AS TURİZM BİLETİ

As Turizm bileti almak için As Turizm bilet fiyatlarını gör ve gideceğin yeri seç.

As Turizm

As Turizm, Ankara’da 70’li yılların başında kurulmuş ve 1985 – 1995 yılları arasında iki büyük otobüs firmasından sonra sektörünün en iyi üçüncü otobüs firması haline gelmiştir. Her ne kadar bir Ankara firması olsa da kurucusunun Trabzonlu olduğu bilinmektedir. Aslında ismi, Ankara As Turizm olarak geçen bu firma Karadeniz, İstanbul, Ankara başta olmak üzere neredeyse Türkiye’nin her yerine yolcu taşımacılığı yapmış bir firma idi. Ankara ve İstanbul hattı üzerinde İstanbul’un bazı semtlerine örneğin; Bakırköy, Kadıköy’e direk sefer düzenleyen bir firmaydı. As Turizm bu seferlerinde kendilerine ait olan terminallerini kullanırdı.

90'lı yıllara gelindiğinde Türkiye genelinde 150 civarında yazıhanesi olan Ankara As Turizm, Adapazarı’nın Ormanköy mevkiinde ve Bolu Dağı üzerinde kendine ait dinlenme tesislerine de sahipti. Bir dönem sularını poşetler içerisinde vermesiyle ünlenen Ankara As Turizm, giysilerinin önündeki ıslaklıktan yolcularının kimler olduğu anlaşılıyordu. Şaka bir yana 70’li ve 80’li yıllarda çocuk olan şimdilerde çocukları bile olmuş kişilerin anılarında Ankara As Turizm’e ait güzel bir anı vardır.

90’lı yılların ortalarında yaşanan ekonomik krizle büyük bir yara alan Ankara As Turizm küçülmeye gitmiş, kendini 2000’li yıllara maalesef taşımakta güçlük çekmiştir. Şimdilerde acentelik yapan ve sadece, Bursa, İstanbul, İzmir, Kırıkkale, Sakarya, Yozgat illerine ve güzergâh üzerinde bulunan ilçelere seferler düzenlemektedir. Hala ilk günkü gibi müşterilerine kaliteli bir hizmet vermektedir. Ankara As Turizm’in kendine ait bir internet sitesi şimdilik bulunmamaktadır. Fakat, eğer bu illerden birine yolculuk edecekseniz tavsiyemiz Ankara As Turizm’dir. Sizde 70’li 80’li yılların çocuklarıysanız, çocuklarınızı As Turizm’le tanıştırın, anılarınızı canlandırın.

As Turizm iletişim adresi ise aşağıdaki gibidir;

Emek Mahallesi, AŞTİ D:79, 06560 Yenimahalle / ANKARA

Telefon Numarası: (0312) 224 13 71