Yılbaşı Turları

Yılbaşı Turları

Yılbaşını keyifli ve güzel bir şekilde geçirmek isteyen kimselerin sıklıkla rağbet ettiği yılbaşı turları, gerek yurt içinde gerekse yurt dışına düzenlenmektedir. Çeşitli indirim imkanlarıyla bazı avantaj paketleri ile sunulan bu turlar, yeni bir yıla en keyifli biçimde girmek için özel bir alternatif oluşturmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Yurt İçi Yılbaşı Turları

Yurt içinde en çok tercih edilen yılbaşı turları denildiği zaman özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerine yapılan turlar akıllara gelmektedir. Bu bölgelerde yer alan oteller yılbaşına özel programlar düzenlemekte ve bazı indirim imkanları ile bu turları avantajlı bir hale getirmektedir. Bu tur programları kapsamında ünlü sanatçıların sahne aldığı özel geceler, çeşitli animasyon etkinlikleri de dahil olabiliyor. Düzenlenen bu turlar genellikle 2 gece 3 gün veya yılbaşı tatilinin denk geldiği zamandaki tatil imkanına göre daha farklı zaman dilimlerinde sunulabilmektedir.

Yurt içi turlarının düzenlendiği etkinliklerde yılbaşı gecesinin geçirileceği otelde açık büfe yemek imkanı ve belli bir limite kadar içeceklerin ücretsiz sunulması söz konusu olabiliyor. Yeni bir yılı sınırsız eğlence ile geçirmek isteyen kimselerin sıklıkla tercih ettikleri yılbaşı turları paketleri, tüm bunlarla birlikte sunulduğunda rüya gibi bir yılbaşı tatili geçirmek için son derece ideal bir olanak sunuyorlar.

Yurt Dışı Yılbaşı Turları

Yılbaşını yurt dışında geçirmek, çok daha renkli sahnelerin yaşanmasını sağlayabiliyor. Yurt dışı turları söz konusu olduğunda ilk olarak vizesiz gidilen ülkeler akıllara geliyor. Ülkemize komşu sayılabilecek yakınlıktaki Balkan ülkelerinin büyük bir çoğunluğu, Türk vatandaşlarından vize istemiyorlar. Durum böyle olunca özellikle Ukrayna, Makedonya, Sırbistan gibi ülkeler, yılbaşının en eğlenceli mekanları haline dönüşebiliyor. Balkan turları denildiğinde Yunanistan'ı da unutmamak gerekli. Yunanistan'a vizesiz gitme imkanı yok. Fakat Schengen vizesi alındığında mutlaka ziyaret edilmesi gereken ülkelerden biri. Yunanistan yılbaşı turları ile yeni yıla grek müziği ile eğlenilen Yunan tavernalarında girme fırsatı, oldukça rağbet gören yılbaşı eğlenceleri arasında yer alıyor. Ayrıca bize komşu sayılabilecek mesafede yılbaşı turları arasında dikkat çeken bir diğer ülke de Rusya. Özellikle Petersburg, Kiev ve Moskova turları yılbaşında son derece eğlenceli olabiliyor.

Yılbaşı turlarında Avrupa'ya gitmek isteyenlerin en çok uğradıkları ülkeler Hollanda, Belçika, İsviçre oluyor. Özellikle İsviçre'de Alp dağlarında kar manzarası eşliğinde yılbaşını geçirmek fikri için her yıl ülkemizden çok sayıda turist, İsviçre turlarına katılıyor. Alp dağlarının eteklerindeki oteller yılbaşında oldukça iyi alternatifler sunuyorlar.

Avrupa turları söz konusu olunca kesinlikle atlanmaması gereken bir ülke de İtalya. Özellikle İtalya'da Roma ve Venedik bölgeleri, yeni yılın en coşkulu biçimde kutlandığı bölgeler arasında yer alıyor. Her yıl İtalya'ya düzenlenen yılbaşı turlarının sayısı da bu nedenle oldukça fazla. Yeni yıla yurt dışında girmek isteyenler bu ülkeler dışında vizesiz Güney Amerika ülkeleri turlarına da katılabilirler.

Yorumlar
  • Mine Alp Doğan
    En iyi tur aile arasındaki turdur. Mandalina, pijamalar ve dansöz eşliğinde geçecek sanırım bu yılbaşıda.
  • Ferhat Kutlu
    Şimdi karar vermem gerekiyor, Taksim'de taciz mi yoksa Roma'da aşk mı :) Şaka şaka neyse ki artık insanımız akıllandı. Kendi ülkemdeyim bu yılbaşında, Taksim geceleri :)
  • Sermin
    Yılbaşı dediğin zaman Uludağ gelir akla. Sıcak şarap eşliğinde geçen güzel günler.. Az kaldı az, gideceğim tekrar.
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar