Yunan Adaları Seyahat Notları

Yunan Adaları Seyahat Notları

Batı sahillerimizin neredeyse burnunun dibinde bulunan söz konusu adalar için her sene milyonlarca turist çeşitli zamanlarda seyahat etmektedir. Rodos, Kos gibi gözde adalar turistler açısından oldukça ilgi çekicidir.

Ülkemizin batı bölgelerinde çok çeşitli tatil imkanları kendini gösterir. İzmir, Aydın, Çanakkale, Balıkesir ve Muğla ilçeleri dünyanın en güzel tatil beldeleri arasında gösterilir. Güneyde kalan Antalya da aynı şekilde öne çıkar. Sahil kesiminde zaman geçirip keyifli bir tatil yapmak isteyen herkes bu il ve ilçeleri inceleyebilirken, tatil için adalarda konaklamak isteyenler ise Yunan Adaları’nı araştırabilir. Elbette ki Yunan Adaları özelinde bir takım seyahat notlarından da bahsedilmesi gerekebilir;

Ulaşım Çok Rahat

Gidilecek olan Yunan Adası’na en yakın yerleşim yerinden feribotlara binilebilmektedir. Örneğin Kuşadası, Bodrum ya da Ayvalık limanlarından çeşitli Yunan Adaları’na feribotlar ve gemiler kalkar. Yaz döneminde çok sık kalkan bu feribot ya da gemiler kışın daha seyrek programlara sahiptir. Ancak senenin her zamanında dileyen herkes uygun bir feribot bulabilir. Kısacası bu adalara gitmek çok kolay, seyahat süresi de son derece kısadır.

Kapıda Vize Kolaylığı Var

Yunanistan Avrupa Birliği’nin bir parçası olduğu için Shengen vizesi ile seyahat edilebilen bir ülkedir. Ancak Yunan Adaları, turizmi geliştirmek ve ülkeye döviz girişi sağlamak için kapıda vize uygulaması yapmaktadır. Şöyle ki, Yunan Adaları’na seyahat etmek isteyenler, ülkemizdeki limanlardan çıkış yaparken kapıda vize uygulaması ile geçici süreliğine vize alırlar. Bu vize ile söz konusu gidilecek olan adada zaman geçirmek ve orada tatil yapmak mümkün kılınır. Haftalar veya aylar öncesinden vize için uğraş vermeye ya da bunun için stres olmaya gerek kalmaz.

Hayat Çok Ucuz

Yunan Adaları’nın genelinde eğlence hayatı son derece uygun fiyatlar ile sürdürülür. Gerek alkollü içkiler, gerek mezeler, gerek ise restoranlardaki yemek menüleri orta sınıf turistlerin cebini yormaz. Elbette ki çok lüks ve bir o kadar da pahalı mekanlar bulunur; ancak ülkemiz ile kıyaslandığında fiyatların çok düşük olduğu, insanların gönüllerinden geçen şekilde eğlendikleri fark edilebilir. Bu nedenle de Yunan Adaları’nda vakit geçirmek ya da tatil yapmak oldukça güzel olacaktır.

Doğal Güzellikler Öne Çıkıyor

Yunan Adaları da tıpkı ülkemizin Batı sahilleri gibi temiz, yeşile doygun ve mavi denizler ile çevrili… Bundan dolayı da pek çok turistin bu adalarda konaklayıp denize girmesi, sabahları organik yiyecekler yemesi, güneşlenmesi, balık tutması, doğa gezintileri yapması mümkün. Oldukça ilgi çekici ormanlık alanlar, masmavi deniz ve diğer güzellikler adalarda etkili şekilde kendini gösteriyor.

Dileyen herkesin ister gruplar halinde, ister bireysel olarak gidebildiği Yunan Adaları, aynı zamanda zeytinyağlı yemekleri ve insanların sıcak kanlılıkları ile de kendi kültürümüze yakın hissettiriyor…

Yorumlar
  • Pınar
    Fırsat buldukça eşimle gidiyoruz, hemen dibimizde; en kısa sürede gidebileceğimiz yurt dışı alternatifi. Giderseniz büyük ihtimalle siz de benim gibi Mikanos'a hayran kalacaksınız.
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar