Yurt Dışı Seyahatlerinizde Katılabileceğiniz Turlar

Yurt Dışı Seyahatlerinizde Katılabileceğiniz Turlar

Yurtdışına gitmek ve farklı ülkeleri keşfetmek için yapılan turlara yurtdışı turları denilmektedir. Yılın belirli dönemlerinde hazırlanan uygun tur seçenekleri ile dünyanın birçok farklı noktasına gitmek mümkündür. Herkesin hayalinde gitmek istediği bir ülke vardır.

Hem yaz hem de kış aylarında düzenlenebilen turlar ile tüm yılın iş stresini atmak mümkündür.

Yurtdışı gezilerinde genelde turlar ile tatil keyfi çıkarılmaktadır. Tur operatörleri kitlelere yönelik olarak üretim yapmaktadırlar. Bu sayede hem toplu hem de uzun süreli fırsatlar sunduğu için ücretler de son derece uygun olmaktadır. Bununla beraber otobüs ve rehber gibi hizmetler de tur kapsamında ücretsiz olarak verilmektedir.

Yurtdışı turların katılmak ve tatil yapmak ne kadar güzel olsa da, vize problemi seyahat severleri uğraştıran temel problemlerden biridir. Vize sorununu çözmek biraz zaman alır ve sıkıntılıdır. Maaş bordroları, banka hesap dökümleri, tapu kayıtları ve mülakatlar gibi birçok aşamadan geçilmektedir. Kişinin kendisine ödül vererek çıkacağı tatilde bu tür işlerle uğraşmak can sıkmaktadır. Ayrıca vizenin alınıp alınmayacağının garantisi de yoktur. Bu nedenle yurtdışı turlarında vizesiz turlar daha çok tercih edilmektedir.

Vizesiz Turlar

Vizesiz olarak yurtdışına düzenlenen turlar ile birçok ülkede tatil yapma fırsatı bulunmaktadır. Yanınıza sadece pasaportunuzu alarak vize derdi olmadan yurtdışı kaçamağının keyfini çıkarabilirsiniz. Cuma günü iş çıkışında hafta sonu ile ilgili bir planınız yok ise; Cumartesi gününe farklı bir ülkede uyanmanız vizesiz turlar ile çok kolaydır.

Harika bir tatil yapmak, ancak öncesinde vize sorunları ile uğraşmak istemeyenler tercihini kesinlikle vizesiz yurtdışı turlarından yana olmalıdır. Vizesiz turlar arasında en popüler olan yurtdışı turu Tayland’a yapılan turdur. Diğer popüler destinasyonlardan biri de Phuket turlarıdır. Doğal güzelliklerinin yanında su altı zenginlikleri, mercan adaları, tapınakları, hareketli ve renkli gece hayatları ile eğlenceyi doruklarına kadar yaşayabilirsiniz.

Masmavi denizleri ve bembeyaz kumları arasında yemyeşil doğanın tadını çıkarmak isteyenlerin adresi ise Maldivler turudur. Maldivler’in eşsiz doğası ve atmosferi ruhunuza çok iyi gelecektir. Doğa sporlarının, antik müzelerin ve hayran bırakacak mimarinin merkezi olan ve Ukrayna’nın en beğenilen şehri olan Kiev turları da en popüler vizesiz turlardan biridir.

Yurt Dışı Balayı Turları

Genelde en çok tercih edilen turlardan biri de yurtdışı balayı turlarıdır. Hayal edilen romantik ve balayına uygun turlar kategorisinde yer alan balayı turlarında genelde âşıklar yeri olarak benimsenin Barcelona, Dubai, Roma, Marsilya ve Pattaya turları tercih edilmektedir. Evliliğiniz ilk günlerini daha özel yaşamak için en uygun fiyatlar ile yurt dışı balayı turları tercih edilebilir.

Yurt Dışı Gemi Turları

Her sabaha farklı bir limanda günaydın demek ve denizde hayal ettiğiniz turu gerçekleştirmek için en uygun tercih yurtdışı gemi turlarıdır. Yurtdışı gemi turlarında en çok Norveç, Baltıklar, Kuzey Avrupa, Yunan Adaları ve Adriyatik turları tercih edilmektedir.

Yorumlar
  • Osman Nuri Durmaz
    Okuduğum her yazıda Phuket önerisi görüyorum gerçekten bu kadar güzel bir yer mi anlatıldığı gibi? Uçak biletleri çok pahalı olmasa gidip yerinde test edeceğim ama çok pahalı gerçekten.
  • Muharrem Kaş
    Bir haftalık gemi turları çok iyi oluyordu ama İstanbul'dan kalkışlarda kısıtlama var sanırım İzmir'den katılmak gerekiyor tura, o sıkıntı oldu bana. Yoksa çok iyiydi İstanbul kalkışlı turlar.
  • Ezgi Mol
    En son Balkan turlarına katılmıştım, en uygun olan da bu tur zaten. Tavsiye ediyorum.
Benzer Makaleler
Popüler Yazılar
Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Otobüs Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 4 İpucu

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçakla Seyahat Edenler İçin İpuçları

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Bilet Bulmanın Teknolojik İpuçları!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu
Seyahat 19 Temmuz 2018

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 İpucu

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Seyahat 19 Temmuz 2018

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Çok Okunanlar