Rize Genel Tanıtım

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin kıyı kesiminin doğu kısmında yer alan Rize’nin batısında Trabzon, güneyinde Bayburt ile Erzurum, doğusunda Artvin, kuzeyinde ise Karadeniz bulunmaktadır. Doğu Karadeniz bölgesinin karakteristik özelliklerini en iyi şekilde yansıtan illerden biri olan Rize, Anadolu’daki diğer kentlerden hem coğrafi hem de kültürel yapısı ile ayrılmaktadır.

Buzul gölleri, dağları, tarihi köprüleri, yemyeşil yaylaları, kaleleri ve dereleri ile Doğu Karadeniz bölgesinin en önemli turizm merkezlerinden biri Rize’dir. Bu nedenle hemen her mevsimde yerli ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğrayan Rize’de iklim nedenine bağlı olarak yoğun orman görüldüğü için arkeolojik kazılarda da geçmiş tarihine ait bulgulara rastlanmamıştır.

Doğu Karadeniz’deki kıyı sıradağlarının kuzey kesiminde yer alan Rize kentinin toprakları engebeli ve dağlık bir yapıya sahiptir. Bunun dışında tam bir Doğu Karadeniz iklimini yansıtan Rize’de her mevsim yağış görülmektedir ve yaz ayları serin, kış ayları ılık geçmektedir.

Kentteki yıllık ortalama sıcaklık genelde 5 derecenin üzerinde görülmektedir ve yalnızca 4 ayın sıcaklık ortalaması 10 derecenin altında olmaktadır. Kalan diğer aylarda ise sıcaklık ortalaması 10 derecenin üzerinde görülmekte olup, sıcaklığın 20 dereceyi geçtiği ay sayısı yalnızca 2’dir.

Türkiye’deki en çok yağış alan kent olan Rize, 2300 mm’den fazla yağış almaktadır ve yağışlar her mevsim dengeli olarak görülmektedir. Bu nedenle Rize kentinde kurak mevsim görülmemektedir ve kentte en az yağış İlkbahar döneminde görülmektedir.

Rize Hava Durumu
Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
Gökgürültülü Sağanak Yağışlı 29 oC En Düşük Sıcaklık: 21°C En yüksek Nem: 88% En düşük Nem: 80% Rüzgar hızı: 10 km/s
Rize Namaz Vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
04:32 05:59 12:28 15:59 18:46 20:07

Rize Otobüs Bileti

Varışı Rize Otobüs Biletleri
Nereden? Kalkış Yolculuk Süresi Otobüs Detayı Firma Fiyat
Ankara 11.08.2020 23:00 12:30 37, 2+1 37 KİŞİLİK ,2+1 Ulusoy Seyahat 120 TL Bilet Al
Esenler 11.08.2020 22:50 18:20 CLASS, 2+2 Metro Turizm 200 TL Bilet Al
İstanbul 11.08.2020 22:50 18:20 CLASS, 2+2 Metro Turizm 200 TL Bilet Al
Esenler 11.08.2020 22:30 18:40 CLASS, 2+2 Metro Turizm 200 TL Bilet Al
İstanbul 11.08.2020 22:30 18:40 CLASS, 2+2 Metro Turizm 200 TL Bilet Al
Ankara 11.08.2020 22:00 13:00 ++22, en son 54 luk ,2+1 Öz Nuhoğlu Karadeniz 125 TL Bilet Al
Ankara 11.08.2020 21:00 12:00 CLASS, 2+2 Metro Turizm 140 TL Bilet Al
Ankara 11.08.2020 20:30 13:00 SUIT, 2+1 Metro Turizm 140 TL Bilet Al
Kalkışı Rize Otobüs Biletleri
Nereye? Kalkış Yolculuk Süresi Otobüs Detayı Firma Fiyat

Rize Otobüs Firmaları

Rize Tarihi, Kültürel ve Gezilecek Yerler

Zil Kale

Rize’nin en ünlü ilçelerinden bir tanesi olan Çamlıhemşin içerisinde çok sayıda tarihi ve turistik yer bulunmaktadır. Zil Kale de bunlardan bir tanesi olup özellikle son yıllarda insanların buraya olan ilgilerinde ciddi bir artış söz konusudur. 14.yüzyılda yapıldığı tahmin edilen kale, denizde 450 metre yüksekte yer almaktadır. İpek yolunun kontrolünün sağlanması amacıyla yapıldığı tahmin edilmektedir.

Şenyuva Köprüsü

Rize sınırları içerisinde çok sayıda köprü bulunmaktadır. Bunlardan bazıları oldukça eski iken bazıları ise yakın tarihte inşa edilmiştir. Kentte yer alan en eski köprülerden bir tanesi Şenyuva Köprüsüdür. Buranın bir diğer adı ise Cinciva Köprüsüdür ve Rize’nin en önemli ve en güzel derelerinden bir tanesi olan Fırtına Deresi üzerinde yer almaktadır. Görüntüsüyle adeta bir kartpostal havası veren bu köprünün yüksekliği 15 metredir. Eski olmasına rağmen halen insanlar tarafından kullanılmakta ve fırtına deresi bununla geçilmektedir.

Mikron Köprüsü

Karadeniz Bölgesi ülkemizin en fazla yağış alan bölgesidir ve buna bağlı olarak burada çok sayıda dere bulunmaktadır. Bu derelerin üzerinde ise çok sayıda köprü yer almaktadır. Söz konusu köprülerden bir tanesi olan Mikron19.yüzyılın ilk yarısında yapılmıştır. Oldukça yüksek olarak yapılan köprünün en yüksek yerinin yerden 30 metre yukarıda yer almaktadır. Doğanın içerisinde yer alan ve doğayla olabildiğince uyumlu olan bu köprü kente gelindiğinde ziyaret edilebilir yerler arasında bulunmaktadır.

Kaçkar Dağları Milli Parkı

Karadeniz Bölgesinin neredeyse tamamında bulunan yüksek dağlar ve dağları kaplayan ormanlar Rize içerisinde de yer almaktadır. Çamlıhemşin ilçesinde yer alan Kaçkar Dağları Milli Parkı, doğal güzellikleri bakımından oldukça zengin bir bölgedir. Yüksekliği de fazla olan milli parkta zaman zaman sis etkili olmakta ve çok daha özel görüntüler ortaya çıkmaktadır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 68 km uzakta bulunan milli parka ülkemizin dört bir tarafından insanlar gelmektedir. Bu bölge Ayder Yaylasına da yakın konumda bulunmakta ve buna bağlı olarak insanlar her iki yeri de yakından görmek için buraya gelmektedir.

Ayder Yaylası

Rize’deki gezilecek yerlerden ilk akla geleni genellikle Ayder Yaylası olmaktadır. Ülkemizde olduğu kadar ülke dışında da oldukça meşhur olan bu yaylaya yıl içinde çok sayıda turist gelmektedir. Burada yer alan doğal güzellikle insanların mutlu olmasını sağlarken aynı zamanda da huzur vermektedir. Ayrıca bölgede yer alan kaplıcalardaki sularda bazı hastalıkların tedavisinde son derece etkilidir. Buna bağlı olarak bölgeye sağlık turizmi de yapılmaktadır. Rize’ye gelen kişilerin ziyaret etmesi gereken yerlerin başında gelen Ayder Yaylasına ulaşım da oldukça kolaydır ve toplu taşıma araçları insanları buraya getirmektedir.

Rize Tarihçe

Eski çağlarda Karadeniz Bölgesi çevresinde güçlü koloniler kuran İyonyalılar'ın Rize iline de hakim olduğu bilinmektedir. Helenistik Dönemde Rize ve yakın çevresi Pontos Krallığının egemenliği altında kalmış olsa da, bu dönemden sonra krallığın Romalılarla yaptığı savaşlar sonrasında il, Romalıların hakimiyeti altına girmiştir. Anadolu'nun büyük kısmında görülen 395 yılında yaşanan Roma İmparatorluğunun ikiye bölünme olayından sonra Anadolu'daki diğer kentler gibi Rize ili de Bizanslıların hakimiyeti altına katılmıştır.

1071 Malazgirt Savaşında Anadolu'ya giren Trük ordusu daha çok Anadolu'nun iç kesimlerini kurtarmaya çalıştığı için diğer kentler kurtarılmış olsa dahi Rize ili uzun bir dönem Bizanslıların egemenliği altında kalmıştır.

Haçlıların İstanbul ve yakın çevresini ele geçirdiği 1204 tarihinde Bizanslılar Karadeniz Bölümünde büyük Trabzon Rum İmparatorluğunu kurdular. Bu kuruluş zamanında da Rize Bizanslıların hakimiyeti altında bulunmaktaydı. Fakat 1461 yılında Rum İmparatorluğunun Fatih Sultan Mehmet tarafından yıkılmasıyla birlikte, Rize ve ile yakın çoğu kent fethedilerek, Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Tanzimat Döneminde Batum'a bağlı sancak durumunda yer alan il, Batum'un Rusların eline geçmesiyle beraber bağımsız bir sancak olarak statü kazanmıştır.

Birinci Dünya Savaşı'nın ortaya çıkmasıyla birlikte 1916 bölge Rusların işgaline uğramıştır. Fakat bölge halkının ve Türk ordusunun dirençli müdahalesi sonrasında Rize ili, 2 Mart 1918 tarihinde düşman işgalinden kurtularak, tekrar Türklerin hakimiyeti altına alınmıştır. Sancak statüsünde olan il, Cumhuriyet Döneminde ise yasalar gereği il statüsü kazanmıştır.

Rize İklim ve Bitki Örtüsü

Yeşilin her tonunun görüldüğü bir kent olan Rize’de, Doğu Karadeniz bölgesinin tipik iklimi net bir şekilde görülmektedir. Rize’de bu kadar yoğun orman bulunmasının nedenleri arasında iklim ve coğrafi yapının etkisi bulunmaktadır. Rize’de dağların kıyıya paralel olarak uzanması ve hızlı bir şekilde yükselerek 3 bin metreye ulaşması nedeni ile yağışlı hava art bölgelere geçmektedir ve buna bağlı olarak yılın 330 gününde Rize’de yağış görülmektedir.

Yaz ayları serin geçen Rize’de her mevsim yağış görülmekle beraber kış ayları ılıman bir iklim yaşanmaktadır. Yapılan araştırmalar sonrasında Rize’nin yıllık ortalamalarının 14 dereceyi geçtiği görülmektedir ve en düşük sıcaklık– 7 derece olarak ölçülmüş iken en yüksek sıcaklığın 38, 2 derece olduğu görülmektedir.

Türkiye’de en çok yağış alan kent olan Rize’de yıllık olarak ölçülen ortalama yağış 2300 mm’nin üzerine çıkarak her mevsime dengeli bir şekilde dağılmıştır. Kentte kar yağışı da olağan olup, toplam yağış miktarının bir kısmı kar şeklinde görülmektedir.

Yıllık ortalama yağış miktarı çok yüksek olan Rize’de, yağış ile beraber hava sıcaklığının da düşmesi nedeni ile bitki örtüsü ile faunası etkilenmektedir. Tropikal iklime benzeyen bir yapısı bulunan Rize’de özellikle çay ve kivi yetiştiriciliği ön plana çıkmaktadır.

Türkiye’deki en sık ağaçlı ormanlara sahip olan Rize’de kestane, sakallı kızıl ağaç, kayın, yabani karayemiş, ıhlamur, yabani kiraz, defne, teşbih ağacı, meşe, çınar, dişbudak ve gürgen gibi ağaçlar görülmektedir.

Rize Coğrafya

Karadeniz bölgesinin en dağlık bölgesi olan Rize, en yüksek dağların bulunduğu bir ildir. Rize’nin % 80’i dağlıktır. % 20 gibi küçük bir kısım platodur. % 1 oranında ovalık kısımla, en engebeli şehirlerden biridir. Güneyden kuzeye doğru yükselen dağlar, ormanlıktır. Ayrıca doğuya gidildikçe dağların yüksekliği artmaktadır. Karadeniz’in en yüksek dağı, 3737 metre yüksekliğe sahip olan Kaçkar Dağı, Artvin tarafında 3937 metreye ulaşır.

Kaçkar dağının 2800 metre yüksekliğinden sonra ormanlar başlar. Barut, Üçdoruk, Hunut, Ziklat ve Demir Dağı, diğer önemli dağlardandır. Geniş plato ve yaylalarda hayvancılık yapılmaktadır. Rize ovaları, denizin döküldüğü yerlerde oluşmuştur. Dağlardan inen sular, aşağı kısımlarda derin vadiler oluşturmuştur. Akarsuyu olmayan bu şehirde, irili ufaklı birçok akarsu bulunmaktadır. İyi Dere, Büyük Dere, Ortaköy Deresi, Fırtına Deresi ve Çağlayan Deresi, Rize ilinde bulunan irili ufaklı küçük derelerdir.

Gölü olmayan bu ilde, dağların üzerinde irili ufaklı güzel manzaralı birçok krater gölü bulunmaktadır. Karadeniz ikliminin hakim olduğu Rize, dört mevsim yağmurun etkili olduğu bir ildir. En fazla yağış son baharda, en az yağış ise ilkbahar aylarında görülür. Kış aylarında yağış genellikle yağmur şeklindedir. Yılın yaklaşın 200 günlük kısmı yağışlı geçen il, en çok yağış alan ilk sıralamasında ilk sırayı almaktadır. Bu özelliği bitki örtüsünün oluşumunda etkilidir. Çok yağış alması nedeniyle Rize’nin büyük bir kısmı ormanlarla kaplıdır.

Rize Turizm

Rize Karadeniz Bölgesi'nin görülmeye değer şehirlerinin başında geliyor. Şelalelerinden yaylalarına kadar şehir zengin bir turizm potansiyelini bünyesinde barındırıyor. Şehirde hem deniz hem de kültür tatili yapma imkanı bulunmakla birlikte doğa ile iç içe olmak isteyenler içinde iyi bir alternatiftir.

Şehirde gezilmeye değer önemli noktalardan biri Rize kalesi olmakla birlikte kale Bizans döneminden kalma bir yapıdır. Bunun yanı sıra Osmanlı döneminde de etkin bir biçimde kullanılmıştır. Kaleleri ile ünlü olan şehirde bulunan Zil Kalesi ise Çamlıhemşin ilçesinde ziyaretçilerini beklemektedir. 14. yüzyıl eseri olan kale 750 metrelik bir yüksekliğe sahiptir.

1570 yılında yapılmış ve görülmeye değer bir başka eser ise İskender Cafer Camidir. Geniş bir avlusu bulunan caminin dış yapısı kare biçimindedir.

Şehrin çağlayan gibi akan derelerinde pek çok tarihi köprü bulunuyor. Bu köprülerden Şenyuva Köprüsü 15 metre yüksekliği ile Fırtına deresinin üzerinde kurulmuştur. Mikron Köprüsü ise 30 metre yükseklikte olmakla birlikte 19. yüzyıl eserlerinden biridir.

Şehrin doğal güzelliklerini görmek isteyenler ise Ayder yaylasını ya da Kaçkar Milli Parkını tercih ediyor. Özellikle Ayder yaylası kaplıcaları ile de oldukça ün kazanmıştır. Ovit ve Anzer yaylaları da şehrin önemli yaylaları arasında bulunuyor. Şehrin geçmişine ait daha detaylı bilgi almak isteyenler ise Rize Müzesini ziyaret edebilir. Ağaran şelalesi, kuyumcular sokağı ve Fırtına deresi şehirde ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Rize Nasıl Gidilir?

Doğu Karadeniz bölgesinin en önemli kentlerinden biri olan Rize, doğal güzelliği ve yemyeşil alanları ile her mevsim ziyaretçi ağırlamaktadır. Rize’ye gelmeyi düşünen kişiler için ulaşım açısından farklı alternatifler bulunmakta olup hem havayolu hem de karayolu ile kente ulaşım sağlanabilmektedir.

Karayolu aracılığı ile Rize’ye seyahat etmek isteyen kişiler, engebeli ve dağlık alanların çok olmasından dolayı otobüsleri tercih edebilirler. Özellikle yaz ve ilkbahar dönemlerinde havanın da güzel olması nedeni ile Rize’ye olan seyahatler artmaktadır. Bulunduğunuz şehirden Rize’ye düzenlenen otobüs seferlerini inceleyerek en uygun gün ve saati tercih edebilirsiniz.

Kendi aracınız ile de Rize’ye seyahat edebilirsiniz ve bu seyahatleriniz sırasında D100 ile E80 otoyollarını takip ederek kolay bir şekilde kente ulaşabilirsiniz. Rize’nin karayolu ve ulaşımı geliştiği için aracınız ile kolay bir şekilde kente ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz ilçeye en uygun olan Rize yol güzergâhlarını belirleyebilir ve yeşilin her tonunun bulunduğu kente güzel bir yolculuk yapabilirsiniz.

Demiryolu ile Rize’ye gitmek istiyorsanız, Rize’de demiryolu ağı yoktur ancak en yakın illerden biri olan Samsun’da demiryolu ağı bulunmaktadır. Bulunduğunuz kentten Samsun’a tren seferi düzenleniyor ise öncelikle Samsun’a gelerek oradan da Rize’ye gidebilirsiniz.

Rize’ye ulaşmak için saatlerce yol gitmek istemeyen kişiler için en ideal alternatiflerden biri de havayolu seçeneğini kullanmaktır. Ancak Rize’de havaalanı yoktur ve bu nedenle Trabzon, Giresun, Samsun ve Sinop havaalanlarını kullanarak Rize’ye ulaşabilirsiniz.

Rize Ekonomi

Rize ekonomisinin büyük bir kısmı tarım, ormancılık, tarıma dayalı sanayi ve hayvancılık faaliyetlerine dayanır. Özellikle, tarım alanlarında çay üretimi ve çay üretimine bağlı gelişme gösteren sanayi kolları oldukça fazladır.

Rize ilinin coğrafi konumu ve ılıman iklim yapısı özellikle çay üretimi için ideal bir yapıdadır. Türkiye'de çay üretiminin büyük kısmı Rize ilinde yapılmaktadır. Bu açıdan Rize ilinde tarımsal faaliyetlerde istihdam oranı daha yüksektir. İlin başlıca tarımsal üretimini oluşturan çay, 40.000 hektarlık alanlarda 400.000 tona kadar çıkabilmektedir.

İl aslında engebeli ve yükseltisi fazla alanlardan oluştuğu için tarım aletleri bu bölgede oldukça zor kullanılmaktadır. Sebze yetiştiriciliği çok fazla gelişmiş değildir. Genel olarak il sınırlarında mısır, patates ve fasulye yetiştirilir. Armut, fındık ve elma yetiştiriciliği de bölgede fazladır. Puro tütünü ise dünyaca ünlü bir niteliğe sahip olarak, bazı ilçelerde yetiştirilmektedir.

Hayvancılık faaliyetlerinde balıkçılık ve arıcılık son zamanlarda modern şekilde yapılmaktadır. Tarımın il sınırında yoğun şekilde yapılması hayvancılığa gereken önemi azaltmıştır. Balık üretiminde ülkemizde 4. sırada yer alan Rize, özellikle açık deniz balıkçılığı yapmaktadır.

Rize'de çay üretiminin fazla olması nedeniyle bu tarım ürününe bağlı sanayi kolu gelişmiştir. Toplamda 20 fabrika ve fabrikalara yardımcı atölyeler oldukça fazladır. Bunun yanı sıra un, yem, şekerli gıda, balık yağı ve metal sanayi ile ilgili istihdam alanları da oldukça fazladır.

Madencilik alanında da faaliyet gösteren il, kaolin, bakır ve manganez rezervleri ile ekonomiye katkı sağlamaktadır.

Rize Araç Kiralama

Ak Oto Kiralama
(0464) 214 72 47
Çarşı Mahallesi, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Vis Oto Kiralama
(0464) 213 17 18
Atatürk Caddesi Çarşı mahallesi Karakaş iş hanı, Çarşı Mahallesi, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Çelik Rent A Car & Otomotiv
(0464) 532 22 24
Yenipazar Mahallesi, Hopa Caddesi, Yenipazar Mahallesi, No: 76, 53200 Çayeli/Rize, Türkiye

Kakşi Tur Turizm Loj.Servis Hizm Ve Oto Kiralama Taş.Nak. Taah.San. Tic.Ltd Şti.
(0464) 217 00 87
Rize Çarşı Mah Atatürk Cad. Akparti Merkez İlçe Başkanlığı Karşısı Taviloğlu İş, Çarşı Mahallesi, Hanı Kat:2 No:388, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Yeşil Oto Kiralama

Ekrem Orhon Mahallesi, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Truva Rent A Car Rize
0532 222 22 22
Fener Mahallesi, Atatürk Cd. No:2, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Sonax
(0464) 217 91 53
Portakallık Mahallesi, Menderes Bulv. No:418, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Kurtlar Araba Kiralama
0542 363 35 20
Yeni Belediye Altı Rize Merkez, Piriçelebi Mahallesi, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Rizeden Araç Kirala
0542 363 35 20
Yeni Belediye Sarayı Altı No:6 Kurtlar, Piriçelebi Mahallesi, 53100 Rize/merkez/Rize, Türkiye

Visrentacar Rize Oto Kiralama
(0464) 217 07 57
Çarşı Mahallesi Atatürk Caddesi No 390 . Ak Parti Binası Karşısı Merkez Rize, Çarşı Mahallesi, Vis Oto Kiralama, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Vega Oto Kiralama
0532 401 88 00
çarşı mah.atatürk cad.meydan iş merkezi.kat:1, Çarşı Mahallesi, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Hurkar Rent A Car
(0464) 217 32 80
Çarşı Mahallesi, Kamburoğlu Sk. 15/A, 53020 Merkez/Rize Merkez/Rize, Türkiye

Yılmaz Rent A Car
(0464) 214 14 03
Çarşı mah. Kazımkarabekir cad. Altın köşe kuyumculuk yanı no:15 kat:2, Çarşı Mahallesi, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

B.R.Ş Oto Kiralama Rent A Car
0537 210 05 55
kat 3 354 Atatürk Caddesi Çarşı Mahallesi, Çarşı Mahallesi, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Rize Oto Kiralama
0536 961 25 25
Çarşı Mahallesi, Kazım Karabekir Cd. No:15, 53500 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Dost Oto Kiralama
0541 905 10 53
Cumhuriyet Caddesi Kütüphane Sokak Dominos Üstü Kat:2, Çarşı Mahallesi, 53100 Merkez/Rize Merkez/Rize, Türkiye

Rize Oto Kiralama
0538 789 35 30
Müftü Mahallesi, Çelik Sk., 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Vanlıoğlu Oto Kiralama
0532 218 44 64
Piriçelebi Mahallesi Atatürk Caddesi no: 340/A kutlu apt. Kat.2, Piriçelebi Mahallesi, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Avis
(0464) 225 00 53
Mermerdelen Mah., Cumhuriyet Cad. 28/A, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Sun Rent A Car
(0464) 253 53 11
Camiönü Mahallesi, Cumhuriyet Cd. 20/B, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Ak Oto Kiralama
(0464) 214 72 47
Çarşı Mahallesi, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Vis Oto Kiralama
(0464) 213 17 18
Atatürk Caddesi Çarşı mahallesi Karakaş iş hanı, Çarşı Mahallesi, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Çelik Rent A Car & Otomotiv
(0464) 532 22 24
Yenipazar Mahallesi, Hopa Caddesi, Yenipazar Mahallesi, No: 76, 53200 Çayeli/Rize, Türkiye

Kakşi Tur Turizm Loj.Servis Hizm Ve Oto Kiralama Taş.Nak. Taah.San. Tic.Ltd Şti.
(0464) 217 00 87
Rize Çarşı Mah Atatürk Cad. Akparti Merkez İlçe Başkanlığı Karşısı Taviloğlu İş, Çarşı Mahallesi, Hanı Kat:2 No:388, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Yeşil Oto Kiralama

Ekrem Orhon Mahallesi, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Truva Rent A Car Rize
0532 222 22 22
Fener Mahallesi, Atatürk Cd. No:2, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Sonax
(0464) 217 91 53
Portakallık Mahallesi, Menderes Bulv. No:418, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Kurtlar Araba Kiralama
0542 363 35 20
Yeni Belediye Altı Rize Merkez, Piriçelebi Mahallesi, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Rizeden Araç Kirala
0542 363 35 20
Yeni Belediye Sarayı Altı No:6 Kurtlar, Piriçelebi Mahallesi, 53100 Rize/merkez/Rize, Türkiye

Visrentacar Rize Oto Kiralama
(0464) 217 07 57
Çarşı Mahallesi Atatürk Caddesi No 390 . Ak Parti Binası Karşısı Merkez Rize, Çarşı Mahallesi, Vis Oto Kiralama, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Vega Oto Kiralama
0532 401 88 00
çarşı mah.atatürk cad.meydan iş merkezi.kat:1, Çarşı Mahallesi, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Hurkar Rent A Car
(0464) 217 32 80
Çarşı Mahallesi, Kamburoğlu Sk. 15/A, 53020 Merkez/Rize Merkez/Rize, Türkiye

Yılmaz Rent A Car
(0464) 214 14 03
Çarşı mah. Kazımkarabekir cad. Altın köşe kuyumculuk yanı no:15 kat:2, Çarşı Mahallesi, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

B.R.Ş Oto Kiralama Rent A Car
0537 210 05 55
kat 3 354 Atatürk Caddesi Çarşı Mahallesi, Çarşı Mahallesi, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Rize Oto Kiralama
0536 961 25 25
Çarşı Mahallesi, Kazım Karabekir Cd. No:15, 53500 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Dost Oto Kiralama
0541 905 10 53
Cumhuriyet Caddesi Kütüphane Sokak Dominos Üstü Kat:2, Çarşı Mahallesi, 53100 Merkez/Rize Merkez/Rize, Türkiye

Rize Oto Kiralama
0538 789 35 30
Müftü Mahallesi, Çelik Sk., 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Vanlıoğlu Oto Kiralama
0532 218 44 64
Piriçelebi Mahallesi Atatürk Caddesi no: 340/A kutlu apt. Kat.2, Piriçelebi Mahallesi, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Avis
(0464) 225 00 53
Mermerdelen Mah., Cumhuriyet Cad. 28/A, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Sun Rent A Car
(0464) 253 53 11
Camiönü Mahallesi, Cumhuriyet Cd. 20/B, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Rize Oteller

Ridos Thermal Hotel & Spa
(0464) 416 21 50
RİDOS Termal Otel, 53690 Ilıcaköy Köyü/İkizdere/Rize, Türkiye

Green Hotel
(0464) 236 00 00
Ekrem Orhon Mahallesi, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Inan Kardesler Hotel
(0462) 656 62 60
Uzungol Golbasi mah. Caykara No:25/A, Uzungöl Mahallesi, 61960 Çaykara/Trabzon, Türkiye

Okutur Otel
(0464) 214 11 50
Ekrem Orhon Mahallesi, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Çavuşoğlu Hotel
(0464) 532 49 88
Eskipazar Mahallesi, 9 Mart Cd No:4 D:11/4, 53200 Çayeli/Rize, Türkiye

Otel Keleş
(0464) 217 46 12
Tophane Mahallesi, Palandöken Cd. No:4, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Hasdikoz Abdik Hotel
(0462) 771 22 22
Yukarı Kışlacık Mah. Küme Evleri, Kavakpınar Mahallesi, No:272/A, 61830 Of/Trabzon, Türkiye

Zarha Mountain Resort
0546 746 57 41
Orta Mah, Orta Mahallesi, 61600 Sürmene/Trabzon, Türkiye

Çamlıhemşin Taşmektep Otel
(0464) 651 70 10
1 TR 53750, Konaklar Mahallesi, Halil Şişman Cd., 53750 Çamlıhemşin/Rize, Türkiye

Uzungol Taskiran Ela Hotel
0533 253 84 24
Taskiran Mahallesi No:23 Caykara / Trabzon, Taşkıran Mahallesi, 61940 Çaykara/Trabzon, Türkiye

Green Suada Hotel
(0464) 623 53 33
Fırtına Mahallesi, Kaçkar Blv. No:53, 53300 Pazar/Rize, Türkiye

Meric Hotel
(0462) 656 61 34
Yeni Mah. Atatürk Cad. No:1 Uzungöl, Köseli Mahallesi, Uzungöl, 61940 Çaykara/Trabzon, Türkiye

Ayder Yeşil Vadi Otel
(0464) 657 20 50
Aşagı Ambarlık Mevkii, Ayder Turizm Merkezi, 53750 Yukarışimşirli Köyü/Çamlıhemşin/Rize, Türkiye

Otel Efes
(0464) 214 11 11
Çarşı Mahallesi, Atatürk Cd. No:402, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Çamlıhemşin Naliya Otel Restorant
(0464) 656 64 68
Behice Köyü İç Yolu, 53750 Behice Köyü/Çamlıhemşin/Rize, Türkiye

Kaçkar Resort Hotel
(0464) 657 20 05
Ayder Turizm Merkezi, Kaçkar Dağları Milli Parkı D:4, 53750 Çamlıhemşin/Rize, Türkiye

Uzungöl Önder Hotel & Spa
444 5 061
Gölbaşı Mahallesi, Fatih Cad. No:42, 61960 Uzungöl / Çaykara/Çaykara/Trabzon, Türkiye

Goblec Hotel
(0462) 656 65 65
Uzungöl Yeni Mahalle, Uzungöl Mahallesi, 61960 Uzungöl Belediyesi/Çaykara/Trabzon, Türkiye

Uzungöl Evim Motel & Bungalov
0850 600 7957
Uzungöl Mahallesi, 61960 Çaykara/Trabzon, Türkiye

Arsen Otel
(0462) 711 41 70
Yavuz Selim mah. Osb Bolgesi no:01-b1, Yeşilyalı, 61900, Yeşilyalı Mahallesi, 61900 Arsin/Trabzon, Türkiye

Ridos Thermal Hotel & Spa
(0464) 416 21 50
RİDOS Termal Otel, 53690 Ilıcaköy Köyü/İkizdere/Rize, Türkiye

Green Hotel
(0464) 236 00 00
Ekrem Orhon Mahallesi, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Inan Kardesler Hotel
(0462) 656 62 60
Uzungol Golbasi mah. Caykara No:25/A, Uzungöl Mahallesi, 61960 Çaykara/Trabzon, Türkiye

Okutur Otel
(0464) 214 11 50
Ekrem Orhon Mahallesi, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Çavuşoğlu Hotel
(0464) 532 49 88
Eskipazar Mahallesi, 9 Mart Cd No:4 D:11/4, 53200 Çayeli/Rize, Türkiye

Otel Keleş
(0464) 217 46 12
Tophane Mahallesi, Palandöken Cd. No:4, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Hasdikoz Abdik Hotel
(0462) 771 22 22
Yukarı Kışlacık Mah. Küme Evleri, Kavakpınar Mahallesi, No:272/A, 61830 Of/Trabzon, Türkiye

Zarha Mountain Resort
0546 746 57 41
Orta Mah, Orta Mahallesi, 61600 Sürmene/Trabzon, Türkiye

Çamlıhemşin Taşmektep Otel
(0464) 651 70 10
1 TR 53750, Konaklar Mahallesi, Halil Şişman Cd., 53750 Çamlıhemşin/Rize, Türkiye

Uzungol Taskiran Ela Hotel
0533 253 84 24
Taskiran Mahallesi No:23 Caykara / Trabzon, Taşkıran Mahallesi, 61940 Çaykara/Trabzon, Türkiye

Green Suada Hotel
(0464) 623 53 33
Fırtına Mahallesi, Kaçkar Blv. No:53, 53300 Pazar/Rize, Türkiye

Meric Hotel
(0462) 656 61 34
Yeni Mah. Atatürk Cad. No:1 Uzungöl, Köseli Mahallesi, Uzungöl, 61940 Çaykara/Trabzon, Türkiye

Ayder Yeşil Vadi Otel
(0464) 657 20 50
Aşagı Ambarlık Mevkii, Ayder Turizm Merkezi, 53750 Yukarışimşirli Köyü/Çamlıhemşin/Rize, Türkiye

Otel Efes
(0464) 214 11 11
Çarşı Mahallesi, Atatürk Cd. No:402, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Çamlıhemşin Naliya Otel Restorant
(0464) 656 64 68
Behice Köyü İç Yolu, 53750 Behice Köyü/Çamlıhemşin/Rize, Türkiye

Kaçkar Resort Hotel
(0464) 657 20 05
Ayder Turizm Merkezi, Kaçkar Dağları Milli Parkı D:4, 53750 Çamlıhemşin/Rize, Türkiye

Uzungöl Önder Hotel & Spa
444 5 061
Gölbaşı Mahallesi, Fatih Cad. No:42, 61960 Uzungöl / Çaykara/Çaykara/Trabzon, Türkiye

Goblec Hotel
(0462) 656 65 65
Uzungöl Yeni Mahalle, Uzungöl Mahallesi, 61960 Uzungöl Belediyesi/Çaykara/Trabzon, Türkiye

Uzungöl Evim Motel & Bungalov
0850 600 7957
Uzungöl Mahallesi, 61960 Çaykara/Trabzon, Türkiye

Arsen Otel
(0462) 711 41 70
Yavuz Selim mah. Osb Bolgesi no:01-b1, Yeşilyalı, 61900, Yeşilyalı Mahallesi, 61900 Arsin/Trabzon, Türkiye

Rize Müzeler

Rize Müzesi
(0464) 214 02 35
Piriçelebi Mahallesi, Antika Sok. No:4, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Lc Tekno

Piriçelebi Mah. Cumhuriyet Cad. Benli İş Hanı Kat:2, Piriçelebi Mahallesi, 53100 merkez/Rize Merkez/Rize, Türkiye

Atatürk Evi Ve Etnografya Müzesi
(0464) 213 04 29
Müftü Mahallesi, Kirazlık Sok. No:16, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Pileki Mağarası

Unnamed Road, Taşhane/, 53610 Köşklü Köyü/İyidere/Rize, Türkiye

Doğal Yaşam Müzesi

Eskipazar Mahallesi, 53200 Çayeli/Rize, Türkiye

Ulusal Apt.

Sulaklı Mahallesi, Sultan Sk. No:7, 61830 Of/Trabzon, Türkiye

Ulusallar Konağı

Ballıca Mahallesi, 61830 Of/Trabzon, Türkiye

Şevki Mamati'nin Konağı
0539 888 13 99
Zafer, Zafer Mahallesi, 53650 İkizdere/Rize, Türkiye

Hacıliman Konağı Of Hayrat Yeniköy

Yeniköy Mahallesi, 61450 Hayrat/Trabzon, Türkiye

Sarıalizade Mehmet Efendi Konağı
0507 250 01 61
Cumapazarı Mahallesi, 61560 Of/Trabzon, Türkiye

Mollaosmanoğulları Mahallesi

53340 Tütüncüler Köyü/Pazar/Rize, Türkiye

5. Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay Müze Evi

Ataköy Mahallesi, 61940 Çaykara/Trabzon, Türkiye

Ardeşen Belediyesi Ahmet Hamdi Yazıcı Etnografya Müzesi
(0464) 715 16 66
Sahil Cd. Ardeşen, Rize, Merkez Mahallesi, 53400 ardeşen/Ardeşen/Rize, Türkiye

Cegza Ruba

Unnamed Road, Merkez, 53480 Önder Köyü/Ardeşen/Rize, Türkiye

Rize Müzesi
(0464) 214 02 35
Piriçelebi Mahallesi, Antika Sok. No:4, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Lc Tekno

Piriçelebi Mah. Cumhuriyet Cad. Benli İş Hanı Kat:2, Piriçelebi Mahallesi, 53100 merkez/Rize Merkez/Rize, Türkiye

Atatürk Evi Ve Etnografya Müzesi
(0464) 213 04 29
Müftü Mahallesi, Kirazlık Sok. No:16, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Pileki Mağarası

Unnamed Road, Taşhane/, 53610 Köşklü Köyü/İyidere/Rize, Türkiye

Doğal Yaşam Müzesi

Eskipazar Mahallesi, 53200 Çayeli/Rize, Türkiye

Ulusal Apt.

Sulaklı Mahallesi, Sultan Sk. No:7, 61830 Of/Trabzon, Türkiye

Ulusallar Konağı

Ballıca Mahallesi, 61830 Of/Trabzon, Türkiye

Şevki Mamati'nin Konağı
0539 888 13 99
Zafer, Zafer Mahallesi, 53650 İkizdere/Rize, Türkiye

Hacıliman Konağı Of Hayrat Yeniköy

Yeniköy Mahallesi, 61450 Hayrat/Trabzon, Türkiye

Sarıalizade Mehmet Efendi Konağı
0507 250 01 61
Cumapazarı Mahallesi, 61560 Of/Trabzon, Türkiye

Mollaosmanoğulları Mahallesi

53340 Tütüncüler Köyü/Pazar/Rize, Türkiye

5. Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay Müze Evi

Ataköy Mahallesi, 61940 Çaykara/Trabzon, Türkiye

Ardeşen Belediyesi Ahmet Hamdi Yazıcı Etnografya Müzesi
(0464) 715 16 66
Sahil Cd. Ardeşen, Rize, Merkez Mahallesi, 53400 ardeşen/Ardeşen/Rize, Türkiye

Cegza Ruba

Unnamed Road, Merkez, 53480 Önder Köyü/Ardeşen/Rize, Türkiye

Rize Seyahat Acentesi

Ayder Yaylası
0850 888 5353
Ayder Yaylası, Merkez Mahallesi, 53780 Yukarışimşirli Köyü/Çamlıhemşin/Rize, Türkiye

Ayder Yaylası Natura Lodge Otel
0536 448 38 13
Çamlıhemşin Ayder Turizm Merkezi Ayder, 53780 Yukarışimşirli Köyü/Çamlıhemşin/Rize, Türkiye

Sahil Seyahat Rize
(0464) 213 10 24
Çarşı Mahallesi, Cumhuriyet Cad. 105/D, 53020 Merkez/Rize Merkez/Rize Merkez/Rize, Türkiye

Ayala Tur
(0464) 213 17 16
Çarşı Mahallesi, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Metro Turizm Rize
(0464) 217 05 53
Çarşı Mahallesi, Cumhuriyet Cd. 146/B, 53020 Merkez/Rize Merkez/Rize, Türkiye

Rize Oto Kiralama
(0464) 214 42 40
Piriçelebi Mahallesi, Fevzi Çakmak Cd. No:4, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Metro
(0464) 311 31 26
Merkez Mahallesi, 53900 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Kakşi Tur Turizm Loj.Servis Hizm Ve Oto Kiralama Taş.Nak. Taah.San. Tic.Ltd Şti.
(0464) 217 00 87
Rize Çarşı Mah Atatürk Cad. Akparti Merkez İlçe Başkanlığı Karşısı Taviloğlu İş, Çarşı Mahallesi, Hanı Kat:2 No:388, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Doğu Karadeniz Ekspres Genel Müdürlük
(0464) 612 32 70
Pazar Mahallesi, Otogarı, 53300 Pazar/Rize, Türkiye

Etstur
(0464) 214 82 45
Engindere Mahallesi, Cumhuriyet Cad. Başoğlu İş Hanı No:97 D:7, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Goldenoftur Of Şubesi
0532 111 23 33
Atatürk Bulv. Demirhan Pasajı kat:1 No:8, Sulaklı Mahallesi, 61830 Of/Trabzon, Türkiye

Actbilet.Com | Ucuz Uçak Bileti
0545 844 99 96
Yeniköy, 53100 Rize Merkez/Rize, Yeniköy Mahallesi, RİZE İŞ MERKEZİ KAT : 1, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Batum
0535 559 71 14
Çarşı Mahallesi, Kazım Karabekir Cd., 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Atmaca 53 Turizm
(0464) 214 24 44
Çarşı Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi Eski Belediye Altı NO: 158/C RİZE / MERKEZ, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Ayder Turu - Rize Günübirlik Tur
0538 700 53 83
Atatürk Caddesi Alişadoğlu İş Hanı No: 406, Yeniköy Mahallesi, 53020 Merkez/Rize Merkez/Rize, Türkiye

Rize Günübirlik Tur - Ayder Turu
0538 700 53 83
Tophane Mah. Atatürk Cad. Şadoğlu İşhanı, Yeniköy Mahallesi, No: 408, 53020 Merkez/Rize Merkez/Rize, Türkiye

Rize Apart Pansiyon
0532 703 88 53
Ali Şadoğlu İş Hanı No: 408, Çarşı Mahallesi, 53020 Merkez/Rize Merkez/Rize, Türkiye

Rize Apart Evler
0532 703 88 53
Alişadoğlu İşhanı No: 406, Çarşı Mahallesi, 53020 Merkez/Rize Merkez/Rize, Türkiye

Etstur
(0464) 214 89 59
Çarşı Mahallesi, Atatürk Cd. 295/D, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Kamil Koç
(0464) 217 14 84
Mareşal Fevzi Çakmak Cad. Doktorlar Sitesi D:9/b, Rize Merkez, Rize, Piriçelebi Mahallesi, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Ayder Yaylası
0850 888 5353
Ayder Yaylası, Merkez Mahallesi, 53780 Yukarışimşirli Köyü/Çamlıhemşin/Rize, Türkiye

Ayder Yaylası Natura Lodge Otel
0536 448 38 13
Çamlıhemşin Ayder Turizm Merkezi Ayder, 53780 Yukarışimşirli Köyü/Çamlıhemşin/Rize, Türkiye

Sahil Seyahat Rize
(0464) 213 10 24
Çarşı Mahallesi, Cumhuriyet Cad. 105/D, 53020 Merkez/Rize Merkez/Rize Merkez/Rize, Türkiye

Ayala Tur
(0464) 213 17 16
Çarşı Mahallesi, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Metro Turizm Rize
(0464) 217 05 53
Çarşı Mahallesi, Cumhuriyet Cd. 146/B, 53020 Merkez/Rize Merkez/Rize, Türkiye

Rize Oto Kiralama
(0464) 214 42 40
Piriçelebi Mahallesi, Fevzi Çakmak Cd. No:4, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Metro
(0464) 311 31 26
Merkez Mahallesi, 53900 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Kakşi Tur Turizm Loj.Servis Hizm Ve Oto Kiralama Taş.Nak. Taah.San. Tic.Ltd Şti.
(0464) 217 00 87
Rize Çarşı Mah Atatürk Cad. Akparti Merkez İlçe Başkanlığı Karşısı Taviloğlu İş, Çarşı Mahallesi, Hanı Kat:2 No:388, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Doğu Karadeniz Ekspres Genel Müdürlük
(0464) 612 32 70
Pazar Mahallesi, Otogarı, 53300 Pazar/Rize, Türkiye

Etstur
(0464) 214 82 45
Engindere Mahallesi, Cumhuriyet Cad. Başoğlu İş Hanı No:97 D:7, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Goldenoftur Of Şubesi
0532 111 23 33
Atatürk Bulv. Demirhan Pasajı kat:1 No:8, Sulaklı Mahallesi, 61830 Of/Trabzon, Türkiye

Actbilet.Com | Ucuz Uçak Bileti
0545 844 99 96
Yeniköy, 53100 Rize Merkez/Rize, Yeniköy Mahallesi, RİZE İŞ MERKEZİ KAT : 1, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Batum
0535 559 71 14
Çarşı Mahallesi, Kazım Karabekir Cd., 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Atmaca 53 Turizm
(0464) 214 24 44
Çarşı Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi Eski Belediye Altı NO: 158/C RİZE / MERKEZ, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Ayder Turu - Rize Günübirlik Tur
0538 700 53 83
Atatürk Caddesi Alişadoğlu İş Hanı No: 406, Yeniköy Mahallesi, 53020 Merkez/Rize Merkez/Rize, Türkiye

Rize Günübirlik Tur - Ayder Turu
0538 700 53 83
Tophane Mah. Atatürk Cad. Şadoğlu İşhanı, Yeniköy Mahallesi, No: 408, 53020 Merkez/Rize Merkez/Rize, Türkiye

Rize Apart Pansiyon
0532 703 88 53
Ali Şadoğlu İş Hanı No: 408, Çarşı Mahallesi, 53020 Merkez/Rize Merkez/Rize, Türkiye

Rize Apart Evler
0532 703 88 53
Alişadoğlu İşhanı No: 406, Çarşı Mahallesi, 53020 Merkez/Rize Merkez/Rize, Türkiye

Etstur
(0464) 214 89 59
Çarşı Mahallesi, Atatürk Cd. 295/D, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Kamil Koç
(0464) 217 14 84
Mareşal Fevzi Çakmak Cad. Doktorlar Sitesi D:9/b, Rize Merkez, Rize, Piriçelebi Mahallesi, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Rize Yeme - İçme Yerleri

Inan Kardesler Hotel
(0462) 656 62 60
Uzungol Golbasi mah. Caykara No:25/A, Uzungöl Mahallesi, 61960 Çaykara/Trabzon, Türkiye

Ayder Yeşil Vadi Otel
(0464) 657 20 50
Aşagı Ambarlık Mevkii, Ayder Turizm Merkezi, 53750 Yukarışimşirli Köyü/Çamlıhemşin/Rize, Türkiye

Dere Otel Restoran
(0464) 656 66 22
Behice köyü fırtına vadisi 14. km, 53780 Çamlıhemşin/Rize, Türkiye

Kaçkar Resort Hotel
(0464) 657 20 05
Ayder Turizm Merkezi, Kaçkar Dağları Milli Parkı D:4, 53750 Çamlıhemşin/Rize, Türkiye

Ensar Restoran
(0462) 656 63 21
Işıklı Mahallesi, Fatih Cad. Ensar Otel No:18, 61940 Çaykara/Trabzon, Türkiye

Ayder Yaylası
0850 888 5353
Ayder Yaylası, Merkez Mahallesi, 53780 Yukarışimşirli Köyü/Çamlıhemşin/Rize, Türkiye

Uzungöl Sezgin Hotel
(0462) 656 61 75
Uzungöl Yeni Mahalle Sezgin Otel Ve Restaurant, Uzungöl Mahallesi, 61960 Uzungöl/Çaykara/Çaykara/Trabzon, Türkiye

İkinci Bahar Lokantası

Merkez Mahallesi, Yılmaz Cebi Cd. No:29, 61700 Araklı/Trabzon, Türkiye

Sultan Bungalow & Restaurant
0532 681 61 23
Uzungöl Mahallesi, Fatih Caddesi No:101, Uzungöl, Uzungöl Mahallesi, 61940 Çaykara/Trabzon, Türkiye

İzzeti İkram Et&Balık Lokantası

Soğuksu Mahallesi, Hükümet Cd. No:25, 61600 Sürmene/Trabzon, Türkiye

Ufuk Büfe
(0464) 715 19 38
Merkez Mahallesi, Atatürk Cd (Eski Rize Hopa Yolu), 53400 Ardeşen/Rize, Türkiye

Beğendik Burger Rize
(0464) 217 06 16
Çarşı Mahallesi, Deniz Cd No:27, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Mis Lahmacun
(0464) 217 20 02
167, Yeniköy Mahallesi, Cumhuriyet Cd., 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Huzur Pide Ve Kebap
(0464) 217 15 11
Çarşı Mahallesi, Cumhuriyet Cad. 111/D, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Nevapark
(0464) 212 30 30
Ekrem Orhon Mahallesi, Cumhuriyet Cd. 161/A, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Lale Lokantası
(0464) 532 75 18
Yenipazar Mahallesi, Hopa Cad. No:93, 53200 Çayeli/Rize, Türkiye

Reyhan Büfe
(0464) 214 07 42
Eminettin Mahallesi, Atatürk Cad. Mete Han İş Hanı, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Öz Balık Lokantası
(0464) 214 92 72
Ekrem Orhon Mh., D:5, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Uzunoğlu Lahmacun
(0464) 212 19 99
Çarşı Mahallesi, Cumhuriyet Cd. No:111, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Didim Büfe
(0464) 213 23 33
Tophane Mahallesi, Palandöken Cd., 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Inan Kardesler Hotel
(0462) 656 62 60
Uzungol Golbasi mah. Caykara No:25/A, Uzungöl Mahallesi, 61960 Çaykara/Trabzon, Türkiye

Ayder Yeşil Vadi Otel
(0464) 657 20 50
Aşagı Ambarlık Mevkii, Ayder Turizm Merkezi, 53750 Yukarışimşirli Köyü/Çamlıhemşin/Rize, Türkiye

Dere Otel Restoran
(0464) 656 66 22
Behice köyü fırtına vadisi 14. km, 53780 Çamlıhemşin/Rize, Türkiye

Kaçkar Resort Hotel
(0464) 657 20 05
Ayder Turizm Merkezi, Kaçkar Dağları Milli Parkı D:4, 53750 Çamlıhemşin/Rize, Türkiye

Ensar Restoran
(0462) 656 63 21
Işıklı Mahallesi, Fatih Cad. Ensar Otel No:18, 61940 Çaykara/Trabzon, Türkiye

Ayder Yaylası
0850 888 5353
Ayder Yaylası, Merkez Mahallesi, 53780 Yukarışimşirli Köyü/Çamlıhemşin/Rize, Türkiye

Uzungöl Sezgin Hotel
(0462) 656 61 75
Uzungöl Yeni Mahalle Sezgin Otel Ve Restaurant, Uzungöl Mahallesi, 61960 Uzungöl/Çaykara/Çaykara/Trabzon, Türkiye

İkinci Bahar Lokantası

Merkez Mahallesi, Yılmaz Cebi Cd. No:29, 61700 Araklı/Trabzon, Türkiye

Sultan Bungalow & Restaurant
0532 681 61 23
Uzungöl Mahallesi, Fatih Caddesi No:101, Uzungöl, Uzungöl Mahallesi, 61940 Çaykara/Trabzon, Türkiye

İzzeti İkram Et&Balık Lokantası

Soğuksu Mahallesi, Hükümet Cd. No:25, 61600 Sürmene/Trabzon, Türkiye

Ufuk Büfe
(0464) 715 19 38
Merkez Mahallesi, Atatürk Cd (Eski Rize Hopa Yolu), 53400 Ardeşen/Rize, Türkiye

Beğendik Burger Rize
(0464) 217 06 16
Çarşı Mahallesi, Deniz Cd No:27, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Mis Lahmacun
(0464) 217 20 02
167, Yeniköy Mahallesi, Cumhuriyet Cd., 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Huzur Pide Ve Kebap
(0464) 217 15 11
Çarşı Mahallesi, Cumhuriyet Cad. 111/D, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Nevapark
(0464) 212 30 30
Ekrem Orhon Mahallesi, Cumhuriyet Cd. 161/A, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Lale Lokantası
(0464) 532 75 18
Yenipazar Mahallesi, Hopa Cad. No:93, 53200 Çayeli/Rize, Türkiye

Reyhan Büfe
(0464) 214 07 42
Eminettin Mahallesi, Atatürk Cad. Mete Han İş Hanı, 53020 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Öz Balık Lokantası
(0464) 214 92 72
Ekrem Orhon Mh., D:5, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Uzunoğlu Lahmacun
(0464) 212 19 99
Çarşı Mahallesi, Cumhuriyet Cd. No:111, 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye

Didim Büfe
(0464) 213 23 33
Tophane Mahallesi, Palandöken Cd., 53100 Rize Merkez/Rize, Türkiye