bir seyahat planı olacaktır. Son dönemlerde bu tür seyahat planları sık sık tercih edilmeye başlandığı için özellikle Akdeniz'de Olimpos ve Dalyan gibi mekanlarda kampçılar için "camping" alanları belirlenmiştir. İzmit ve İzmir civarında da kamp alanları bulmak mümkündür. Belirlenen bu mekanlarda zaman geçirmek için yapmanız gereken olumsuz koşullarda dahi size kendinizi iyi hissettirecek bir çadır ya da tercihe göre karavandır. Eğer doğanın yanı sıra deniz de olsa fena olmaz diyenlerdenseniz Akdeniz'de Ardasan kamp alanında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Kültürel Aktivite Yoğunluklu Seyahat Planları

Bu güne dek sadece deniz tatili yapanlardansanız mutlaka bu yıl ki seyahat planlarınıza kültür tatilini ekleyin. Ülkemizde keşfedilmeyi bekleyen öyle çok uygarlık ve güzellik bulunuyor ki, işte bu neden ile bir kez olsun kültür tatiline fırsat tanımanızda yarar bulunuyor. Örneğin Kapadokya'yı görmeden ölmemelisiniz. Akdeniz'de bulunan Patara ya da Olimpos ’u gezerken Likyalılarla dair pek çok şey keşfedeceksiniz. Çağımızdan binlerce yüz yıl önce yaşamış olan bu uygarlıkların ayak izlerine rastlayacak onların soluduğu havayı soluyacaksınız.

Medeniyetlere olduğu kadar farklı dinlere de ev sahipliği yapan ve hoşgörü şehri olarak bilinen Antakya'yı gezerken sadece farklı medeniyetlere değil bu medeniyetlerden günümüze dek kalan zengin mutfak kültürünü de tanımış olursunuz.

Gelin, bu yıl seyahat planı yaparken sizler de farklı tatil seçeneklerine imkan tanıyın.

Yorumlar
  • Aylin Didin
    29 Ocak 2018
    Yazın kamp çekilmiyor. Zira sivrisinekler adamı rahat bırakmıyor.
  • Kubilay
    29 Ocak 2018
    Erken rezervasyon sistemi var ne yazık ki, şimdiden gelecek yaz için rezervasyon yaptım! Fiyatlarda çok büyük farklar oluyor, erkenden rezervasyonunuzu yapın derim..
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar