Kars Genel Tanıtım

Türkiye'nin en soğuk şehirleri arasında yer alan Kars, aynı zamanda en fazla heykele sahip olan şehri olarak da ön plana çıkmaktadır. Ülke sınırları içerisinde güneş her sabah ilk olarak bu şehirde görünür ve kar her daim ilk olarak yine bu şehirde düşer. O yüzden kış turizmi olarak şehir büyük bir öneme sahiptir ve Sarıkamış kayak merkezi burada bulunmaktadır. Üstelik Anadolu içerisinde geçmişten günümüze birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olarak en eski yerleşim yerlerinden de biridir.

Selçuklular, Osmanlılar, Rus ve İngilizler ile birlikte daha eskiye dayanan Pers ile Urartuların da etkisi altında kalmış önemli bir kültür şehridir. Bu şekilde de farklı dinlerin ibadet yerleri olan Kars, taş evlere, yer altı şehirlerine ve oldukça fazla eski antik kentlere sahiptir. Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan şehir, yüksek yayla iklimine sahiptir. Kışları çok sert bir havaya sahipken yazları ise serin bir dönem geçirmektedir.

Doğal boyalı ipek, yün iplikler ve pamuk ile birlikte yöresel motifler ile bezenmiş kilim ve halılar şehrine önemli turizm kaynakları arasında yer almaktadır, ayrıca kaşar peyniri ve balı da oldukça meşhurdur. Kara yolu ve hava yolu ile birlikte demir yolu kapsamında ulaşım imkanı elde edilebilmektedir. Özellikle geçmişten günümüze tarihi yapısı ve kültürel dokusuyla her sene yoğun şekilde turist çeken bir şehir olarak ön plana da çıkmaktadır.

Kars Hava Durumu
Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
Gökgürültülü Sağanak Yağışlı 27 oC En Düşük Sıcaklık: 10°C En yüksek Nem: 94% En düşük Nem: 50% Rüzgar hızı: 14 km/s
Kars Namaz Vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
04:23 05:49 12:17 15:49 18:36 19:56

Kars Otobüs Bileti

Varışı Kars Otobüs Biletleri
Nereden? Kalkış Yolculuk Süresi Otobüs Detayı Firma Fiyat
Diyarbakır 11.08.2020 22:00 09:00 2+1, 2+1 Öz Diyarbakır 150 TL Bilet Al
Diyarbakır 11.08.2020 21:58 00:00 X+2, 2+1 Star Diyarbakır 150 TL Bilet Al
Ankara 11.08.2020 19:30 17:00 TR35, TRAVEGO 35 KİŞİLİK ,2+1 Kars Kalesi 170 TL Bilet Al
Ankara 11.08.2020 17:00 17:00 TR35, TRAVEGO 35 KİŞİLİK ,2+1 Kars Kalesi 170 TL Bilet Al
Ankara 11.08.2020 17:00 16:30 0101, 2+1 Öz Doğu Kars 170 TL Bilet Al
Ankara 11.08.2020 16:45 00:00 1+1H, 2+1 Turgut Reis 170 TL Bilet Al
Esenler 11.08.2020 16:20 00:40 CLASS, 2+2 Metro Turizm 180 TL Bilet Al
İstanbul 11.08.2020 16:20 00:40 CLASS, 2+2 Metro Turizm 180 TL Bilet Al
Kalkışı Kars Otobüs Biletleri
Nereye? Kalkış Yolculuk Süresi Otobüs Detayı Firma Fiyat
Van 11.08.2020 09:00 00:00 43ST, 2+1 Turgut Reis 100 TL Bilet Al
Adana 10.08.2020 09:30 17:00 TR35, TRAVEGO 35 KİŞİLİK ,2+1 Kars Kalesi 200 TL Bilet Al
Adana 09.08.2020 09:30 17:00 TR35, TRAVEGO 35 KİŞİLİK ,2+1 Kars Kalesi 200 TL Bilet Al

Kars Otobüs Firmaları

Kars Tarihi, Kültürel ve Gezilecek Yerler

Tarihi Kars Kalesi

İlk yapımı 10. Yüzyıla kadar uzanan Kars kalesi 1386 yılında Timur tarafından tamamen yıkılmış, 1579 yılında Lala Mustafa Paşa tarafından yeniden yaptırılmıştır. Orijinal halinde merkez kale dışında 220 burçtan oluşmaktadır ve dış surlar üzerinde üç büyük kapı bulunur; batı kısmında bulunan Çeribaşı Kapısı, Kağızman Kapısı (orta), ve doğu kısmına bakan Bayrampaşa Kapısı.

Şehir merkezinden 10-15 dakika yürüme mesafesinde olan kalenin konumu ve manzarası görülmeye değer. Hem tarihi dokusu itibariyle hem de Kars şehir merkezini komple görebilme açısından Kars’a gidip Kalesine çıkmadan dönmemek gerek.

Taş Köprü

Kars kalesinden inerken görülebilen köprü yine 1579 yılında Lala Mustafa Paşa tarafından yapılmış olup,  tamamı düzgün kesme bazalt taşından imal edilmiştir. Yapım usulü 3 tonoz kemerli oluşuyla dikkat çekmektedir.

Ani Antik Kenti

Kars şehir merkezinin güneydoğusunda ve yaklaşık 42 km uzaklıkta, Ermenistan sınırında bulunan antik kentin kökleri MÖ 5000 yıllarına kadar dayanmaktadır. 2016 yılında UNESCO Dünya Mirası kapsamında tescillenmiştir.

Ani birkaç tarihi taş kalıntısından çok öte bir ortaçağ şehridir. Bugünkü kalıntıları bile 78 hektar büyüklüğe 4,5 km uzunlukta dış şehir surlrına sahiptir. Alanın en merkezi konumunda yer alan iç kale MS 4. Yüzyılda Karsaklılar tarafından, farklı tarihlerde farklı hükümdarlar tarafında yapımı sürdürülen şehir surlarının üçüncü ve son sistemi 1064 yılında Selçuklu Sultanı Alparslan’ın fethinden sonra Ani Beyi tarafından yaptırılmıştır.

Köprü, kervansaray, saray, hamam, kilise, cami gibi 21 adet tescilli taşınmaz ile birlikte bölgenin en geniş, yekpare, köklü şehir kalıntılarından biridir.

Sarıkamış Kayak Merkezi

Kars şehir merkezine 60 km, Sarıkamış ilçe merkezine 4 km uzaklıkta olan kayak merkezi türdeşleri arasında özel bir yere sahip. Zira Sarıkamış kaya merkezinde ne ülkemizde ne de dünyada gözde kayak merkezlerinde olduğu gibi lüks oteller, pahalı tesisler, sabahlara kadar süren çılgın eğlenceler yok. Fakat benzeri sadece Alplerde bulunan toz kristal kar burada bolca var. Buzlanmayan, yapışmayan ve kayak için dünyadaki en makbul kar türü olarak kabul edilen kristal kar ülkemizde sadece Sarıkamış tepelerinde mevcut.

Çıldır Gölü

Yılın her mevsimi farkı yönleriyle öne çıkan ve turist çekebilen Çıldır gölü deniz seviyesinden yaklaşık 2000 metre yüksekte yer almaktadır. Yapısal olarak doğal set gölü sınıfındadır. Dört mevsim balıkçılık yapılabiliyor olması yöre halkı için sabit bir gelir kaynağı olabilmesi açısından önemlidir. Kışın tamamen buz tutan göl yüzeyi ve bu şartlarda yapılan balıkçılık kış aylarında fazlaca turist çekmektedir. Özellikle son yıllarda şaşırtıcı düzeyde artan doğu ekspresi ile Kars yolculuğu sayesinde bölgede turist sayısında belirgin bir artış yaşanmıştır.

Kars Tarihçe

Çok eski dönemlerden bu yana birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kars, Anadolu'da kurulan ilk yerleşim yerlerinden biridir. Antik çağa kadar uzanan geçmişi ile birlikte Persler, Urartular, Selçuklular, Osmanlılar ve Ruslar ile birlikte İngilizler birçok farklı mimari yapıyı ve kültürel dokuyu bırakmıştır. Şehir aslına bakılırsa bir Serhat kenti de olarak bilinmektedir ve özellikle 1200’li yıllarından kurtuluş savaşına kadar oldukça fazla savaşlara şahit olmuştur. Bu yüzden asker kenti ya da paşalar kenti olarak da bilinir.

Türkiye'nin en fazla heykele sahip olan ve geçmişten günümüze birçok farklı mimari yapıyı ve kültürel dokuyu kaynaştırmış olarak önemli bir tarihe sahip olan Kars, Osmanlı, Rus ile birlikte Ermeni mimarisinin en özel örneklerini bünyesinde barındırmaktadır. Doğu ile Batı arasında bir sınır olarak da görünen Kars, bugüne dek birçok farklı kültüre ev sahipliği yaptığından dolayı farklı dinler adına ortak ibadet yeri olarak da bilinmektedir. Aynı zamanda yine geçmişten günümüze birçok şair ve yazar ile birlikte değişik sanat alanlarındaki ünlü isimler de buradan çıkmıştır.

Portreler şehri olarak da bilinen Kars, buraya gelen herkesi görsel anlamda da büyülemektedir. Aynı zamanda tarihi 5000 yıl öncesine kadar dayanan şehir, farklı dönemlerde inşa edilmiş heykeller, mimari yapılar ve su kanalları ile birlikte görülmeye değer bir turistik yer olarak da bilinmektedir. Bu yüzden her sene yoğun bir turist de çektiği söylenebilir.

Kars İklim ve Bitki Örtüsü

Yüksek yayla iklimi görülen Kars, genel olarak yılın büyük bir çoğunluğunda Sibirya yüksek basıncı merkezi etkisi altında kalmaktadır. Yaklaşık olarak 7 ay kadar süren kar ile birlikte bu konuda yağış oldukça fazladır. Ortalama 50 gün kadar kar yağar ve bunun aşağı yukarı 100 günü karla kaplı şekilde geçer. Kışlar çok sert soğuklarla geçerken yazları ise serin bir hava kapsamında sürer.

İlkbahar ve yaz aylarının oldukça az bir süre içerisinde geçtiği söylenebilecek Kars şehri, özellikle yağış farklı yerlere değişik miktarlarda düşmektedir. Bazı noktalara ortalama 600 mm bazı noktalara ise 300 mm civarında denk gelmektedir. Bu yüzden kış turizmi açısından Türkiye'nin en önemli şehirleri arasında yer almaktadır ve özel kayak merkezleri de bulunmaktadır.

Bitki örtüsü açısından ise % 80'e yakın gibi bir miktar meralar ve çayırlardan oluşmaktadır. Geri kalan kısım ise ekili alanlar olarak ön plana çıkıyor. Orman açısından çok zengin olmayan Kars şehri sınırları içerisinde tarıma elverişsiz Topraklar ise %5 kadardır. Ancak Türkiye'nin en yüksek ormanları da sahip olan şehir olarak bilinmektedir. Yaklaşık olarak 1800 m ile başlayıp 3000 m kadar çıkabilmektedir.

Kağızman bölgesinde meşe ağaçları dikkat çekerken, Posof ile Sarıkamış'ta çam yoğun bir şekilde görülmektedir. Mevsim değişikliği hızlı bir biçimde gerçekleşir ve kar yerden kattığı andan itibaren bütün şehir yeşillikler ile dolar. Bu bağlamda keskin bir iklime sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Kars Coğrafya

Kars, Doğu Anadolu Bölgesinin kuzeydoğu tarafında bulunan bir şehirdir. Yüzölçümü 10.193 km² olan şehir Erzurum – Kars bölümünde yer alır ve coğrafi olarak Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan diğer şehirler ile aynı coğrafi özellikleri bulundurur. Doğu sınırını Ermenistan ülkesi ile paylaşan Kars’a batıda Erzurum, kuzeyde Ardahan, güneyde Iğdır ve Ağrı illeri komşuluk etmektedir.

Rakımı yaklaşık olarak 2000 metre gibi bir seviyede olan Kars topraklarının önemli ölçüde büyük bir kısmı yaylalardan oluşmaktadır. Akarsu vadileri tarafından zaman içerisinde parçalanan Kars’ta yaylalar dalgalı şekilde bulunan düzlüklerden meydana gelmektedir. Kars üzerinde dünyanın en önemli ve büyük dağlarından bazıları bulunur. Kısır Dağı, Aladağ, Akbaba Dağı, Aşağıdağ ve Allahuekber Dağları bu dağlar arasında yer alır. Kura ve Aras nehirleri de Kars üzerinden akmakta ve yolculuk sonunda bu nehirlerin suları Hazar Denizi ile buluşmaktadır.

Tuzluca, Selim, Susuz, Sarıkamış, Kağızman, Posof, Iğdır, Göle, Hanak, Digor, Arpaçay, Çıldır, Ardahan ve Aralık ilçeleri Kars’ın bütününü oluşturmaktadır. Bu ilçeler de dahil olmak üzere Kars coğrafyasının genel hatlarını platolar oluşturmaktadır. Bu anlamda Kars topraklarının %50,7’si platolardan, %38,2 dağlardan ve ,0 ovalardan oluşmaktadır.

Kars’ta Doğu Anadolu’da sıkça görülen yayla iklimini hissetmek mümkündür. Bu iklime uygun olarak gelişen doğal bitki örtüsü kendisini Kars’ta sık çam ormanları, bozkır bitkileri ve boyutları bodur olan alpin bitki türleri bölgenin tüm kesimlerinde ve bölgelerinde görülmektedir.

Kars Turizm

Sert ve uzun geçen soğuk kış günleri ile bilinen Kars aslında pek çok tarihi değeri bünyesinde barındırıyor. Dünyaca üne sahip olan Ani Harabeleri Kars'ın Ermenistan sınırında yer alıyor. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan bu yapı 1001 Kilise olarak da biliniyor. Bagratuni Hanedanlığı döneminde inşa edilen bu bölgede 40 civarında kilise ve şapel bulunuyor.

Bagrat Kralı olan II. Abbas Takavor tarafından 12 havari için inşa ettirilmiş olan Havariler Kilisesi de günümüze kadar ulaşan önemli eserler arasında yer alıyor. Kayalık üzerine kurulmuş olan İnkaya Micingirt Kalesi Saltuklu beyliği tarafından inşa ettirilmiştir. Dikdörtgen bir plana sahip olan kalenin günümüzde sadece sur duvarları bulunmaktadır.

Yukarı Sarıkamış bölgesinde bulunan Katerina Köşkü çivi kullanılmadan inşa edilen özelliği ile dikkatleri çekiyor. Çar 2. Nikola zamanında av köşkü olarak kullanılmış olan köşk zaman zaman hastane olarak da ihtiyaçlara cevap vermiştir.

İki kubbesi ve dört bölümü bulunan Topçuoğlu Hamamı ise 1700'lü yıllarda inşa ettirilmiş olmakla birlikte görülmeye değer bir yapıdır.

Urartu Uygarlığı zamanından kalmış olan Zivin Kalesi ve Selçuklu Sultanı Melik İzzettin'in emri ile yapılmış olan Kars Kalesi şehrin önemli tarihi yapıları arasında yer alıyor. Ülkemizin ilk ve tek Peynir Müzesini de Kars'ın Zavot Köyünde bulabilirsiniz.

Tigran Kilisesi, Kars Selçuklu Sarayı, Büyük Katedral, Kars Beylerbeyi Sarayı ve Kuyucuk Kuş Cenneti şehirde görülmeye değer yerler arasında bulunuyor.

Kars Nasıl Gidilir?

Doğal ve kültürel birçok güzelliğe sahip olan Kars, son yıllarda artan bir ilgi ile turistlerin odak noktası haline geldi. Ülkemizden olduğu kadar otantik kültürlere ilgi duyan yabancı turistlerin de ilgisini çeken bu ilimize ulaşımın birçok yolu bulunuyor.

Tren İle Kars Yolculuğu

Kars'a yolculuğun en keyifli, uygun fiyatlı ve rahat yolu tren yolculuğudur. İstanbul Haydarpaşa'dan kalkan Doğu Ekspresinin son durağı Kars'tır. Haydarpaşa'dan başlayan yolculuk yaklaşık olarak bir gün saat sürüyor. Yataklı vagonların da bulunduğu trende tercihe göre farklı kısımlardan bilet alınarak rahatlıkla yolculuk yapılabilmektedir. Tren birçok şehirden geçerek Kars'a ulaşıyor. Aynı biçimde Ankara tren garından da Kars'a yapılan tren seferleri mevcut.

Otobüs İle Kars Yolculuğu

Kars'a ulaşımın bir diğer yolu da otobüs yolculuğudur. Ülkemizin hemen her şehrinde hizmet sunan otobüs şirketlerinin Kars'a düzenlediği çok sayıda seferler mevcuttur. Ayrıca çeşitli yolların güzergahında yer alan Kars'a özel araçlarla da seyahat edilebilir. Bu yolculuğu süresi hareket edilen şehre göre değişmektedir.

Kars'a Hava Yolculuğu

Kars havalimanına sahip olan bir ilimiz olduğu için bölgeye uçak seferleriyle de ulaşmak mümkün. Diğer yolculuk alternatiflerine göre çok daha kısa sürede ulaşılabilen hava yolculuğu, Kars'a gitmek isteyen kimselerin tercihleri arasında yer alıyor. Kars havalimanına çeşitli illerden uçak seferleri düzenleniyor. Ayrıca Kars'tan da hem yurt içine hem de yurt dışına yapılan çok sayıda uçak seferi var.

Kars Ekonomi

Doğu Anadolu bölgesinin en doğu kısmında yer alan illerden bir tanesi olan Kars, iklim şartları itibari ile sert bir yayla iklimine sahiptir. Kış aylarının çoğunlukla kar altında geçtiği Kars'ta ilkbahar aylarında da yağış görülmektedir. Bu şatlar göz önüne alındığında Kars'ta tarla tarımı yapmak oldukça sınırlıdır. Bu sebeple Kars ekonomisinin çoğunluğu hayvancılığa dayanmaktadır.

Kars'ta Hayvancılık Faaliyetleri

Kars, çok sayıda mera ve çayır alanlarına sahiptir. Bu nedenle bölge üzerinde özellikle büyükbaş hayvancılık yaygındır. Sığır besiciliğinde ülkemiz adına önemli bir il olan Kars'ta, canlı hayvan ticareti sağlanmaktadır. Bunun dışında kaz besiciliğinde de önemli faaliyetler sürdüren ilde kaz yumurtası ve kaz eti değerli geçim kaynakları haline gelmiştir. Bazı bölgelerde arı besiciliği de yapılmakta olan Kars'ta bal üretimi de elde edilmektedir.

Kars Süt Ürünleri

Hayvancılık faaliyetlerinin yaygın olduğu Kars'ta yalnızca et üretimi değil, hayvanların sütlerinden üretilen ürünler de ilgi görmektedir. Şehrin ekonomisinin büyük bir bölümünü kapsayan peynir, tereyağı gibi ürünler, ülkemizin her yanına ve yurt dışına ihraç edilmektedir. Özellikle Kars kaşar peyniri, çeçil peyniri ve köy peyniri adı altında satışa sunulan peynirler şehrin ekonomisini ayakta tutmaktadır.

Kars Tarım Ve Ormancılık Faaliyetleri

Kars'ta az da olsa tarım faaliyetleri yapılmaktadır. Sınırlı olan tarım arazilerinde şekerpancarı, fasulye, buğday, arpa gibi tarım ürünleri üretilmektedir. Ayrıca kızılçam, ladin ve sarıçam ormanlarından yılda 75.000 metreküp odun üretilmektedir.

Kars Araç Kiralama

Kars Araç Kiralama Akbulut Oto Kiralama
(0474) 212 74 73
30 Ekim Mahallesi, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Lider Oto Kiralama
(0474) 212 39 58
Merkez Mahallesi, İsmail Aytemiz Cd. No:6, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Doğaner Oto Kiralama - Rent A Car
(0474) 212 42 82
Karadağ Cd. No:25, Ortakapı, 533 203 46 47 - 532 550 95 87, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

2010
0532 484 86 85
Cumhuriyet Cad Kazım Karabekir Kışlası Karşısı No:208 Kars Merkez, Yusufpaşa Mahallesi, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Sefa Rentacar
(0474) 212 17 20
Yeni Mahallesi, Ordu Cd. No:109, 36040 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Öz Sema Kars Oto Kiralama / Kars Rent A Car
0533 275 52 44
No:164, Ortakapı, Atatürk Cd., 36000 Merkez/Kars, Türkiye

Berk Oto Kiralama

Şehitler Mahallesi, 36200 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Tkbulut Rent A Car
0545 350 83 55
Şehitler Mahallesi, Cumhuriyet Cd. No:6, 36000 Merkez/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Doğaner Oto Kiralama

Yenişehir Mahallesi, 36200 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Auto Rent A Car

Cumhuriyet Mahallesi, İsmet İnönü Cd. No:11, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Araba Kiralama Bey Car Rental
0532 393 97 77
Merkez, Ortakapı, Atatürk Cd. No:164/A, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Emirim Oto Kiralama

Yusufpaşa Mahallesi, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Fevzi Oğlu Group
0850 304 3636
Ortakapı, Faikbey Cd. Fevzioğlu Business Center No:90 D:140, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Auto Rent A Car
0542 584 07 79
Tahtacılar Cd. No:5,Merkez Mahallesi,36000 Kars Merkez/Kars,Türkiye, Merkez Mahallesi, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Star Oto Kiralama

İstasyon Mahallesi, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Şükran Rent A Car

İstasyon Mahallesi, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Havalimanı Oto Kiralama Akbulut Rent A Car
0545 609 36 36
Kars Harakani, Merkez, Havaalanı, 36100 Karacaören Köyü/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Havalimanı Kars Car Rental
0532 213 21 46
Kars Havalimanı Kars Havalimanı Kars Car Rental, 36000 Karacaören Köyü/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Bey Car Rental Kars Oto Kiralama
0532 393 97 77
Kars Havaalanı, 36100 kars/merkez/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Araç Kiralama Akbulut Oto Kiralama
(0474) 212 74 73
30 Ekim Mahallesi, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Lider Oto Kiralama
(0474) 212 39 58
Merkez Mahallesi, İsmail Aytemiz Cd. No:6, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Doğaner Oto Kiralama - Rent A Car
(0474) 212 42 82
Karadağ Cd. No:25, Ortakapı, 533 203 46 47 - 532 550 95 87, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

2010
0532 484 86 85
Cumhuriyet Cad Kazım Karabekir Kışlası Karşısı No:208 Kars Merkez, Yusufpaşa Mahallesi, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Sefa Rentacar
(0474) 212 17 20
Yeni Mahallesi, Ordu Cd. No:109, 36040 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Öz Sema Kars Oto Kiralama / Kars Rent A Car
0533 275 52 44
No:164, Ortakapı, Atatürk Cd., 36000 Merkez/Kars, Türkiye

Berk Oto Kiralama

Şehitler Mahallesi, 36200 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Tkbulut Rent A Car
0545 350 83 55
Şehitler Mahallesi, Cumhuriyet Cd. No:6, 36000 Merkez/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Doğaner Oto Kiralama

Yenişehir Mahallesi, 36200 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Auto Rent A Car

Cumhuriyet Mahallesi, İsmet İnönü Cd. No:11, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Araba Kiralama Bey Car Rental
0532 393 97 77
Merkez, Ortakapı, Atatürk Cd. No:164/A, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Emirim Oto Kiralama

Yusufpaşa Mahallesi, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Fevzi Oğlu Group
0850 304 3636
Ortakapı, Faikbey Cd. Fevzioğlu Business Center No:90 D:140, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Auto Rent A Car
0542 584 07 79
Tahtacılar Cd. No:5,Merkez Mahallesi,36000 Kars Merkez/Kars,Türkiye, Merkez Mahallesi, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Star Oto Kiralama

İstasyon Mahallesi, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Şükran Rent A Car

İstasyon Mahallesi, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Havalimanı Oto Kiralama Akbulut Rent A Car
0545 609 36 36
Kars Harakani, Merkez, Havaalanı, 36100 Karacaören Köyü/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Havalimanı Kars Car Rental
0532 213 21 46
Kars Havalimanı Kars Havalimanı Kars Car Rental, 36000 Karacaören Köyü/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Bey Car Rental Kars Oto Kiralama
0532 393 97 77
Kars Havaalanı, 36100 kars/merkez/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Oteller

Hotel Kent Ani
(0474) 223 19 29
kazımpaşa cad. hapan mevkii no 50 1. Noter Yanı, Merkez Mahallesi, kars merkez, 36100 Yapı Kredi Arkası 1. Noter Yanı./Kars Merkez/Kars, Türkiye

Güngören Otel
(0474) 212 53 24
Yusufpaşa Mahallesi, Millet Sk. No:2, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kafkasya Hotel
(0474) 223 36 00
Ortakapı Mah., Merkez Mahallesi, Faikbey Cad. No:134, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Cheltikov Hotel
(0474) 212 00 36
Yusufpaşa Mahallesi, Şht. Hulusi Aytekin Cd. No:63, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Hotel Temel
(0474) 223 13 76
Yusufpaşa Mahallesi, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kayı Snow Otel
(0474) 413 60 00
Bayrak Tepe Kayak Merkezi İnönü Mahallesi No 28, Yeni Mahallesi, 36500 Sarıkamış/Kars, Türkiye

Snowflake Dağ Oteli ***
(0474) 413 49 49
Inonu Mah. Bayraktepe Kayak Merkezi No:48, Yeni Mahallesi, 36500 Sarıkamis/Sarıkamış/Kars, Türkiye

Kars Oz Toprak Hotel

Halitpaşa Mh., Merkez Mahallesi, Şht. Er Asım Akçay Sk No:134, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Grand Ani Hotel
(0474) 223 75 00
Yeni Mahallesi, Ordu Cd. No:115, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Sim-Er Hotel
(0474) 212 72 41
Fevziçakmak Mahallesi, 36040 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Polis Evi
(0474) 212 68 19
Ortakapı, Şht. Yusuf Bey Cd. No:10, 36100 Merkez/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Bizim Otel 1-2 Lokanta
(0474) 212 28 00
Ortakapı, Faikbey Cd., 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Öğretmenevi Aso
(0474) 212 00 49
Ortakapı, Şht. Yusuf Bey Cd. No:28, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Susuz Öğretmenevi

İnkılap Mahallesi, Kazım Karabekir Cd. No:16, 36760 Susuz/Kars, Türkiye

Büyük Anadolu Oteli

Yusufpaşa Mahallesi, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Ayten Soylu Kız Erkek Öğrenci Yurdu

Şehitler Mahallesi, 36200 Kars Merkez/Kars, Türkiye

The Karspark Hotel
(0474) 212 14 44
Örnek Mahallesi, 2. Kanlı Tabya Sk. No:1, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

The Gala Palace Suits
(0474) 223 80 80
Ortakapı Mah. Kazımpaşa Cad. No. 276, Merkez Mahallesi, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Hotel Katerina Sarayi
(0474) 223 06 36
Yusufpaşa Mahallesi, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Cd. No:10, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Büyük Kale Otel
(0474) 212 64 44
Yusufpaşa Mahallesi, Atatürk Cd. No:60, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Hotel Kent Ani
(0474) 223 19 29
kazımpaşa cad. hapan mevkii no 50 1. Noter Yanı, Merkez Mahallesi, kars merkez, 36100 Yapı Kredi Arkası 1. Noter Yanı./Kars Merkez/Kars, Türkiye

Güngören Otel
(0474) 212 53 24
Yusufpaşa Mahallesi, Millet Sk. No:2, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kafkasya Hotel
(0474) 223 36 00
Ortakapı Mah., Merkez Mahallesi, Faikbey Cad. No:134, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Cheltikov Hotel
(0474) 212 00 36
Yusufpaşa Mahallesi, Şht. Hulusi Aytekin Cd. No:63, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Hotel Temel
(0474) 223 13 76
Yusufpaşa Mahallesi, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kayı Snow Otel
(0474) 413 60 00
Bayrak Tepe Kayak Merkezi İnönü Mahallesi No 28, Yeni Mahallesi, 36500 Sarıkamış/Kars, Türkiye

Snowflake Dağ Oteli ***
(0474) 413 49 49
Inonu Mah. Bayraktepe Kayak Merkezi No:48, Yeni Mahallesi, 36500 Sarıkamis/Sarıkamış/Kars, Türkiye

Kars Oz Toprak Hotel

Halitpaşa Mh., Merkez Mahallesi, Şht. Er Asım Akçay Sk No:134, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Grand Ani Hotel
(0474) 223 75 00
Yeni Mahallesi, Ordu Cd. No:115, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Sim-Er Hotel
(0474) 212 72 41
Fevziçakmak Mahallesi, 36040 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Polis Evi
(0474) 212 68 19
Ortakapı, Şht. Yusuf Bey Cd. No:10, 36100 Merkez/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Bizim Otel 1-2 Lokanta
(0474) 212 28 00
Ortakapı, Faikbey Cd., 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Öğretmenevi Aso
(0474) 212 00 49
Ortakapı, Şht. Yusuf Bey Cd. No:28, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Susuz Öğretmenevi

İnkılap Mahallesi, Kazım Karabekir Cd. No:16, 36760 Susuz/Kars, Türkiye

Büyük Anadolu Oteli

Yusufpaşa Mahallesi, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Ayten Soylu Kız Erkek Öğrenci Yurdu

Şehitler Mahallesi, 36200 Kars Merkez/Kars, Türkiye

The Karspark Hotel
(0474) 212 14 44
Örnek Mahallesi, 2. Kanlı Tabya Sk. No:1, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

The Gala Palace Suits
(0474) 223 80 80
Ortakapı Mah. Kazımpaşa Cad. No. 276, Merkez Mahallesi, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Hotel Katerina Sarayi
(0474) 223 06 36
Yusufpaşa Mahallesi, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Cd. No:10, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Büyük Kale Otel
(0474) 212 64 44
Yusufpaşa Mahallesi, Atatürk Cd. No:60, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Müzeler

Kars Muharip Gazi Ve Şehitler Müzesi

Ortakapı, Resul Yıldız Cd. 30-44, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Meçhul Asker Abidesi

Ortakapı, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kafkas Muzesi

Örnek Mahallesi, Kanlı Tabya Sk., 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kafkas Cephesi Muzesi

Örnek Mahallesi, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi

Örnek Mahallesi, Azat Çk., 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Harp Tarihi Müzesi Kanlı Tabya Kafkas Cephesi

Örnek Mahallesi, Azat Çk., 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Baltık Mimarisi

Cumhuriyet Mahallesi, İsmet İnönü Cd. No:12, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Namık Kemal Evi

Kaleiçi Mahallesi, Erzurum Cd. No:112, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars On Iki Havariler Kilisesi

Kaleiçi Mahallesi, Şht. Öğretmen Vedat İnan Sk. No:6, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Museum

İstasyon Mahallesi, Kars Müzesi, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Askeriye Hafız Hakkı Paşa

Hafızpaşa Mahallesi, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Boğatepe Peynir Müzesi

Büyük, 36000 Boğatepe Köyü/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Yöresel Tohumları Koruma Hizmeti

Boğatepe Köyü Yolu, 36000 Boğatepe Köyü/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Horomos Manastırı

Güllüce Mahallesi, 36000 Ocaklı Köyü/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Müzesi

İstasyon Mahallesi, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Muharip Gazi Ve Şehitler Müzesi

Ortakapı, Resul Yıldız Cd. 30-44, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Meçhul Asker Abidesi

Ortakapı, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kafkas Muzesi

Örnek Mahallesi, Kanlı Tabya Sk., 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kafkas Cephesi Muzesi

Örnek Mahallesi, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi

Örnek Mahallesi, Azat Çk., 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Harp Tarihi Müzesi Kanlı Tabya Kafkas Cephesi

Örnek Mahallesi, Azat Çk., 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Baltık Mimarisi

Cumhuriyet Mahallesi, İsmet İnönü Cd. No:12, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Namık Kemal Evi

Kaleiçi Mahallesi, Erzurum Cd. No:112, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars On Iki Havariler Kilisesi

Kaleiçi Mahallesi, Şht. Öğretmen Vedat İnan Sk. No:6, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Museum

İstasyon Mahallesi, Kars Müzesi, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Askeriye Hafız Hakkı Paşa

Hafızpaşa Mahallesi, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Boğatepe Peynir Müzesi

Büyük, 36000 Boğatepe Köyü/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Yöresel Tohumları Koruma Hizmeti

Boğatepe Köyü Yolu, 36000 Boğatepe Köyü/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Horomos Manastırı

Güllüce Mahallesi, 36000 Ocaklı Köyü/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Müzesi

İstasyon Mahallesi, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Seyahat Acentesi

Sim-Er Hotel
(0474) 212 72 41
Fevziçakmak Mahallesi, 36040 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Alaçatı Turistik Yatırımlar
(0474) 212 55 50
Merkez Mahallesi, İsmail Aytemiz Cd. NO:15, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Cengiz Turizm
(0474) 212 77 13
Merkez Mahallesi, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Doğu Kars Turizm

Ortakapı, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Kalesi Turizm
(0474) 223 12 97
Ortakapı, Faikbey Cd. No:128, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Iğdırlı Turizm
(0474) 432 71 03
Yeni Mahallesi, 36500 Sarıkamış/Kars, Türkiye

Iğdır Turizm

Ortakapı, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Atlas Tur
0538 621 83 25
Cumhuriyet Mahallesi, Özdemiroğlu Sk. No:7, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Cefam Tur Ögrenci Ve Personel Taşımacılığı
0532 731 63 70
Cumhuriyet Mahallesi, Arif Taşcı Cd. 12-22, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Efetur

Cumhuriyet Mahallesi, İsmet İnönü Cd. No:35, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Efe Turizm
0536 844 78 28
Cumhuriyet Mahallesi, İsmet İnönü Cd. No:27, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Serhat Kars Turizm

Ortakapı, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Daghdash Turizm

Ortakapı, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

İmparator Taksi Duragi Sedat Somen
0539 617 84 10
Ataturk caddesi, Ortakapı, İbrahim Gökçe Sk. no:1, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Turgutreis Turizm

Ortakapı, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Turco Travel Kars
(0474) 223 33 10
Ortakapı Mah. Ataturk Cad. No:183, Merkez Mahallesi, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Vergül Turizm

Ortakapı, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kafkasya Turizm
(0474) 212 12 12
Yusufpaşa Mahallesi, Atatürk Cd. No:36, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Turızm Seyahat Hızmetlerı
(0474) 212 12 12
Yusufpaşa Mahallesi, Atatürk Cd. No:68, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Sencer Turizm
(0474) 223 48 68
Merkez Mahallesi, Merkez Mh. Muhtarlığı, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Sim-Er Hotel
(0474) 212 72 41
Fevziçakmak Mahallesi, 36040 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Alaçatı Turistik Yatırımlar
(0474) 212 55 50
Merkez Mahallesi, İsmail Aytemiz Cd. NO:15, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Cengiz Turizm
(0474) 212 77 13
Merkez Mahallesi, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Doğu Kars Turizm

Ortakapı, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Kalesi Turizm
(0474) 223 12 97
Ortakapı, Faikbey Cd. No:128, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Iğdırlı Turizm
(0474) 432 71 03
Yeni Mahallesi, 36500 Sarıkamış/Kars, Türkiye

Iğdır Turizm

Ortakapı, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Atlas Tur
0538 621 83 25
Cumhuriyet Mahallesi, Özdemiroğlu Sk. No:7, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Cefam Tur Ögrenci Ve Personel Taşımacılığı
0532 731 63 70
Cumhuriyet Mahallesi, Arif Taşcı Cd. 12-22, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Efetur

Cumhuriyet Mahallesi, İsmet İnönü Cd. No:35, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Efe Turizm
0536 844 78 28
Cumhuriyet Mahallesi, İsmet İnönü Cd. No:27, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Serhat Kars Turizm

Ortakapı, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Daghdash Turizm

Ortakapı, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

İmparator Taksi Duragi Sedat Somen
0539 617 84 10
Ataturk caddesi, Ortakapı, İbrahim Gökçe Sk. no:1, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Turgutreis Turizm

Ortakapı, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Turco Travel Kars
(0474) 223 33 10
Ortakapı Mah. Ataturk Cad. No:183, Merkez Mahallesi, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Vergül Turizm

Ortakapı, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kafkasya Turizm
(0474) 212 12 12
Yusufpaşa Mahallesi, Atatürk Cd. No:36, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Turızm Seyahat Hızmetlerı
(0474) 212 12 12
Yusufpaşa Mahallesi, Atatürk Cd. No:68, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Sencer Turizm
(0474) 223 48 68
Merkez Mahallesi, Merkez Mh. Muhtarlığı, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Yeme - İçme Yerleri

Ocakbaşı Restaurant
(0474) 212 00 56
Atatürk Mahallesi, Atatürk Cd. No:146, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Sim-Er Hotel
(0474) 212 72 41
Fevziçakmak Mahallesi, 36040 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Kaz Evi
(0474) 212 37 13
Yusufpaşa Mah., Atatürk Cad. No:1, 36100 Merkez/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Ani Ocakbaşı Restorant
(0474) 212 04 23
Kazımpaşa Cad. No:128 Merkez / Kars, Yusufpaşa Mahallesi, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

İkinci Bahar Yemek Salonu
0507 281 87 15
No:240 36100, Merkez Mahallesi, Faikbey Cd., 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Ani Ocakbaşı
0545 343 17 20
Yusufpaşa Mahallesi, Kazımpaşa Cad. No:128, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Ykm Kars & Mcafe
(0474) 212 15 08
Cumhuriyet Mahallesi, Şht. Yusuf Bey Cd. No:75, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Köşem Gözde Kars Lokanta - Restoran Ev Yemekleri
(0474) 212 39 01
Oratakapı Mh., G.A.M.P. Cad. No:103, 36000 Merkez/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Köşem Gözde Cağ Ve Kebab Salonu
0536 651 97 00
Yeni Mahallesi, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Cd. No:155, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Düşler Sokağı
(0474) 212 53 43
Ortakapı, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Hanımeli Kars Mutfağı
(0474) 212 61 31
Ortakapı, Faikbey Cd. No:16, 36100 Merkez/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Mck İnşşat Ykm Alışveriş Merkezi Ve Cafe
0532 384 95 79
Orta Kapı Mah., Şht. Yusuf Bey Cd No:75, Ortakapı, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Oklava Ev Yemekleri
0506 976 24 01
Cumhurriyet Mahallesi Borsa Sokak No:7/A Kars Nüfus Müdürlüğü Karşısı, Cumhuriyet Mahallesi, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Sini Ev Yemekleri Ve Hamur İşleri
(0474) 223 20 21
7/1, Cumhuriyet Mahallesi, Borsa Sk., 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Karsevleri
(0474) 212 33 03
No:, Ortakapı, Şht. Yusuf Bey Cd. No:41, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Grand Anı Restaurant
(0474) 223 75 00
Cumhuriyet Mahallesi, Ordu Cad. Grand Anı Hotel No:14, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Yeşilyurt Restaurant
(0474) 212 36 00
No:, Yusufpaşa Mahallesi, Halitpaşa Cd. No:61, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Yeşilyurt Restaurant
(0474) 212 36 00
No:, Yusufpaşa Mahallesi, Halitpaşa Cd. No:61, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Karstore
(0474) 223 14 48
Yusufpaşa Mahallesi, Halit Paşa Cad. No:61, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Sofrası
(0474) 223 72 22
Haydar Aliyev Mahallesi, Ordu Cad. No 111/B Grand Ani Hotel Yanı, Merkez Mahallesi, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Ocakbaşı Restaurant
(0474) 212 00 56
Atatürk Mahallesi, Atatürk Cd. No:146, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Sim-Er Hotel
(0474) 212 72 41
Fevziçakmak Mahallesi, 36040 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Kaz Evi
(0474) 212 37 13
Yusufpaşa Mah., Atatürk Cad. No:1, 36100 Merkez/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Ani Ocakbaşı Restorant
(0474) 212 04 23
Kazımpaşa Cad. No:128 Merkez / Kars, Yusufpaşa Mahallesi, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

İkinci Bahar Yemek Salonu
0507 281 87 15
No:240 36100, Merkez Mahallesi, Faikbey Cd., 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Ani Ocakbaşı
0545 343 17 20
Yusufpaşa Mahallesi, Kazımpaşa Cad. No:128, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Ykm Kars & Mcafe
(0474) 212 15 08
Cumhuriyet Mahallesi, Şht. Yusuf Bey Cd. No:75, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Köşem Gözde Kars Lokanta - Restoran Ev Yemekleri
(0474) 212 39 01
Oratakapı Mh., G.A.M.P. Cad. No:103, 36000 Merkez/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Köşem Gözde Cağ Ve Kebab Salonu
0536 651 97 00
Yeni Mahallesi, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Cd. No:155, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Düşler Sokağı
(0474) 212 53 43
Ortakapı, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Hanımeli Kars Mutfağı
(0474) 212 61 31
Ortakapı, Faikbey Cd. No:16, 36100 Merkez/Kars Merkez/Kars, Türkiye

Mck İnşşat Ykm Alışveriş Merkezi Ve Cafe
0532 384 95 79
Orta Kapı Mah., Şht. Yusuf Bey Cd No:75, Ortakapı, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Oklava Ev Yemekleri
0506 976 24 01
Cumhurriyet Mahallesi Borsa Sokak No:7/A Kars Nüfus Müdürlüğü Karşısı, Cumhuriyet Mahallesi, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Sini Ev Yemekleri Ve Hamur İşleri
(0474) 223 20 21
7/1, Cumhuriyet Mahallesi, Borsa Sk., 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Karsevleri
(0474) 212 33 03
No:, Ortakapı, Şht. Yusuf Bey Cd. No:41, 36100 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Grand Anı Restaurant
(0474) 223 75 00
Cumhuriyet Mahallesi, Ordu Cad. Grand Anı Hotel No:14, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Yeşilyurt Restaurant
(0474) 212 36 00
No:, Yusufpaşa Mahallesi, Halitpaşa Cd. No:61, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Yeşilyurt Restaurant
(0474) 212 36 00
No:, Yusufpaşa Mahallesi, Halitpaşa Cd. No:61, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Karstore
(0474) 223 14 48
Yusufpaşa Mahallesi, Halit Paşa Cad. No:61, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye

Kars Sofrası
(0474) 223 72 22
Haydar Aliyev Mahallesi, Ordu Cad. No 111/B Grand Ani Hotel Yanı, Merkez Mahallesi, 36000 Kars Merkez/Kars, Türkiye