Kocaeli Genel Tanıtım

En uygun ve konforlu seyahatler için Biletler.com aracılığı ile çalışan otobüs firmalarını tercih edin. En uygun otobüs biletini Biletler.com'dan satın alın. 
 

En çok tercih edilen otobüs seferleri

  • Kocaeli otobüs bileti
  • Ankara Kocaeli otobüs bileti
  • Kocaeli Ankara otobüs bileti
  • İzmir Kocaeli otobüs bileti
    • İstanbul Kocaeli otobüs biletinizi online satın alın. Hızlı ve güvenli yolculuğunuzun keyfini çıkartın.
Kocaeli Nasıl Gidilir?

Kocaeli, Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan pek çok ulaşım yoluna sahip olduğu için yurtdışı ve yurtiçinden pek çok farklı seçenek ile ulaşımın mümkün olduğu bir şehirdir. Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bulunan Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı şehre ulaşmanın en kolay yoludur. Tüm Türkiye genelinde ve Avrupa ülkelerinden düzenli olarak uçak seferlerinin düzenlendiği Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı ile ortalama dört saatte şehre ulaşmak mümkündür.

İstanbul’a oldukça yakın bir şehir olan Kocaeli’nin İstanbul’a olan uzaklığı yaklaşık 117 km’dir. Bu da yol durumuna ve şartlarına bağlı olarak iki ila dört saat aralığında İstanbul’dan Kocaeli’ne gitmeyi mümkün kılmakta ve ulaşım seçeneklerini büyük ölçekte artırmaktadır.

Kocaeli’ne ulaşımda önemli unsurlardan birisi de demiryolu ağlarıdır. Anadolu, Trakya ve Kocaeli’ni birbirine bağlayan bu demiryolu ağları ile Kocaeli’ne ulaşım sağlanmaktadır. Ankara, Eskişehir ve Konya illerinden hareket eden yeni nesil hızlı tren ile de ortalama üç saatte Kocaeli’nin Gebze ilçesine ulaşım sağlanabilmektedir. İstanbul’da bulunan Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanları da Kocaeli’ne ulaşımda kullanılabilecek seçeneklerdendir. Bu havalimanlarından Hereke-Karamürsel veya Yalova-Topçular vapurlarının seferlerini kullanarak Kocaeli’ne seyahat edilebilir.

Bütün bunların yanı sıra şehirlerarası hizmet veren özel otobüs firmaları ve özel araçlar ile de Kocaeli’ne Türkiye’nin tüm şehirlerinden seyahat edebilmek mümkündür. Şehrin uzaklığına oranla belli bir süre içerisinde Kocaeli seyahatlerinin tamamlandığı şehirlerarası otobüs yolcuklarında tercih edilebilecek yirmiden fazla otobüs firması bulunmaktadır.