Yılbaşı İçin Yurt İçi Tatil Önerileri

Yılbaşı İçin Yurt İçi Tatil Önerileri

Tüm sene boyunca yoğun iş temposundan dolayı herkes oldukça yoruldu. Yaz dönemi içerisinde yapılan tatilin üzerinden bir hayli zaman geçti. Bu dönemlerde herkesin ihtiyacı olan en büyük şey tatil. Yılbaşı tatili de kişilerin ihtiyaçlarına bir anlamda yetişmiştir.

Sene boyunca çalışmaktan, okumaktan, eğitim görmekten nefes alamayan kişiler yılbaşı tatili ile derin bir nefes alacaktır. Tatil bölgelerine yoğun bir hareket olacağı için de internetteki farklı platformlarda şimdiden bazı tatil önerileri paylaşılmaya başlanmıştır. Peki, bu tatil döneminde ziyaretçiler en iyi nerelerde zaman geçirebilirler?

Yılbaşı İçin Yurt İçindeki Tatil Yerleri

Tatil, genel olarak yaz dönemi ile bağdaştırılmış durumdadır. Fakat yılbaşında da son derece güzel ve kaliteli bir kış tatili yapılabilmektedir. Sıcak havalarda denize girmek yerine kış mevsiminde kayak yapmak, tüm alanın kar ile kaplı olduğu yerlerde fotoğraf çektirmek de oldukça caziptir. Bir kaç günlük tatil sürecini de Türkiye’nin her türlü yerinde farklı seçenekleri değerlendirerek geçirebilirsiniz.

1. Karadeniz Bölgesi

Yurt içinde yapılacak kış seyahatlerinin ilk sıralarında tabii ki Karadeniz gelmektedir. Karadeniz, yazıyla ve kışıyla her türden kişiyi büyüleyebilen bir atmosfere sahiptir. Yoğun oksijen alabileceğiniz Karadeniz bölgesinde yüzlerce farklı seçenekler bulunmaktadır. Dileyen kişiler Ayder yaylasına giderek enfes bir manzara ile saatlerce zaman geçirebilmektedirler. Veyahut da meşhur Uzungöl’de günlerce zaman geçirilebilir. Etkileyici deniz manzaraları ve Karadeniz’in yöresel yemekleri eşliğinde yılbaşı tatili en güzel şekilde geçirilebilmektedir.

2. İç Anadolu Bölgesi

Karadeniz bölgesi, en güzel yerlerden biri olmasına rağmen konum itibari ile güney bölgelerinde yaşayanlar bu bölgeye pek kolay ulaşamamaktadır. Fakat İç Anadolu bölgesi de kış turizmine oldukça elverişli bir bölgedir. Nevşehir’de bulunan peri bacaları, normal hali ile büyüleyebilirken, tamamen kar ile kaplanmış manzarası ile her türden kişiyi derinden etkilemektedir. Nevşehir’de tatil yapılabileceği gibi Erciyes Dağı’nda kış turizminin en bilinen özelliklerinden biri olan kayak da yapılabilir. Daha sade ve sakin bir tatil isteyenler içinse Konya ve Sivas tercih edilebilmektedir. Bu illerde bulunan tarihi mekanların karla kaplı görüntüsü, konaklama sürecinde insanın içini yüksek derecede ferahlatacaktır.

3. Ege Bölgesi

Kış sezonunda sıklıkla tercih edilen bölgelerden birisi de Ege bölgesidir. Yaz tatillerinde milyonlarca kişinin uğramakta olduğu bölge, kış sezonunda da oldukça fazla kişiyi kendisine çekmektedir. İzmir’in tarihi yerleri, yılbaşı tatilinde kalabalıktan uzak bir şekilde ziyaret edilebilmektedir. Ege bölgesinde İzmir’in meşhur Şirince şarapları denenebilir. Onlarca medeniyeti ağırlamış olan Ege bölgesinde her türlü tarihi miras gözlemlenebilir ve burada konforlu bir konaklama yapılabilir.

Türkiye’de kalıp yurt içinde tatil yapmayı planlayan kişiler için tatil yeri sayısız derecede fazladır. Ülkemizin içerisinde her kişinin zevkine hitap edecek şekilde kullanıma sunulan bölgeler ve alanlar vardır. Yılbaşı tatilinde otellerde konaklama yapılacağı gibi kış kampı da doğa ile iç içe bir tatil imkanını sizlere sunmaktadır.

Yorumlar
 • Fatih Yılmaz
  14 Ocak 2018
  Tatil dediğin kafa dinlemek için yapılmalı. O yüzden yılbaşı, bayram gibi özel günlerde herkes yollarda olduğu için tatile falan çıkılmaz. Ne trafiği bitiyor ne kalabalığı. Hem normal günlere göre daha pahalı oluyor hem de daha çileli.
 • Gül
  11 Ocak 2018
  Bursa'daydım bu yılbaşı ama Uludağ'da değil, annemin evinde.
 • Derviş Kara
  10 Ocak 2018
  1- Uludağ, 2- Palandöken, 3- Taksim :) Bence listeye bunlar eklenmeli.
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar