Yeni Yılda Kudüs'e Yoğun İlgi Bekleniyor

Yeni Yılda Kudüs'e Yoğun İlgi Bekleniyor

İnternette en çok aranan şehirler arasına giren Kudüs için bilet fiyatları, tur paketleri aranmaya başlandı. Uçak biletlerinde sağlanan indirim ile yeni yılda Kudüs’e yoğun bir ilginin olacağı bekleniyor.

ABD’nin, Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etme çabasının ardından İslam dünyasından gelen tepkiler üzerine BM Genel Kurulu’nda ezici çoğunlukla bu kanunsuzluk reddedilmişti. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM Genel Kurulu’nda ‘Buradan tüm vatandaşlarıma ve tüm Müslümanlara çağrıda bulunuyorum. İmkanı olan herkes, lütfen Kudüs'ü, Mescid-i Aksa'yı ziyaret etsin. Gidemeyenler de oradaki kardeşlerimize yardım göndersinler’ demesiyle Kudüs’e ziyaretleri artırmak için THY ve Diyanet İşleri Başkanlığı başta olmak üzere bir çalışma başlatıldı.

Bu çalışmaların 22 Ocak'ta başlayacak yarı yıl tatili ile Kudüs’e olan ilgiyi artıracağı bekleniyor. www.biletler.com Müşteri İlişkileri Yöneticisi Yasin Canlı “Kudüs ve Mescid-i Aksa için başta THY indirimi ile gidiş-dönüş uçak biletleri 169 dolara kadar düştü. Yarı yıl tatilinde tur şirketlerinde yoğunluk yaşanacağına, Kudüs seferlerinde yüzde 100 doluluk oranının yakalanacağına inanıyoruz” dedi.

Canlı, “Diyanet de Kudüs bağlantılı Hac ve Umre Turları düzenleyeceğini açıkladı. Diyanet sitesinde yayınlanan 4 gün 3 gece sürecek Kudüs gezisine göre tam gezi programı açıklandı. Diyanet ayrıca Kudüs-Mekke-Medine bağlantılı 13 günlük bir program daha yayınladı. Öte yandan özel hac ve umre tur şirketlerinin de Kudüs için özel paketler hazırladığı ve sömestr tatili için kampanyalı olarak müşterilerine sunuyor” şeklinde konuştu.

İnternette en çok aranan şehirler arasına giren Kudüs için bilet fiyatları ve tur paketlerinin aranmaya başlandığını aktaran Canlı, “Türk Hava Yolları, Kudüs seferleri için uçak biletlerinde indirime gittiğini açıkladı. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, Kudüs'e yapılan seferlerde uygulanacak bilet fiyatları hakkında ‘Ve Kudüs şehri. Gökte yapılıp yere indirilen şehir. Anlaşma yapan acentelere (Sabiha'dan) gidiş-dönüş bilet ücreti 159 dolardır’ ifadelerini kullandı. Vatandaşlar daha önce sosyal medyada "#ThyKudüseİndirimYap" etiketiyle bir kampanya başlatmıştı” diye konuştu.

Yorumlar
 • Ümmiye Gülsüm
  14 Ocak 2018
  Bugün haber çıktı, İBB meclis üyeleri Cuma namazlarını Kudüs'te kılacaklar. Geç bile kaldılar, bu adımlar ülkemizin Kudüs'e yaklaşımı açısından çok önemli, keza onların yanında bir tek biz varız.
 • Tarık
  06 Ocak 2018
  Bugün döndüm, oradaki atmosferi herkes görsün isterim. Hele ki şu zamanlar daha bir manidar oluyor Kudüs'ü gezmek, orada olmak.
 • Fehmi Tarz
  02 Ocak 2018
  Zaten gitmemiz gerekiyor, böyle bir imkan sunulmuşken faydalanmamak olmaz.
 • Emine
  Diğer firmalar da yapsın her şeyi THY'den beklemeyin! Bütün firmaların bu duruma kayıtsız kalmaması gerekiyor!
 • Fahrettin Durmaz
  Filistin'e en büyük desteği veren ülke Türkiye. Elimizden ne geliyorsa fazlasıyla yapmalıyız. Ben de ailemle tatil planı hazırlıyorum, Allah izin verirse tatile Kudüs'e gideceğim.
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar